TOP 10: populiariausios lankytinos vietos Graikijoje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Gegužės 03d.

Graikija neabejotinai yra viena labiausiai turistų pamėgtų pasaulio šalių. Lankytojus traukia ne tik įspūdingos salos (jų Graikijoje – per 2000!), bet ir istorinės vietovės, alsuojančios tūkstantmečius išsaugotomis antikos paslaptimis, o taip pat skanus maistas, turtingas kultūrinis palikimas ir nuoširdūs žmonės.

 

Santorinio sala

Nors Graikijoje salų ir netrūksta, praktiškai be konkurencijos, Santorinio sala gali būti tituluojama gražiausia ir daugiausia dėmesio sulaukianti Graikijos sala. Idiliški baltieji kaimeliai, kuriuos paįvairina melsvi stogai, romantiški saulėlydžiai ir aukšti skardžiai, stūksantys virš neišpasakyto žydrumo jūros – toks Santorinis pasitinka trokštančius ypatingų graikiškų atostogų.

 

Atėnai

Senovės graikų deivės Atėnės vardu praminta Graikijos sostinė – vienas seniausių Europos miestų. Atėnai gali pasigirti ir įspūdinga istorija, ir didingais istoriniais pastatais. Miesto istorinį paveldą tarsi karūnuoja ant kalvos stūksantis Akropolis – senovės graikų visuomeninio gyvenimo centras, kurio šventyklos bei kiti pastatai liudija apie kadaise čia dominavusią kultūrą.

 

4atenai.jpg

 

Navagio paplūdimys

Kvapą gniaužiantis Navagio paplūdimys – viena iš graikiškųjų ikonų. Zakinto saloje esanti Sudužusio laivo (Shipwreck), arba Kontrabandininkų įlankoje driekiasi atokus, balkšvų uolų saugomas Navagio paplūdimys, kuris nustebins net ir daug ko mačiusius.

Korfu (Kerkyros) sala

Korfu, arba Kerkyros sala, yra Jonijos salyne, Adrijos jūroje, netoli žemyninės Graikijos krantų. Tarsi žaliuojantis rojus, kupinas šimtamečių alyvmedžių, Korfu sala gerokai skiriasi nuo daugelio graikiškų salų, kuriose vyrauja uolos. Salos sostinė Korfu vilioja vingriomis siauromis gatvelėmis ir net dviem gynybinėmis pilimis, kurios kadaise saugojo miestą nuo užpuolikų.

Kreta

Saulėtąją Kretą jau spėjo įsimylėti nemažai lietuvių. Ši didžiausia Graikijos sala gali pasiūlyti ne tik saulėtus paplūdimius, spalvingus miestelius siauromis vingriomis gatvelėmis, bet ir pakviesti į žygį ilgiausiu Europoje Samarijos tarpekliu bei ekskursiją po legendinio Minotauro laikus menančius Knoso rūmų griuvėsius.

Meteorų vienuolynai

Bene fotogeniškiausia Graikijos religinė vietovė yra Meteora – ant aukštų stačių smiltainio uolų įkurdinti vienuolynai, tarsi pakibę tarp žemės ir dangaus. Viduramžiais (14-16 a.) ant uolų veikė per 20 vienuolynų, iš kurių išliko tik šeši. Tačiau tai anaiptol netrukdo šiai vietai patekti į lankomiausių Graikijos įžymybių sąrašą.

 

4meteora-graikija1.jpg

 

Rodo sala

Netoli Turkijos krantų besidriekianti Rodo sala – viena populiariausių turistų tarpe. Paplūdimio atostogų mėgėjai žavisi salos pakrantėmis, vėjo gaudytojai traukia į burlentininkų ir banglentininkų rojų Prasonisio pusiasalį, gamtos ir ramybės mėgėjai tyrinėja kalnuotose salos vietovėse išsibarsčiusius vienuolynus, o antikos ir istorijos gerbėjai grožisi painią salos istoriją menančiomis archeologinėmis vietovėmis bei baltaveidžiais miestukais.

Lankytinos vietos Rodo saloje

 

4rodo-sala.jpg

 

Antikiniai Delfai

Viena iš svarbiausių archeologinių vietovių Graikijoje – tai antikiniai Delfai, senovėje laikyti Apolono buveine ir žemės centru. Žmonės čia atvykdavo pasiklausti žynių ir dievų, kaip jiems elgtis įvairiose situacijose. Dar 6 a. pr. Kr. Delfų orakulas įgijo politinę galią, be to, Delfus išgarsino čia rengtos Pitinės žaidynės. Delfuose išlikę Apolono šventyklos, antikinio teatro, stadiono ir kitų pastatų griuvėsiai.

 

4delfai-graikija.JPG

 

Atono kalnas

Šventa vieta graikams – Atono kalnas – stūkso Atono pusiasalyje, Graikijos šiaurinėje dalyje. Atonas – tai autonominė respublika, valdoma vienuolių. Atono kalno šlaituose iš viso įsikūrę 20 graikų ortodoksų vienuolynų, kuriuos aplankyti gali tik pilnametystės sulaukę vyrai. Visi kiti įspūdinguoju kalnu ir 10-14 a. įkurtais vienuolynais gali pasigrožėti plaukdami laivu pusiasalio pakrante.

 

4atono-kalnas.jpg

 

Mikono sala

Kikladų salynui priklausanti Graikijos Mikono (Mykonos) sala žavi smėlio paplūdimiais ir puikiais kurortais. Tam tikra prasme Mikono sala gali būti laikoma ispaniškosios Ibicos atitikmeniu, nes garsėja audringu naktiniu gyvenimu ir madingais vakarėliais. Tačiau ir čia be linksmybių ir paplūdimių rasite baltų tarsi sniegas miestelių su vingriomis gatvelėmis.

 

4mikono-sala.jpg

Kelionių idėjos