Viešasis transportas Paryžiuje

Autorius: Kelionių manija , 2017, Rugsėjo 22d.

Į Paryžių, meilės sostinę, kelis kartus per savaitę iš Vilniaus skrenda pigių avialinijų lėktuvai. Šiame mieste turistų tikrai gausu, todėl ne veltui jį aptarnauja net trys oro uostai – Šarlio de Golio, Orli ir Bovė (Beauvais). Nors didžiąją dalį skrydžių aptarnauja pirmieji du oro uostai, tačiau Lietuvoje veikiančios pigių skrydžių avialinijos skraidina tik į Bovė oro uostą, esantį apie 80 kilometrų nuo Paryžiaus, tad viešasis transportas Paryžiuje yra tiesiog neišvengiamas.

Oro uostai ir viešasis transportas Paryžiuje – kaip pasiekti miesto centrą?

Keliautojams, besinaudojantiems Wizz Air ar Ryanair avialinijų paslaugomis, ir atvykstantiems į Bovė oro uostą, veikiausiai teks naudotis autobusų paslaugomis. Oro uostą su Paryžiumi jungia viena autobusų linija, tačiau norint pasiekti patį miesto centrą, teks pasinaudoti ir metro paslaugomis. Autobusas keleivius išlaipina specialioje aikštelėje Port Maillot rajone, netoli Paryžiaus Kongreso centro. Bilietą šiam autobusui įsigyti galima tiek oro uosto atvykimo salėje, tiek ir internetu. Tiesa, perkant oro uoste bilietas bus kiek brangesnis ir kainuos 17 eurų į vieną pusę. Šio autobuso tvarkaraščiai yra suderinti su lėktuvų atvykimo grafikais – iš oro uosto išvyksta praėjus 20 minučių nuo nusileidimo, o į oro uostą iš Paryžiaus Port Maillot rajono išvyksta likus 3 valandoms iki skrydžio. Kadangi kelionė iki oro uosto trunka apie 1 valandą 20 minučių, todėl siūloma nevėluoti iš autobusą ir atvykti kiek anksčiau. Bilietą atgal taip pat galima įsigyti tiek internetu, tiek ir specialiame kioskelyje, tiek ir iš paties vairuotojo.

Šarlio de Golio oro uostas yra įsikūręs pačiame mieste, todėl jį nesunku pasiekti tiesiog traukinio pagalba, o kelionė kainuos 10 eurų. Orli oro uostas įsikūręs kiek toliau už miesto, tačiau į Paryžiaus centrą kas 15-20 minučių keleivius nuolat veža įvairūs autobusai bei traukiniai. Kelionė iki miesto centro neturėtų kainuoti daugiau nei 12 eurų į vieną pusę. Tiesa, viešasis transportas Paryžiuje naktį neveikia pilnu pajėgumu, o traukiniai, vežantys į oro uostus, pradeda kursuoti tik 5 ryto, todėl turint ankstyvą skrydį, būtina pasidomėti tiksliais viešojo transporto grafikais.