Viešasis transportas Osle

Autorius: Kelionių manija , 2017, Rugsėjo 22d.

Keliaujant į Oslą svarbu pasidomėti ir tuo, kaip patekti iš oro uosto pasiekti miesto centrą. Dėl to būtina žinoti, į kurį oro uostą atvykstama, mat Osle yra du oro uostai – Gardermoen ir Torp. Jie yra kiek nutolę nuo miesto centro, tačiau viešasis transportas Osle yra puikiai išvystytas, todėl problemų kilti neturėtų.

Oro uostai ir viešasis transportas Osle – kaip pasiekti miesto centrą?

Atvykstant į Gardermoen oro uostą galima rinktis keletą alternatyvų. Flytoget Express traukiniai į oro uostą važiuoja iš centrinės Oslo traukinių stoties kas 10-20 minučių, priklausomai nuo dienos laiko, o tokia kelionė į vieną pusę kainuos 180 kronų (apie 19.50 eur). Kelionė šiuo express traukiniu truks 19-22 minutes. Keliones autobusu siūlo keletas skirtingų operatorių. Autobusu galima pasiekti kone bet kurią miesto vietą, o kelionė truks apie valandą. Nors ir gerai išvystytas, tačiau viešasis transportas Osle yra pakankamai brangus. Kelionė autobusu kainuos apie 150 kronų (apie 16 eur). Norintieji maksimalaus komforto gali rinktis ir kelionę taksi ar privačiais autobusiukais.

Atvykstant į Torp oro uostą keliautojų taip pat laukia keletas transporto galimybių. Netoliese oro uosto yra traukinių stotis, iš kurios kas valandą kursuoja traukiniai į Oslo centrą. Į traukinių stotį iš oro uosto nuolat veža specialūs autobusiukai, o kelionė iki miesto centro užtruks apie 1 valandą 45 minutes bei kainuos 273 kronas (apie 30 eurų). Kelionė autobusu į Oslą nuo Torp oro uosto truks apie dvi valandas ir kainuos 270 kronų (apie 29 eurus), tačiau perkant ir atgalinį bilietą galima kiek sutaupyti. Bet kuriuo atveju, norint, kad kelionė nesubjurtų, derėtų pasidomėti viešojo transporto grafikais iš anksto.

Viešasis transportas Osle ir kelionė į/iš oro uosto plačiau aptariama: https://www.visitoslo.com/