TOP 10: Slovėnijos lankytinos vietos

Autorius: Kelionių manija , 2013, Liepos 29d.

Oranžinės manijos aistruoliai jau trina rankas ir braižo kelionės į Slovėniją, rugsėjį tapsiančią Europos krepšinio sostine, maršrutus. Jei sergate ne tik krepšinio, bet ir kelionių manija, dalijamės svarbiausių Slovėnijos lankytinų vietų sąrašėliu.

 

Liubliana

Anot legendos, Liublianą įkūrė legendinis graikų mitų personažas Jasonas kartu su savo narsiaisiais argonautais. Būtent ties šia vieta keliaudamas Dunojaus ir Liublianicos upėmis Jasonas nukovė pabaisą, kuri vėliau buvo praminta Liublianos drakonu ir tapo įkurto miesto simboliu. Miestas turi ką papasakoti istorijos gerbėjams – čia netoli centro išlikę romėnų įkurtos Emonos karo stovyklos griuvėsiai, o Viduramžius mena didinga Liublianos pilis ir barokinis senamiestis. Viena žymiausių Slovėnijos sostinės vietų yra Trys tiltai, arba Tromostovje, o pavargusius nuo miesto triukšmo kviečia „Miesto plaučiais“ pramintas žaliasis Tivoli parkas.  Daugiau apie Liublianą 

 

7liubliana-slovenija.jpg 

Postojna Jama

Vienas didžiausių ir gražiausių Europoje stalagtitų-stalagmitų urvų yra Slovėnijoje, apie 50 km į pietvakarius nuo Liublianos. Pastojna Jama koridoriai, šaltame požemyje vingiuojantys per erdvias galerijas ir sales, sudaro per 20 km urvų sistemą. Turistinio maršruto pradžioje visi lankytojai susodinami į traukinuką, kuris veža kelis kilometrus, o vėliau gido lydimi požemio lankytojai gražiausias urvo vietas gali apžiūrėti eidami pėsčiomis. 

 

7Postojna-jama.jpg 

Bledas

Vienas populiariausių Slovėnijos kurortų – tai prie Bledo ežero įsikūręs to paties pavadinimo miestelis, supamas vaizdingų kalnų. Vis tik, bene romantiškiausia vieta yra nedidelė Bledo ežero sala, kurioje stovi Švč. Mergelės Marijos bažnyčia ir stiebiasi varpinės bokštas. Visas šis ansamblis, supamas vilnijančių ežero bangų ir ūkanotų kalnų sudaro nepamirštamą idilišką vaizdą. Ežero saloje esančią bažnyčią pamėgo susituokti norinčios jaunųjų poros. Sakoma, kad sėkmingos santuokos garantas – tai jaunikio ištvermė nešant 99 laiptelius, kopiančius į statų bažnyčios kalną. Į Bledo salą plukdo tradiciniai laiveliai, vadinami pletnomis.

 

7bledo-ezeras1.jpg 

Škocjana urvai

Dar viena požeminė Slovėnijos grožybė slypi Škocjano urvuose (Škocjanske jame). Maždaug 6 km ilgio urvuose įrengta apie 3 km ilgio trasos, pritaikytos lankytojams. Šiame urve įspūdingus stalagmitus ir stalaktitus, požeminius ežerus ir krioklius suformavo požeminė Rekos upė. Į Unesco saugomus Škocjano urvus patenkama iš netoli Divačos miesto esančios Matavuno gyvenvietės. O Divačos apylinkės yra itin mėgiamos kalnų žygeivių.

 

7skocjano-urvai.jpg 

Vintgaro tarpeklis

Vienas įdomiausių Slovėnijos gamtos stebuklų yra Vintgaro tarpeklis, esantis netoli Bledo. Vaizdingą tarpeklį suformavo Radovnos upė, virš kurios pakibę įspūdingos uolos ir tilteliai, trykšta krioklių vanduo. Keliautojai, pasiryžę įveikti tarpeklį, turi keliauti apie 1,6 km pėsčiomis. Žygį vainikuoja Šumo krioklys – aukščiausias upės krioklys Slovėnijoje, jo vanduo krenta iš 26 m aukščio.

 

7vintgar-tarpeklis.jpg 


Piranas

Piranas – tai viduramžių miestelis ir populiarus kurortas, įsikūręs prie Adrijos jūros, Slovėnijos Istrijos regione. Gynybine siena apsupto miestelio architektūroje vyrauja venecijietiškas stilius, tad jis labai skiriasi nuo įprastų Slovėnijos miestų. Piranas gražus ir vaikštant jo siauromis gatvelėmis, ir žvelgiant į jį iš tolo arba nuo Šv.Jurgio bažnyčios bokšto. Miesto širdis – Tartini aikštė, pavadinta iš Pirano kilusio kompozitoriaus garbei. 

 

7piran-slovenija.jpg 

Mariboras

Štirijos regiono sostinę Mariborą supa vaizdingi Pohorjos kalnai ir kalvas apraizgę vynuogynai. Bene didžiausia antrojo pagal dydį Slovėnijos miesto įžymybė – tai senasis vynmedis, laikomas seniausiu pasaulyje (tai įrašyta ir Gineso rekordų knygoje!). Šiam Mariboro senamiestyje Lente augančiam vynmedžiui jau per 400 metų. Jo garbei kasmet rugsėjį rengiamas Senojo vynmedžio festivalis, kurio metu renkamas derlius nuo šio medžio. Iš senojo vynmedžio vynuogių gaminamas specialus vynas, kurio gali paragauti tik garbingiausi miesto svečiai.

 

7maribor-slovenija.jpg 


Triglavo nacionalinis parkas

Triglavo nacionalinis parkas įkurtas aplink aukščiausią Slovėnijos kalną – Triglavą, kurio aukštis yra 2864 m. Šiaurės vakarinėje Slovėnijos dalyje esantis parkas žavi savo gamta – įspūdingais tarpekliais, vešliais miškais, čia taip pat apstu olų ir kitų karstinių darinių. Visa tai galima pamatyti keliaujant parke įrengtais žygeivių takais. Pagrindinis Triglavo nacionalinio parko lankytojų centras yra Trenta (apie 100 km nuo Liublianos). Kitas lankytojų centras įsikūręs Bledo miestelyje.

 

7triglav-slovenija.jpg 

Lipica

Lipica, kurios pavadinimas siejamas su nacionaliniu Slovėnijos medžiu liepa, yra turistų pamėgtas miestelis. Lipica garsėja Lipicos žirgynu, kuriame jau per 400 metų veisiami lipizanerių veislės žirgai, gerai žinomi pasaulyje. 

 

Logaro slėnis

Šiaurės Slovėnijoje esantį Logaro slėnį (Logarska dolina) supa kelių tūkstančių metrų aukščio Kamnik-Savinja Alpių viršukalnės. Slėnyje įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, kuriais keliaujant galima grožėtis gamta, trykštančiais kriokliais, etnografiniu paveldu (ypatingai mediniais svirnais, būdingais šiam regionui).

 

7logaro-slenis.jpg 

Nuotr. sxc.hu ir wikimedia.commons.org
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.