TOP 10: svarbiausios lankytinos vietos Latvijoje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Liepos 10d.
Nereikia skristi už jūrų marių, kad atrastum įdomių dalykų ir gerai praleistum atostogas. Kaimyninė Latvija ne tik yra mums artima savo kalba ir istorija, bet ir siūlo įdomių lankytinų vietų. Nuo puikių smėlio paplūdimių iki viduramžių pilių, nuo tituluotos kultūros sostinės renginių iki gamtos grožybių – kviečiame susipažinti su pagrindiniais turistų traukos objektais Latvijoje.

Ryga

Latvijos sostinė yra ne tik ambicingas didmiestis, bet ir miestas, šiemet kartu su Švedijos Umea besidalijantis Europos kultūros sostinės titulą. Tad kultūros renginiais užtvindyta Ryga šiais metais pasiruošusi lankytojus nustebinti ne tik savo tradicinėmis įdomybėmis (Senamiesčiu, Jugendo stiliaus pastatais, bažnyčiomis ar muziejais), bet ir naujai duris atvėrusiu KGB muziejumi, „Amber Road“ projektu ir kitais kultūros projektais.

 

1ryga-2014.jpg

 

Jūrmala

Netoli Rygos esanti Jūrmala – vienas populiariausių pajūrio kurortų Latvijoje ir vienas didžiausių kurortų Baltijos šalyse. Į Jūrmalą vilioja ne tik platūs balto smėlio paplūdimiai (kurie pajūriu driekiasi apie 30 km!), bet ir autentiškos medinės architektūros vilos, SPA centrai, įvairios pramogos ir renginiai.

Apie Jūrmalą | Jūrmalos lankytinos vietos

 

1jurmala.jpg

 

Ventspilis

Ventspilis – Latvijos pajūrio kurortas, žymus pramogų gausa ir ypatingai pamėgtas poilsiautojų su vaikais. Nuo maudynių vandens parke iki Tarzano šuolio nuotykių parke, nuo apsilankymo Viduramžių pilyje iki žvejų gyvenimo būdo pažinimo liaudies buities muziejuje – Ventspilyje veiklos ras įvairiausių pomėgių poilsiautojai. Be to, kurortas pasižymi kokybiškais paplūdimiais, mat Ventspilio balto smėlio paplūdimys, nusidriekęs 1,2 km, yra pažymėtas Mėlynosios vėliavos ženklu.

Apie Ventspilį | Ventspilio lankytinos vietos | Ventspilio pramogos vaikams

 

Liepoja

„Vėjų miestu“ praminta Liepoja taip pat siūlo pramogas ir renginius visai šeimai. Kadaise čia buvo įsikūręs karinis miestelis, palikęs pėdsakus Liepojos istorijoje: miesto lankytojus ir šiandien vilioja buvęs karinis Karuostos kalėjimas, kuriame rengiami realybės šou. Pasivaikščiokite Liepojos promenada, užsukite į Latvijos muzikantų garbės alėją ar apsilankykite Jūros šventėje arba kituose renginiuose.

Apie Liepoją | Liepojos lankytinos vietos

 

1liepoja.jpg

 

Gaujos nacionalinis parkas

„Latvijos Šveicarija“ pramintas Gaujos nacionalinis parkas – Gaujos upės slėnyje esanti saugoma teritorija. Čia apstu žalumos, kalvų, vaizdingų atodangų bei olų. Virš Gaujos upės nutiestas lynas, kuriuo kursuoja vagonėlis-keltuvas. Čia iš daugiau nei 40 m aukščio galima pasigrožėti Gaujos pakrančių vaizdais bei įsitikinti, kad ši Latvijos dalis iš tiesų labiausiai primena kalnuotąją Šveicariją.

 

 

1gaujos-np.jpg

 

Sigulda

Nors Sigulda garsėja kaip Latvijos žiemos sporto sostinė (čia veikia bobslėjaus trasa, įsikūrę sportinės bazės, yra kalnų slidinėjimo trasos su keltuvais), tačiau ir vasarą čia netrūksta pramogų ir įdomybių. Aplankykite Siguldos viduramžių ir Naujosios pilių kompleksą, išbandykite galimybę paskraidyti netoli Siguldos įsikūrusiame Vertikalaus vėjo tunelyje.

 

1sigulda.JPG

 

Turaidos pilis

Priešingame Gaujos upės krante, virš žaliuojančių medžių viršūnių stiebiasi raudoni Turaidos viduramžių pilies bokštai. Į šią vietą keliautojus ir romantikos ištroškusius jaunavedžius vilioja ne tik istorinė pilis, bet ir liūdna legenda apie Turaidos Rožę – merginą, kuri kadaise tragiškai žuvo greta Gutmanio olos.

 

1turaidos-pilis.jpg

 

Rundalės rūmai

Įspūdingai puošnūs baroko-rokoko rūmai yra gana netikėtas akibrokštas Latvijos provincijoje. Tačiau kadaise šiuos rūmus pasistatydinęs Kuršo kunigaikštis E.J.Bironas čia ne tik įsirengė vasaros rezidenciją, bet ir pritraukė to meto garsiausius interjero meistrus, kurie sukūrė Latvijoje lygių neturintį šedevrą. Daugiau nei 130 kambarių, menių ir apartamentų turintys rūmai atkurti su ypatingu kruopštumu, o romantikos pasiilgusius lankytojus nuvainikuoja dailus prancūziško stiliaus parkas, supantis rūmus.

Rundalės pilis – Baltijos Versalis

 

1rundale.JPG

 

Kuldyga

Vienas iš gražiausių Latvijos miestelių, romantiškai pramintas „Latvijos Venecija“, įsikūręs ties Ventos upe. Kuldygoje galima išvysti ne tik tarp senamiesčio namų vingiuojantį Alekšupytės upelį (iš čia ir panašumas su Venecija), bet ir plačiausią Europoje krioklį, Ventas Rumba, bei unikalų arkinį plytų tiltą.

 

1kuldyga.jpg

 

Cėsys

Cėsys – vienas seniausių Latvijos miestų, įsitaisęs Gaujos upės pakrantėje. Kadaise miestas priklausė Hanzos sąjungai ir buvo svarbus prekybos centras. Cėsyse stūkso ir viena įspūdingiausių Latvijoje viduramžių pilių – tai Cėsių pilis, statyta 13 amžiuje kalavijuočių ordino. Ši akmeninė tvirtovė anuomet buvo svarbus karinis-strateginis objektas, kuriame kurį laiką buvo įsikūręs Livonijos ordino magistras.

 

1cesiu-pilis.JPG

 

Nuotraukos iš wikimedia.commons archyvo

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Kelionių idėjos