TOP 10: patarimai, kaip sutaupyti keliaujant

Autorius: Kelionių manija , 2013, Birželio 28d.

Jau ne sykį esame rašę apie tai, kaip keliaujant sutaupyti. Vardijame dešimt svarbiausių patarimų, kurių reiktų laikytis norint pakeliauti pernelyg neišlaidaujant.

 

Kelionę planuokite iš anksto

Atrodytų, akivaizdi taisyklė, tačiau realybėje nemažai žmonių griebiasi už galvos iki atostogų likus vos porai savaičių, kai visi geriausi lėktuvų bilietai jau senokai išgraibstyti. Jei norite pigiausių aviabilietų ir patrauklių viešbučių kainų, kelionę planuokite prieš 1-3 mėnesius.

 

Apsiribokite rankiniu bagažu

Jei vis dar purkštaujate, jog žemų kainų avialinijos piktnaudžiauja apmokestindamos jūsų bagažą, laikas savo nuoskaudas pamiršti. Tokios avialinijos kaip Ryanair ar Wizzair, kuriose bagažas (išskyrus rankinį) yra apmokestintas papildomai, jau spėjo nemažai lietuvių išmokyti minimalizmo ir atsikratyti įpročio skrendant atostogauti kartu pasiimti ir visą rūbų spintą. Juk jei bagažas būtų įskaičiuotas į skrydžio kainą, bilietai jau nebebūtų tokie pigūs. Tad griebkite tik būtiniausius daiktus ir drabužius, kuriuos galima derinti tarpusavyje.

 

Svarbiausia – lankstumas

Neplanuokite atostogų per ilguosius savaitgalius, moksleivių atostogas, o tokias šventes kaip Kalėdos, Naujieji Metai ar Velykos švęskite namie. Taupiausieji  renkasi kelionę savaitę prieš arba po didžiųjų švenčių. Lėktuvo bilietai kainuos iki kelių kartų pigiau, o nakvynės kainų skirtumas taip pat gali nustebinti.

 

Baigėsi sezonas? Pirmyn!

Ieškantys galimybių keliauti pigiau kantriai laukia, kol pasibaigs piko sezonas. Net tokiuose turistų pamėgtuose miestuose kaip Paryžius ar Roma egzistuoja kainų skirtumas priklausomai nuo sezoniškumo. Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie populiariausius užsienio pajūrio kurortus: Viduržemio jūros pakrantėse rugsėjo-spalio mėnesiais orai ir jūra vis dar šilti, o kainos nukrenta ženkliai. Vis tik, labai neįsijauskite ir atminkite, kad Europoje orai – ne visuomet nuspėjami. Juk nesinorėtų didžiąją dalį atostogų praleisti dėl pūgos užstrigus kokiame nors oro uoste.

 

Skriskite ten, kur pigūs lėktuvo bilietai

Pavyzdys labai paprastas: jei radote pigius bilietus į Barseloną, tai dar nereiškia, kad būtinai ten ir liksite visą atostogų laiką. Galite kelis kartus skristi į šį miestą ir susiplanuoti visiškai skirtingas keliones. Tarkim, vieną savaitę praleiskite Katalonijoje susipažindami su Barselona ir žaviais Costa Brava miesteliais. Nuskridę kitą sykį leiskitės į kelionę link Valensijos aplankydami Costa Daurada paplūdimius ir kitas pakrantės įžymybes. Dar vienas maršrutas galėtų driektis link Andoros ir Pirėnų kalnų. O galiausiai, iš Barselonos visai nesunku išsinuomojus automobilį pasiekti ir Prancūzijos pietus ir abejingų nepaliekantį Provansą. Kūrybiškumui ribų nėra.

 

Venkite „turistinių“ restoranų

Šalia turistinių vietovių paprastai spiečiasi ir restoranai, leidžiantys sau užsibrėžti aukštesnes kainas. Kad ir kaip viliotų kvapai ir vaizdai, paėję kelis šimtus metrų rasite žymiai pigesnių, tačiau nebūtinai prastesnių maitinimo įstaigų. Ir… nelaukite, kol peralksite. Intensyvios kelionės metu dažnai nukrypstame nuo režimo ir, susižavėję vienu ar kitu muziejumi ar lankytina vieta, tiesiog pamirštame apie maistą. O kai prisimename, griebiame pirmą pasitaikiusį sumuštinį ar sėdame pirmame pasitaikiusiame restorane. Ir kertame iš peties. Neretai ir permokame.

 

Nakvynės vietą rinkitės apgalvotai

Internetas vilioja įvairiais pigios nakvynės pasiūlymais. Tačiau nuvykę staiga pastebite, jog jūsų viešbutis yra kažkur užmiestyje, į kurį važiuoja tik vieno maršruto autobusas du kartus per dieną. Hmmm… ar ne pigiau bus rinktis brangesnį viešbutį arčiau centro?

 

Keliaukite į svečius

Turbūt daugeliui gerai žinoma lietuviška patarlė „Žuvis ir svečias trečią dieną dvokia“. Tačiau mintis pasisvečiuoti – ne tokia ir bloga, jei žinote ribas ir nesiruošiate užsibūti keletą savaičių! Visi mes turime artimesnių ar tolimesnių giminių ar draugų Londone ar kituose Europos miestuose. Keliauti neišleidus nė cento nakvynei galima ir pasinaudojus sparčiai išpopuliarėjusiais svetingumo klubais, pavyzdžiui, hospitalityclub.org arba couchsurfing.com. Vis tik, ir vienu, ir kitu atveju, gražu yra nepamiršti bent simbolinės dovanėlės jus kelioms dienoms priglaudusiam žmogui.

 

Gaminkite maistą patys

Sutaupyti galima patiems gaminantis maistą. Pasistenkite rinktis produktus, būdingus lankomai šaliai. Apsilankykite vietinėje parduotuvėlėje ar turgavietėje ir išsirinkite tradicinių produktų. Vis dėlto, nepamirškite, kad jums atostogos ir privalote pailsėti nuo kasdieninės ruošos darbų, tad virtuvėje per ilgai neužsibūkite. Ir… neprisipirkite pernelyg daug produktų, nes keliaujant namo juos visus teks tiesiog išmesti.

 

Pagalvokite, ką veiksite nuvykę

Štai keletas pavyzdžių, kaip svarbu yra jau perkant lėktuvo bilietus numatyti, ką veiksite kiekvieną kelionės dieną. Pirma, nuskridę vėlai vakare ir išskrisdami namo anksti ryte, turėsite dvi papildomas nakvynes. Gal geriau rinktis šiek tiek brangesnius, bet patogesnio skrydžio lėktuvo bilietus? Antra, kai kuriuose didmiesčiuose, pavyzdžiui, Londone, nakvynė kainuoja beprotiškus pinigus, tačiau dauguma muziejų yra nemokami. Trečia, jei tik nuvykę į vietą susimąstysite, ką veikti, sugaišite daug laiko. Pravartu dar būnant namie pagalvoti, ką norite pamatyti, pasidomėti, kokios yra lankomų vietų kainos ir darbo valandos. Taip sutaupysite nemažai laiko, o laikas juk – pinigai. Be to, besidairydami iš anksto galite ir netikėtų akcijų aptikti – pavyzdžiui, Paryžiuje nemažai muziejų yra nemokami pirmąjį mėnesio sekmadienį.

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.