TOP 10: netradicinės pramogos Egipte

Autorius: Kelionių manija , 2014, Sausio 27d.

Vienas iš pasaulio kraštų, į kurią nukrypsta ir lietuvių dėmesys viduržiemį pasiilgus saulės glamonių bei šilumos – Egiptas. Tradiciškai ši šalis vilioja auksiniais paplūdimiais bei Senovės Egipto civilizacijos lobiais, atskleidžia piramidžių paslaptis ir yra vadinama nardytojų rojumi. Pasidomėjome, ką dar be įprastų pramogų galima išbandyti atostogaujant Egipte.

 

Naktis dykumoje

Norint pakvėpuoti dykumos oru galima leistis į tradicinį safarį. Tačiau galima ir pasirinkti ne tokią įprastą kelionę į dykumą… naktį. Kadaise iš žvaigždžių likimo vingius bandė įžvelgti Egipto žyniai ir faraonai, o dabar tai galite padaryti jūs, nes dangus virš dykumos yra ypatingai ryškiai žvaigždėtas.

 

Hipių miestelis

Nedidelis žvejų miestelis Dahabas yra mėgiamas nardytojų. Vis tik, be krištolinio vandens ir povandeninių koralų lobių Dahabas vilioja ir savo išskirtine dvasia. Mietelį taip pat yra pamėgę hipiai, kurie jau daugiau nei 40 metų vakarais renkasi paplūdimyje, dainuoja dainas – linksmybės iki aušros garantuotos!

 

egiptas-dahab.jpg 

 

SPA vilionės

Jei populiarusis Hurgados kurortas garsėja auksiniais paplūdimiais, o Marsa Alamas yra pelnęs ieškančiųjų romantikos simpatijas, tai Safagos kurortą pamėgo tie, kurie ieško išskirtinių SPA paslaugų. Nuo Kleopatros dumblo iki dykumos smėlio procedūrų – Safaga siūlo įvairiausias terapines gydomąsias procedūras.

 

Oazių trauka

Dykumų oazės – magiška vieta. Daugumoje gyvenamų oazių ypatingai laikomasi senųjų tradicijų, o žmonės tebegyvena autentiškose molinėse trobelėse. Viena gražiausių Egipte – datulėmis apaugusi Sivos oazė, kurios gyventojai, berberų palikuonys, tebepuoselėja tokius amatus kaip keramika ir sidabro papuošalų gamyba. 

 

siva-oaze1.jpg 

Sivos oazė 

 

Nardymas laivuose-skenduoliuose

Be jokios abejonės, Egiptas – viena iš populiariausių pasaulio šalių, kurias renkasi negalintys atsispirti povandeninio pasaulio grožiui. Be koralų grožio, šios šalies pakrantėse apstu ir kitokių pramogų. Egipte yra per 40 įregistruotų vietovių nardymui laivuose-skenduoliuose.  

 

nardymas1.jpg 

 

Baltoji dykuma

Baltoji dykuma, arba Sahara el Beyda, iš pirmo žvilgsnio primena sniegynus. Ši atokiau nuo pagrindinių turistų lankomų vietų esanti dykuma plyti apie 45 km į šiaurę nuo Farafros miesto ir labiausiai keliautojus stebina masyviomis kreidos skulptūromis, kurios yra smėlio audrų padarinys. Bene žymiausia Baltosios dykumos grožybė – Grybo uola, savo forma primenanti didžiulį grybą. Šios uolos aukštis apie 4,5 m. Pasidairius po dykumą galima aptikti įvairiausių figūrų – bokštų, kupolų, smailių ir kt.

 

baltoji-dykuma.jpg 

 

Sand Boarding

Mėgstantys nuotykius ir adrenaliną turėtų nepraleisti progos išbandyti nusileidimą nuo smėlio kopų į snieglentes panašiomis lentomis. Netoli Sivos oazės esančios kopos siekia iki 140 m ir garantuoja ne tik adrenaliną, bet ir puikius apylinkių vaizdus. 

 

sand-boarding.jpg 

 

Terminiai šaltiniai

Natūraliai karšto vandens versmės, turinčios gydomųjų savybių, trykšta įvairiose Egipto vietose. Vienas garsiausių terminių šaltinių yra Sivos oazėje ir pavadintas Kleopatros baseinu. Sakoma, esą čia natūraliai trykštančio mineralinio vandens glamonėmis kadaise mėgavosi pati Kleopatra. 

 

Spalvotasis kanjonas

Apie 5 km nusidriekęs Spalvotasis kanjonas taip pavadintas dėl spalvotų uolų, kurios esant skirtingam apšvietimui netgi geba keisti atspalvius. Šis Sinajaus kalnuose esantis kanjonas susidarė prieš milijonus metų. Smiltainio uolų labirintai pasidabinę įvairiausiomis spalvomis – nuo gelsvos ir auksinės iki ryškiai violetinės ar raudonos. 

 

Egiptiečių svetingumas

Egiptiečių būdo bruožai, su kuriais dažniausiai susiduria turistai, gerokai skiriasi nuo tradicinių šioje šalyje puoselėjamų vertybių. Atokiau nuo turizmo centrų gyvenantys egiptiečiai yra nuoširdūs ir labai svetingi. Čia galioja nerašyta taisyklė, jog net ir netikėtai užklydusiam svečiui privalu suteikti nakvynę ir maistą tris dienas! O jei pats neišgali, tuomet leidžiama nueiti pas kaimyną ir pasiimti visko, ko reikia tam, kad būtų tinkamai pasirūpinta svečiu. Vis tik, dėl įtemptos politinės situacijos šalyje nerekomenduojama savarankiškai vykti į atokias kaimo vietoves, tačiau jei turite egiptiečių draugų – keliaudami su jais galite jaustis saugūs net ir toliau nuo pagrindinių kurortų. 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.