Viešasis transportas Londone

Autorius: Kelionių manija , 2017, Rugsėjo 22d.

Londonas iš kitų Europos valstybių sostinių išsiskiria tuo, jog į jį atvykstančius keleivius aptarnauja net 5 or uostai. Tiesa, pagrindiniai oro uostai, į kuriuos iš Lietuvos skraidina įvairios avialinijos, yra trys – Gatviko, Lutono ir Stanstedo. Viešasis transportas Londone kai kuriems gali pasirodyti painus, tačiau jam galima pasiruošti iš anksto.

Oro uostai ir viešasis transportas Londone – kaip pasiekti miesto centrą?

Atvykus į Londono Stanstedo oro uostą ir norint pasiekti centrinę miesto dalį, tikrai neteks stovėti varginančiuose kamščiuose. Požeminė traukinių linija, jungianti oro uostą su miesto centru, yra nutolusi nuo centro vos per 47 minutes. Kelionė kainuos 16,60 svarų į vieną pusę (vaikams taikoma 50% nuolaida). Perkant bilietus didesnei kompanijai (2 ir daugiau žmonių) ir bilietus užsakant internetu iš anksto galima gerokai sutaupyti – esant specialioms akcijoms kelionė žmogui gali kainuoti vos 7 svarus. Norint miesto centrą pasiekti pigiau, galima naudotis Terravision kompanijos paslaugomis – pervežimas kainuos 9-10 svarų, tačiau truks net dvi valandas.

Atvykstančiuosius į Gatviko oro uostą taip pat pasitiks tiesioginė traukinių linija. Ekspreso traukiniai kursuoja kas 15 minučių, o kelionė iki miesto centro trunka 30 minučių. Traukiniai atvyksta į 13 ir 14 platformas Londono Viktorijos stotyje, o bilietus būtina įsigyti iš anksto. Bilieto kaina vienai kelionei – 19,90 svarų.

Lutono oro uostas yra toliausiai nuo miesto, todėl ir kelionė trunka pakankamai ilgai. Norint miesto centrą pasiekti traukiniu, pirmiausia teks nuvykti į Lutono oro uosto stotį, iki kurios veža reguliariai kursuojantys autobusiukai (kelionė trunka 10 minučių). Kelionė traukiniu iki Londono centro truks nuo 20 iki 40 minučių, tačiau traukiniai kursuoja kas valandą, todėl tai nėra pats patogiausias būdas pasiekti miesto centrą. Dėl šios priežasties keliautojai dažniausiai renkasi privačių vežėjų paslaugas ir kelionę autobusu. Šį oro uostą aptarnauja net trys autobusų kompanijos – National Express, easyBus ir Terravision. Jų autobusai kursuoja maždaug kas 20 minučių. Bilietus galima įsigyti internetu, o jų kainos kinta priklausomai nuo reiso (prasideda nuo 2 svarų). Vieninteliai Terravision siūlo bilietus už fiksuotą kainą – į vieną pusę galima nuvažiuoti už 15 svarų.