TOP20: vaizdingiausi Europos maršrutai (II)

Autorius: Kelionių manija , 2012, Gegužės 08d.

Vasara – geriausias metas kelionėms automobiliu. Kadangi neišvengiamai artėja kelionių ir nuotykių sezonas, nutarėme pasižvalgyti, kokie yra gražiausi maršrutai Europoje. Tai – įspūdingos pakrantės, kerinti gamta, apsamanoję pilys ir romantiški miestukai.

Pirmieji 10 vaizdingųjų maršrutų sulaukė didžiulė mūsų skaitytojų dėmesio. Taigi tęsiame kelionę po vaizdingiausias Europos vietas.

Žydroji pakrantė, Prancūzija

Žydroji pakrantė, arba Cote d’Azur – tai, galima sakyti, vienas iš klasikinių Prancūzijos maršrutų. Šalies pietuose ties Viduržemio jūra įsikūrę idiliški miestukai bei poilsiautojų pamėgti kurortai, driekiasi bekraščiai vynuogynai. Savo kelionę pradėkite į rytus nuo Marselio įsikūrusiame Cassis miestelyje ir važiuokite link Mentono Italijos pasienyje. Pakeliui verta užsukti į Žydrojo kranto sostinę Nicą ir prabangųjį Monte Karlą.
Adrijos magistralė, Kroatija

Adrijos magistralė (kr. Jadranska magistrala) vingiuoja palei raižytą Adrijos jūros pakrantę per visą Kroatiją (kelio Nr. D8) nuo Slovėnijos iki Juodkalnijos, iš viso apie 640 km. Nors ir pavadintas magistrale, tačiau iš tiesų tai yra gana ramus dviejų juostų kelias. Tiesa, ties Splitu eismas kiek intensyvesnis, tačiau likusioje kelio dalyje galima važiuojant mėgautis nepakartojamais pakrančių vaizdais, ties pakrantėmis sutūpusiomis salelėmis bei raudonais stogais pasipuošusiais pakrančių miestukais.

3kelione-kroatija.jpg
Kelias link Meteorų vienuolyno, Graikija

Graikija – ideali atostogų šalis tiems, kurie domisi istorija ir kartu mėgsta gamtą. Kelias, jungiantis žymiuosius Graikijos Meteoros vienuolynus ir Janinos (Ioannina) miestą nustebins ir vieno, ir kito gausa: pakeliui galima grožėtis puikiu kraštovaizdžiu ir išvysti Antikinės Graikijos laikus menančių vietovių. Janinos regionas garsėja fetos sūriu bei sidabro dirbiniais. Meteroros vienuolynų kompleksas – bene įspūdingiausias šioje šalyje. Išvertus į lietuvių kalbą, Meteoros reiškia „kabančios uolos“. Ir iš tiesų, vienuolynai čia įsikūrę ant stačių uolų 300 metrų aukštyje ir yra tarsi pakibę ore.

3kelione-graikija-meteorai.jpg
Auksinis žiedas, Islandija

Populiarus turistinis maršrutas, pramintas Auksiniu žiedu (Gold Circle), prasideda Islandijos sostinėje Reikjavike. Maršrutas, kurį įveikti pakanka vienos dienos, vingiuoja netoli Reikjaviko pro kelias žymiausias Islandijos įdomybes, aplankant Tingveliro nacionalinį parką, Didįjį Geizerį, Žydrąją lagūną bei Gulfoso krioklį.

3kelione-islandija-gulfosas.jpg
Kerio žiedas, Airija

Airijos pietvakariuose esančioje Kerio grafystėje vingiuoja Kerio žiedu (Ring of Kerry) pramintas kelias. Senovės keltų fortai, vaizdingi kaimeliai ir, be abejo, kvapą gniaužianti pakrantė yra tai, ko galima tikėtis važiuojant šiuo maršrutu, iš viso apie 180 km. Maršrutas prasideda Kilarnio mieste.

3kelione-airija-kerio-ziedas.jpg

 

Bergenas-Oslas, Norvegija

Nacionalinis kelias Nr.7, jungiantis du didžiausius Norvegijos miestus, yra vienas vaizdingiausių Norvegijos maršrutų, einantis pro Handargervidda nacionalinį parką. Vienoje didžiausių Europos plynaukščių esantis parkas primena mėnulio paviršių – čia vyrauja akmenuotos lygumos ir kalvos, paįvairintos skurdžios augalijos. Vaizdingasis kelias vingiuoja šalia fiordų, krioklių, iš kurių įspūdingiausias – Voringfossen, esantis ties Eidfjordu. Maršruto ilgis – beveik 500 km.

3kelione-norvegija.jpg
Mozelio vyno kelias, Vokietija

Pilys ir vynuogynai. Taip trumpai galima būtų apibūdinti šį apie 240 km ilgio maršrutą Vokietijos vakaruose nuo Perlo iki Koblenco, kur susilieja Reino ir Mozelio upės. Mozelio upė vingiuoja pro vaizdingus vynuogynus. Vynininkystės tradicijos Mozelio slėnyje puoselėjamos nuo romėnų laikų. Abipus upės įsikūrę nedideli vyndarių kaimeliai, jaukios tavernos ir plačiai nusidriekę vynuogynai – tipiškas šio seniausio Vokietijos vynininkystės regiono kraštovaizdis.

3kelione-vokietija-mozelis.jpg

Skaitykite daugiau apie Mozelio slėnį
Via Mala, Šveicarija

Nenustebkite, kad įspūdingiausių maršrutų sąraše atsidūrė tas, kurio pavadinimas išvertus į lietuvių kalbą reiškia „blogas kelias“. Via Mala vardu pavadintas giliausias Šveicarijos tarpeklis. Ties juo per Šveicarijos Alpes kalnuotame Graubiundeno kantone ir vingiuoja senasis Via Mala keliukas, San Bernardino kalnų perėjos dalis. San Bernardino kalnų perėja, iškylanti į 2066 m aukštį, jungia Kūro (Chur) ir Belinconos (Bellinzona) miestus. Šiuo keliu jau nuo XV amžiaus buvo gabenamos prekės. Tiesa, tam buvo naudojami mulai. Transportui su ratais Via Mala buvo pritaikyta tik XVIII a. Atidarius San Bernardino tunelį, senuoju Via Mala keliuku važiuoja tik tie, kurie neskubėdami nori pasigrožėti pasakiškos gamtos vaizdais. Tiesa, šis kelias žiemos sezonu yra uždaromas.

3kelione-sveicarija.jpg
Chianti, Italija

Italijos Chianti regionas yra vienas žymiausių vyno žinovų žemėlapyje. Tačiau visai nereikia būti vyno ekspertu, kad galėtumei mėgautis ant kalvelių sutūpusių vynuogynų, dailių miestukų bei viduramžių pilių vaizdais. Nuo Florencijos iki Sienos besidriekiantis kelias yra puikus maršrutas norintiems susipažinti su saulėtąja Toskana bei aplankyti pasaulinio garso vyndarius.

3kelione-italija-chianti.jpg
Nuo Prespos iki Ochrido ežero, Makedonija

Siauras, vingiuotas keliukas jungia du ežerus, Prespą ir Ochridą, tyvuliuojančius Makedonijos ir Albanijos pasienyje. Užkilus į Livados kalnų perėją verta trumpam stabtelėti ir paėjus pėstute pasidairyti po apylinkes – išvysite abu ežerus vienu metu. Šios vaizdingos vietovės yra mėgstamos kalnų žygeivių.  Unikali Ochrido ežero, kuris yra giliausias Balkanuose, pakrančių gamta yra saugoma UNESCO. Neveltui šis ežeras pramintas „gyvųjų rūšių muziejumi“.

3kelione-makedonija.jpg

Nuotr. sxc.hu
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.