TOP 10: svarbiausios lankytinos vietos Estijoje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Liepos 14d.

Nors tai ir mažiausia iš trijų Baltijos šalių, per kelias dienas Estijos neapvažiuosi. O ir skubėti nėra kur. Estai, kuriuos mes, lietuviai, neretai vadiname „lėtapėdžiais“, iš tiesų moka mėgautis gyvenimu neskubėdami. Ir tai yra užkrečiama. Teigiama prasme.

 

Talinas

Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Talino senamiestis yra vienas geriausiai išlikusių viduramžių miestų Europoje, o praeities Hanzos dvasia, rodos, tebesklando tarp buvusių pirklių rezidencijų ir Talino simboliais tapusių bažnyčių bokštų. Tačiau nereikia manyti, jog Talinas dvelkia tik senove. Tai – šiuolaikiškas miestas, kuriame yra modernių muziejų (pavyzdžiui, Hidroplanų uostas, KUMU ar Energetikos mokslo centras), stilingų restoranų ir renginių.

Saremos sala

Kadagiais kvepianti vėjo malūnų sala – taip galima būtų apibūdinti didžiausią iš beveik dviejų tūkstančių ties Estijos krantais pabirusių salų. Saremos sala – tikras gamtos mėgėjų rojus, mat visa sala apaugusi miškais, be to, sala garsi gamtos įdomybėmis, pavyzdžiui, Kaali meteorito krateriais ir pakrančių skardžiais. Ties Saremos sala prisiglaudusi ir pylimu sujungta mažesnioji jos sesė, Muhu sala, kurioje išlikęs etnografinis Muhu kaimas, o Padastės dvare įsikūręs vienas prabangiausių šios šalies viešbučių ir keletą metų iš eilės geriausiu Estijoje tituluotas restoranas „Alexander“.

TOP 10: lankytinos vietos Saremos saloje

 

1sarema.jpg

Kuresarės pilis, Saremos sala

 

Tartu

Tartu dar vadinamas Estijos studentų sostine, mat čia įsikūręs seniausias šalies universitetas. Nenuostabu, jog miestas pulsuoja energija, o gatvės kupinos jaunų žmonių. Net ir Rotušės aikštę puošia Besibučiuojančių studentų fontanas, tapęs miesto simboliu. Į Tartu verta užsukti keliaujant su vaikais – mieste įsikūręs įspūdingas AHHAA mokslo centras – tai vieta, kurioje fizikos, chemijos ir kiti gamtos mokslai pristatomi patraukliai ir įdomiai, orientuojantis į mažuosius lankytojus. Taip pat Tartu senamiestyje įsikūręs Žaislų muziejus.

 

1tartu.JPG

Tartu Rotušės aikštė 

 

Pernu

Ties Pernu upės žiotimis įsikūrusi Estijos tituluota vasaros sostinė Pernu šio titulo yra iš tiesų verta. Čia driekiasi balto smėlio paplūdimiai, plačios promenados, o mieste šurmuliuoja barai, kavinės ir naktiniai klubai. Miestas buvo įkurtas dar 13 a. ir Viduramžiais tapo Hanzos sąjungos nariu.

 

1pernu.JPG

Pernu jachtų prieplauka 

 

Haapsalu

Estijos vakarinėje pakrantėje įsikūręs Haapsalu jūros yra supamas iš trijų pusių. Tai pajūrio kurortas, kuris garsus ne tik kaip nuo 18 a. buvusi Rusijos aristokratų ir carų vasarvietė, bet ir kur kas senesne istorija. Haapsalu išlikusi 13 amžiaus Vyskupų pilies griuvėsiai. Haapsalu įsikūrusi Ilonos stebuklų šalis – Karlsono muziejus.

 

Rakverė

Estijos šiaurinėje dalyje įsikūrusios Rakverės simbolis – tai Viduramžių pilis, iškilusi 16 amžiuje, kuomet kraštą valdė Livonijos ordinas. Rakverės pilies griuvėsiai ir čia įsikūręs viduramžių patiekalų restoranas yra pagrindinės penktojo pagal dydį Estijos miesto turistų atrakcijos.

 

Viljandis

Pusiaukelėje tarp Pernu ir Tartu įsikūręs Viljandis – vienas gražiausių Estijos miestelių. Jame taip pat išlikę Livonijos ordino pilies griuvėsiai. Buvęs Hanzos sąjungos miestas taip pat garsėja kasmet rengiamu Viduramžių festivaliu. Be to, Viljandis tituluojamas Estijos folkloro sostine.

 

1viljandis.JPG

Viljandis 

 

Somos nacionalinis parkas

Netoli Viljandžio driekiasi neįžengiami miškai ir pelkynai, kuriuose įkurtas Somos nacionalinis parkas. Vasaros sezono metu Somos nacionaliniame parke galima leistis į žygius pažintiniais maršrutais gamtos mėgėjams. Tuo tarpu pavasarį šį gamtos parką garsina „Penktasis sezonas“, kuomet potvynis apsemia didžiąją dalį parko teritorijos. Tuo metu itin populiaru leistis į ganėtinai ekstremalius žygius baidarėmis.

Estijos gamtos įdomybės

 

1somos-np.JPG

Pažintinis takas Somos nacionaliniame parke 

 

Hyjumos sala

Antroji pagal dydį Estijos sala Hyjuma garsėja žaluma (miškais apaugę apie du trečdalius salos teritorijos) ir švyturiais. Salos simboliu yra tapęs senasis Kopu švyturys, iškilęs dar 1531 m. Hyjumoje taip pat galima pasižvalgyti nuo aukščiausio Estijos švyturio, Tahkunos, apžvalgos aikštelės.

 

1hyjuma.JPG

 

Lahemos nacionalinis parkas

Lahemos gamta – pelkynai, miškai, pakrančių skardžiai ir kriokliai – vilioja gamtos mėgėjus. Tai pirmasis Estijoje įkurtas nacionalinis parkas, jame yra įrengti pažintiniai takai. Tačiau Lahema nėra vien tik apie gamtą. Čia taip pat galima aplankyti tris renovuotus dvarus (viename jų, Sagadi dvare, įsikūręs Miško muziejus).

 

Nuotraukos iš kelioniumanija.lt archyvo

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Kelionių idėjos