Top 5: spalvingiausios pasaulio vietos

Autorius: Kelionių manija , 2013, Vasario 12d.

Žiema Lietuvoje nedžiugina spalvomis, tad pasiilgę nuotaikingų atspalvių, dairomės po platųjį pasaulį, kur galima pasimėgauti spalvų žaismingumu.


Bo-Kaap, Keiptaunas, PAR

Vieniems ši vieta žinoma kaip malaiziečių kvartalas, kiti ją vadina Bo-Kaap. Ryškių spalvų namukai išsirikiavę viename iš Keiptauno priemiesčių. Šlaite išsidėstęs kvartalas – erdvė, kurioje istoriškai persipynę įvairios kultūros. Vis tik, daugiausia čia gyvena Keiptauno musulmonai, be to, šiame kvartale išlikusi ir pirmoji Pietų Afrikos Respublikos mečetė, pastatyta XVIII a. pab. Dauguma dabartinių Bo-Kaap gyventojų yra vergų, XVI-XVII a. atgabentų iš Malaizijos bei Indonezijos, o taip pat Afrikos šalių, palikuonys.

 

keiptaunas-bo-kaap.jpg 


Burano, Venecija, Italija

Viena iš romantiškąją Veneciją supančių salų, Burano, garsėja spalvingais namais, viliojančiais ne tik fotoaparatais apsiginklavusius turistus, bet ir menininkus iš viso pasaulio. Ši sala nuo Venecijos nutolusi apie 10 km, ją galima pasiekti plaukiant vaporetto. Kaip ir Venecijoje, Burano saloje yra kanalų. Įdomu tai, kad iki šių dienų saloje galioja griežtos taisyklės namų savininkams: norint perdažyti savo namą, reikia kreiptis į savivaldybę, kuri informuoja, kokia spalvą turėtų pasirinkti namo šeimininkas. Tiesa, pasakojama ir legenda, kodėl šios salos namai išdažyti tokiomis ryškiomis spalvomis: esą anksčiau salos gyventojai daugiausia užsiimdavo žvejyba, ir savo ryškios spalvos namą galėdavo matyti iš labai toli.

 

venecija-burano1.jpg 


Keukenhof gėlių parkas, Nyderlandai

Netoli Lisės miestelio įsikūręs parkas kiekvieną pavasarį stebina atvykėlius gėlių žiedų ir spalvų įvairove. Kovo-gegužės mėnesiais čia išsiskleidžia tulpės, narcizai, hiacintai ir daugybė kitų pavasarinių žiedų. Iš viso parke auginama apie 7 mln. gėlių, kurių spalvingu kilimu galima pasigrožėti vaikščiojant takeliais arba plaukiojant gėlių laukus apraizgiusiais kanalais.

 

olandija-keukenhof.jpg


La Boca, Buenos Airės, Argentina

Vieni šią vietą laiko viena žaviausių Argentinos sostinėje, kiti vienareikšmiškai teigia, jog tai „turistų spąstai“.  Tačiau ir vieni ir kiti pripažįsta, kad La Boca spalvingų namų kvartalas neabejotinai yra vertas dėmesio. Gyvas ir savitas Buenos Airių kvartalas tapo kultūriniu centru, kuriame dažnai vyksta įvairūs menininkų pasirodymai.

 

la-boca-argentina.jpg 


Guanajuatas, Meksika

Meksikos centrinėje dalyje, maždaug 2000 m aukštyje esančiame kalnų slėnyje įsikūręs Guanajuato miestas spalvingas ne tik savo architektūra, bet ir spalvingomis šventėmis. Ispanų konkistadorams šioje vietovėje aptikus sidabro, netrukus čia ėmė plaukti trokštantys pralobti europiečiai ir čia įkurtas miestas tapo turtingiausiu Meksikoje. Kolonijinio miesto klestėjimo metai atsispindi ir jo architektūroje – namai išsiskiria gausia puošyba, o taip pat ryškiomis spalvomis. Miesto lankytojai gali užsukti ir į buvusias sidabro kasyklas, o taip pat aplankyti Mumijų muziejų.

 

meksika-Guanajuatas.jpg


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.