Viešasis transportas Rode

Autorius: Kelionių manija , 2017, Rugsėjo 22d.

Vykstant į vieną žymiausių Graikijos kurortų Rodą visuomet tikimasi, kad atostogos būtų nepriekaištingos. Tačiau neretai nepatyrusiems keliautojams iškyla daug klausimų, susijusių su transportu. Vis tik reikėtų būti ramiems – viešasis transportas Rode lengvai pasiekiamas kiekvienam. Taigi, iš anksto pasidomėjus kelionės planu neteks patirti jokių neplanuotų trikdžių.

Oro uostai ir viešasis transportas Rode – kaip pasiekti miesto centrą?

Kaip ir galima tikėtis, saloje nekursuoja traukiniai, tad atvykstantieji turistai turi du pasirinkimus – keliauti vietinio susisiekimo autobusais arba naudotis taksi paslaugomis. Autobusų sustojimas yra prieš pat terminalo pastatą, priešais nedidelę lauko kavinukę. Autobusai kursuoja maždaug kas pusvalandį, tačiau savaitgaliais gali kursuoti ir rečiau. Kelionė iki Rodo miesto centro trunka apie 35 minutes. Bilieto kaina – 2,20 eurų, juos įsigyti galima specialiame kioske, esančiame šalia autobusų sustojimo. Svarbu nepamiršti, kad atsiskaityti galima tik grynaisiais pinigais.

Nenorint laukti autobuso galima pasinaudoti ir taksi paslaugomis. Tiesa, taksi Rodo oro uoste veikia eilių sistemos pagalba, todėl gali tekti luktelėti ir kol atvyks jums skirtas taksi. Dėl šios priežasties siūloma iš anksto užsisakyti pervežimo paslaugą. Kelionė taksi automobiliu iki miesto centro kainuos maždaug 25 eurus.

Egzistuoja ir keletas privataus pervežimo paslaugas siūlančių kompanijų, tačiau jie reikalauja depozito pervedimo vien tam, kad būtų priimtas užsakymas. Šis depozitas gali siekti ir 20 eurų. Nepaisant to, vis tiek prašoma kelionę apmokėti vairuotojui grynais kelionės pabaigoje.