TOP 10: svarbiausios lankytinos vietos Kijeve

Autorius: Kelionių manija , 2013, Balandžio 11d.

Ties Dnepro krantais įsikūręs Kijevas tituluojamas istorine visos slavų kultūros sostine. Šis didžiausias Ukrainos miestas ir šalies sostinė yra septintas pagal gyventojų skaičių Europos miestas. Ką aplankyti Kijeve?
Michailovskio auksinių kupolų soboras

Michailovskio auksinių kupolų soboras yra vienas seniausių vienuolynų Kijeve. Jis buvo pradėtas statyti 1108 metais Arkangelo Mykolo, kuris laikomas Kijevo globėju, garbei. Be to, teigiama, jog ši cerkvė buvo pirmoji, papuošta paauksuotais  kupolais. Vėliau tai tapo savotiška tradicija. Tarpukariu katedra buvo suniokota ir atstatyta tik prieš kelis dešimtmečius.
Sofijos soboras

Kijeve esantis Šv. Sofijos soboras laikomas visos stačiatikių religijos lopšiu ir vienu svarbiausių ir seniausių soborų pasaulyje. Jis buvo pastatytas dabartinio Kijevo teritorijoje 11 amžiuje Jaroslavo Išmintingojo nurodymu. Bene žymiausias į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktame sobore saugomas meno kūrinys yra  originali Oranto Dievo Motinos mozaika.

kijevas-sofijos-soboras.jpg
Kijevo-Pečioros lavros vienuolynas

Vienas iš pirmųjų stačiatikių vienuolynų, įkurtų Rusioje, taip pat yra Kijeve. Kijevo-Pečioros lavros vienuolyną, pramintą „vienuolynu virš uolų“, XI amžiuje įkūrė vienuolis Antonijus. UNESCO saugomo Vienuolyno kriptose palaidoti mumifikuoti vienuoliai. Be to, vienuolyno teritorijoje įsikūręs Ukrainos istorinių brangenybių muziejus.

 

kijevo-pecioros-lavros.jpg

Aukso vartai

Kijevo Aukso vartai – tai vienas iš Ukrainos sostinės simbolių. Šis gynybinis bokštas išliko XI a. virš miesto sienos. Aukso vartai buvo vieni iš pagrindinių vartų, vedusių į Kijevą. Virš jų buvo įrengta nedidelė koplyčia, taip pat gyvenamieji kambariai, o statinio rūsyje buvo saugykla.

 

kijevo-aukso-vartai.jpg
Chresčatik

Pagrindinė Kijevo gatvė, Cresčatik, yra pamėgta ir vietinių gyventojų, ir turistų. 1,2 km ilgio gatvėje įsikūrę miesto valdžios įstaigos, ministerijos, įvairios organizacijos. Kadangi gatvė Antrojo pasaulinio karo metu buvo visiškai suniokota, dauguma pastatų atstatyti pokario metu, tad čia vyrauja stalinistinė architektūra. 2010 metais Chresčatik gatvė pateko į 20-ies brangiausių prekybinių Europos gatvių sąrašą.
Ukrainos buities ir architektūros muziejus

Žymiausias Ukrainos muziejus po atviru dangumi, dar vadinamas Piragovo muziejumi, supažindina su Ukrainos liaudies kultūra. Kijevo pakraštyje 150 ha plote išsidėstę per 300 statinių, iškilusių 17-20 a. Tai – namai, ūkiniai pastatai, bažnyčios. Ukrainos buities ir architektūros muziejų būtinai verta aplankyti tiems, kurie nori pažinti tikrosios Ukrainos subtilybes ir grožį.
Andrejevo cerkvė ir nuolydis

Baroko stiliaus Andrejevo cerkvė – tai stačiatikių cerkvė, pastatyta žymaus architekto Bartolomėjo Rastrelli 1754 metais. Cerkvė įsikūrusi Kijeve dešiniajame Dnepro krante, virš istorinės miesto dalies – Podolo. Anot legendos, kalva, ant kurios pastatyta Andrejevo cerkvė, yra šventa, mat čia kryžių kadaise iškėlė pats apaštalas Andrius. Žemyn vedantis Andrejevo nuolydis jungia viršutinį miestą su apatiniu. Šioje miesto dalyje išlikę 18-19 a. pastatų, o gatvėse įsikūrę suvenyrų ir meno dirbinių pardavėjai.

 

kijevas-andrejevo-soboras.jpg
Nepriklausomybės aikštė

Pagrindinė Kijevo aikštė pavadinta Nepriklausomybės vardu, arba Maidan Nezalezhnosti ukrainiečių kalba. Ši aišktė 2004 m. tapo Ukrainos Oranžinės revoliucijos širdimi.  Aikštės centre stovi balta kolona, simbolizuojanti šalies nepriklausomybę.

 

kijevas-nepriklausomybes-aikste.jpg
Marinskio rūmai

Dailaus parko supamus barokinius Marinksio rūmus suprojektavo B.Rastrelli. Prabangūs rūmai daugiausia naudojami oficialių valstybinių priėmimų, konferencijų rengimui.
Motinos Tėvynės statula

Ši Dnepro pakrantėje pastatyta milžiniška statula tapo vienu iš Kijevo miesto simbolių. Motinos Tėvynės statulos aukštis – daugiau nei 100 m ir ji yra aukštesnė už Laisvės statulą Niujorke. Pamatinėje statulos dalyje įsikūręs Nacionalinio Didžiojo tėvynės karo muziejaus padalinys, supažindinantis su Antrojo pasaulinio karo herojais.

 

kijevas-statula.jpg

Nuotraukos ua-traveling.com ir sxc.hu
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.