Viešasis transportas Atėnuose

Autorius: Kelionių manija , 2017, Rugsėjo 22d.

Atėnai – puiki kelionių kryptis tiek žiemą, tiek ir vasarą. Tačiau keliautojai dažnai bijo pasimesti šiame dideliame mieste, kadangi dauguma nuorodų, tarp jų ir miestų gatvės bei stotelių pavadinimai yra rašomi specifiniais graikiškais rašmenimis. Tačiau to baimintis tikrai nereikėtų, kadangi viešasis transportas Atėnuose yra tikrai aiškiai išdėstytas.

Oro uostai ir viešasis transportas Atėnuose – kaip pasiekti miesto centrą?

Pagrindinis ir vienintelis Atėnų oro uostas yra įsikūręs 20 kilometrų už miesto. Miesto centrą galima pasiekti ir metro. 3 metro linija jungia oro uostą su centrine miesto dalimi. Metro traukiniai kursuoja kas 30 minučių nuo 06:30 iki 23:30. Kelionė iki centrinės stoties, vadinamos Syntagma, trunka apie 40 minučių, o bilietas kainuoja 8 eurus. Keliaujant dviese ar trise galima sutaupyti, mat bilietas dviems žmonėms kainuoja 14 eurų, o trims – 20 eurų.

Express autobusai, pažymėti X raide, kursuoja 24 valandas per parą, įskaitant ir šventines dienas. Šie autobusai išvyksta iš stotelės, esančios šalia atvykimo salės. Autobuso bilietą galimą įsigyti specialiose prekybos vietose, esančiose prie 4 ir 5 išėjimų arba tiesiogiai autobuse. Į miesto centrą veža 4 autobusai: X93, X95, X96, X97. Prieš lipant į autobusą derėtų išsiaiškinti tikslų jo maršrutą, tačiau norint pasiekti pagrindinę autobusų stotį, derėtų pasinaudoti X95 autobuso paslaugomis. Kelionė autobusu į vieną pusę kainuos 5 eurus suaugusiems bei 2,50 eurų vaikams bei neįgaliesiems. Priklausomai nuo maršruto, kelionė truks nuo 45 iki 90 minučių.