TOP 10: žymiausios pilys Vokietijoje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Rugpjūčio 13d.

Vokietijoje priskaičiuojama apie 20 tūkstančių pilių ar jų griuvėsių – iš tiesų tiek, jog greičiausiai galima būtų sudarinėti ir TOP 100 sąrašą, vis tik atrinkome tas, kurios sulaukia daugiausia turistų dėmesio.

 

Noišvanšteino pilis

Kai kalbama apie Vokietijos pilis, bene dažniausiai prieš akis iškyla balti Noišvanšteino (Neuschwanstein) pilies bokšteliai. Tai ne tik viena gražiausių pilių Vokietijoje, bet ir vienas iš dešimties lankomiausių turistų traukos objektų šioje šalyje. Bavarijos karalius Liudvikas II 19 a. pabaigoje pasistatydinęs romantiškąją pilį joje gyveno vos 100 dienų. Netoli Hohenschwangau miestelio ties siena su Austrija stūksančią pilį supa Bavarijos Alpės, o interjerą puošia piešiniai iš vokiečių mitologijos ir operų.

 

Hohencolernų pilis

Dar viena „pasakų pilis“ kadaise priklausė Prūsijos karaliams. Netoli Štutgarto pilis iškilo dar 11 amžiuje, o 19 amžiuje buvo perstatyta to meto stiliumi ir tapo Hohencolernų šeimos galybės simboliu. Ant kalvos stūksanti pilis visiems apsilankiusiems dovanoja kvapą gniaužiančią apylinkių panoramą, o viduje įrengtas muziejus intriguoja istorinėmis vertybėmis ir lobiais.

 

19hohencolernu-pilis.jpg

 

Elco pilis

Aštuoni Elco (Elz) pilies bokštai kyla Wierschem, romantiškomis pilimis ir vynuogynais garsėjančiame Mozelio slėnyje, pietvakarių Vokietijoje. Iškilusi 12 a. pilis iki šių dienų išlaikė savo autentiškumą, o jos interjeras skendi prabangoje – pilis kupina autentiškų baldų, paveikslų ir kitų istorinių vertybių.

 

19elco-pilis.jpg

 

Švėrino pilis

Gracinga 19 a. Švėrino (Schwerin) pilis yra praminta „Šiaurės Noišvanšteinu“. Švėrinas yra šiaurės Vokietijos miestas, įsikūręs ties septyniais ežerais. Tad ir pilis, tarsi nutūpusi ant ežero, užburia savo romantiška atmosfera. Švėrino pilyje ilgą laiką gyveno Meklenburgo kunigaikščiai, o dabar čia veikia muziejus.

 

19sverino-pilis.jpg

 

Vartburgo pilis

Vartburgo (Wartburg) pilis stūkso ant 400 m aukščio uolos Vokietijos Tiuringijos regione, virš Eisenacho miestuko. Pilies architektūroje apstu detalių, išlikusių nuo 12-15 amžiaus, tačiau interjere vyrauja 19 a. romantizmo stilius. Pilies statybos pradėtos dar 1067 m., o amžiams bėgant pilies gyvenimas buvo susijęs su įvairiais istoriniais įvykiais, pavyzdžiui, čia M.Liuteris į vokiečių kalbą vertė Naująjį Testamentą.

 

19vartburgo-pilis.jpg

Vartburgo pilis 

 

Frankenšteino pilis

Frankenšteino pilis (Burg Frankenstein) stūkso netoli Darmštato miesto Vokietijoje. Pilis buvo pastatyta maždaug 1240 m. ir nuo to laiko ne kartą pakeitė šeimininkus. Frankenšteino pilis turbūt taip ir būtų likusi eiline pilimi Vokietijoje, jei joje 1673 m. nebūtų gimęs Johanas Konradas Dipelis, kuris išgarsėjo kaip teologas, gydytojas ir alchemikas, savo bandymus atlikinėjęs pilyje įrengtoje laboratorijoje. Prietaringi apylinkių gyventojai laikė jį piktųjų galių turinčiu burtininku, pardavusiu savo sielą pačiam velniui. Tačiau dar labiau Frankenšteino pilį išgarsino rašytoja Meri Šeli, parašiusi romaną „Frankenšteinas“, kuris laikomas šiuolaikinio fantastinio romano pradininku.

 

19frankensteino-pilis.jpg

 

Heidelbergo pilis 

Heidelbergo pilis (Heidelberger Schloss) yra gotikinis rezidencijų kompleksas, pastatytas iš raudonojo kalkakmenio 13-17 a. Teigiama, jog Heidelbergo pilies vyno rūsyje stovinti statinė yra didžiausia pasaulyje: 8 m ilgio ir 7 m pločio statinė pagaminta iš 130 ąžuolų ir talpina per 220 tūkstančių litrų.

 

19heidelbergo-pilis.JPG

 

Mespelbruno pilis

Viduramžių Mespelbruno (Mespelbrunn) pilies bokštai ir kontūrai atsispindi nedidelio ežero vandenyje Bavarijos šiaurėje. Įspūdinga renesansinė pilis, iškilusi virš vandens, stūkso tarp Viurcburgo ir Frankfurto prie Maino. Pilies statybos buvo pradėtos dar 13 amžiuje, tačiau tuomet čia nebuvo jokių įtvirtinimų, kurie buvo pastatyti tik 15 amžiuje. Dabar pilis priklauso Ingelheim šeimai, vis tik dalis pilies yra atvira lankytojams.

 

19mespelbruno-pilis.jpg

 

Hohenšvangau pilis

Kalnų supama Hohenšvangau pilis (Schloss Hohenschwangau) – tai pilis, kurioje vaikystę leido kaimynystėje esančios Noišvanšteino pilies statytojas Liudvikas II. Vaizdingoje vietovėje stūksanti Hohenšvangau pilis priklausė jo tėvui Maksimilianui II.

 

19hohensvangau.jpg

 

Lichtenšteino pilis

Ant stačios uolos, žvelgdama į Echaz slėnį, nutūpusi Lichtenšteino pilis. Netoli Štutgarto (apie 50 km į šiaurę) esanti pilis iškilo 13 a. pradžioje. Pilyje šiuo metu įrengtas muziejus, kuriame eksponuojami istoriniai ginklai.

 

19lichtensteino-pilis.jpg

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.