Viešasis transportas Berlyne

Autorius: Kelionių manija , 2017, Rugsėjo 22d.

Nors daug keliautojų, mėgstančių pigias keliones, renkasi kelionę į Berlyną autobusu, tačiau patyrusių keliautojų nevilioja mintis kone 20 valandų praleisti autobuse. Kur kas patogiau į Vokietijos sostinę skristi lėktuvu. Tačiau kaip ir dauguma kitų didžiųjų miestų Europoje, Berlyną aptarnauja du oro uostai – Tėgelio, Šionefeldo oro uostai. Tiesa, šiuo metu statomas ir naujasis Branderburgo oro uostas, kuris, kaip planuojama, taps pagrindiniu Berlyno oro uostu.

Oro uostai ir viešasis transportas Berlyne – kaip pasiekti miesto centrą?

Vykstantieji į Berlyną pigiomis avialinijomis atskraidinami į Šionefeldo oro uostą, kuris turi puikų susisiekimą su paču miestu. Kasdien nuo 04:30 iki 23:00 regioniniai traukiniai RE7 ir RB14, kitaip vadinami oro uosto ekspresu, kas 30 minučių kursuoja iš oro uosto į miesto centrą. Kelionė iki centre esančios stoties trunka apie 30 minučių. Oro uostas yra įsikūręs miesto C zonoje, todėl naudojantis traukiniu teks įsigyti ABC zonoms skirtą bilietą, kainuojantį 3,40 eurų. Į miesto centrą iš A terminalo taip pat kursuoja šie autobusai: 163, 171, X7, bei naktiniai N7 ir N60. Kelionė autobusu taip pat kainuos 3,40 eurų.

Tėgelio oro uostas nuo miesto centro yra nutolęs per vos 8 kilometrus, taigi kelionė tikrai nebus sudėtinga. Pačiame oro uoste nėra traukinių stoties, tačiau netoliese yra tiek regioninio susisiekimo traukinių stotelė (S-Bahn), tiek ir požeminių traukinių stotelė (U-Bahn). Tačiau keliautojai tvirtina, kad iš šio oro uosto į miesto centrą patogiausia keliauti autobusais. Express X9 autobusas veža į vakarinę miesto dalį. Kelionė trunka apie 20 minučių bei kainuoja 2,80 eurų. 109 autobusas taip pat veža keleivius į vakarinę misto dalį, kainuoja taip pat 2,80 eurų, tačiau kelionė trunka kiek ilgiau – apie 30 minučių. TXL Express autobusai į miesto centrą kursuoja kas 6 minutes, kelionė trunka 37 minutes bei kainuoja taip pat 2,80 eurų. Šiuo autobusu lengva pasiekti pagrindinę Berlyno autobusų stotį (Hauptbanhnhof).