Viešasis transportas Berlyne

Autorius: Kelionių manija , 2017, Rugsėjo 22d.

Nors daug keliautojų, mėgstančių pigias keliones, renkasi kelionę į Berlyną autobusu, tačiau patyrusių keliautojų nevilioja mintis kone 20 valandų praleisti autobuse. Kur kas patogiau į Vokietijos sostinę skristi lėktuvu. Tačiau kaip ir dauguma kitų didžiųjų miestų Europoje, Berlyną aptarnauja du oro uostai – Tėgelio, Šionefeldo oro uostai. Tiesa, šiuo metu statomas ir naujasis Branderburgo oro uostas, kuris, kaip planuojama, taps pagrindiniu Berlyno oro uostu.

Oro uostai ir viešasis transportas Berlyne – kaip pasiekti miesto centrą?

Vykstantieji į Berlyną pigiomis avialinijomis atskraidinami į Šionefeldo oro uostą, kuris turi puikų susisiekimą su paču miestu. Kasdien nuo 04:30 iki 23:00 regioniniai traukiniai RE7 ir RB14, kitaip vadinami oro uosto ekspresu, kas 30 minučių kursuoja iš oro uosto į miesto centrą. Kelionė iki centre esančios stoties trunka apie 30 minučių. Oro uostas yra įsikūręs miesto C zonoje, todėl naudojantis traukiniu teks įsigyti ABC zonoms skirtą bilietą, kainuojantį 3,40 eurų. Į miesto centrą iš A terminalo taip pat kursuoja šie autobusai: 163, 171, X7, bei naktiniai N7 ir N60. Kelionė autobusu taip pat kainuos 3,40 eurų.

Tėgelio oro uostas nuo miesto centro yra nutolęs per vos 8 kilometrus, taigi kelionė tikrai nebus sudėtinga. Pačiame oro uoste nėra traukinių stoties, tačiau netoliese yra tiek regioninio susisiekimo traukinių stotelė (S-Bahn), tiek ir požeminių traukinių stotelė (U-Bahn). Tačiau keliautojai tvirtina, kad iš šio oro uosto į miesto centrą patogiausia keliauti autobusais. Express X9 autobusas veža į vakarinę miesto dalį. Kelionė trunka apie 20 minučių bei kainuoja 2,80 eurų. 109 autobusas taip pat veža keleivius į vakarinę misto dalį, kainuoja taip pat 2,80 eurų, tačiau kelionė trunka kiek ilgiau – apie 30 minučių. TXL Express autobusai į miesto centrą kursuoja kas 6 minutes, kelionė trunka 37 minutes bei kainuoja taip pat 2,80 eurų. Šiuo autobusu lengva pasiekti pagrindinę Berlyno autobusų stotį (Hauptbanhnhof).SUŽINOKITE TIKSLIAS SKRYDŽIŲ KAINAS

Pasirinkite miestą, iš kurio vykstate.
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Skrydis atgal
Suaugę 1
Vaikai (2-11 m.) 0
Kūdikiai (0-23 mėn.) 0
Jei kūdikiui kelionės metu sukanka dveji metai, prašome rezervuoti vaikišką bilietą.