Viešasis transportas Romoje

Autorius: Kelionių manija , 2017, Rugsėjo 22d.

Svarbiausia, ką turėtų įsidėmėti kiekvienas į Romą atvykstantis keliautojas, yra į kokį ir iš kokio oro uosto skrendama. Įprasta, kad pigių skrydžių avialinijos keleivius skraidina iš to paties oro uosto, tačiau ši taisykle Romoje negalioja. Vykstant iš Vilniaus į Romą su Ryanair, keleiviai atskraidinami į Čijampino (Ciampino) oro uostą, o atvykstantieji su Wizz Air – į Fjumičino (Fiumicino).

Oro uostai ir viešasis transportas Romoje – kaip pasiekti miesto centrą?

Atvykus į Fjumičino oro uostą, esantį 26 kilometrai nuo Romos, miestą patogu pasiekti traukiniu. Vadinamasis Leonardo Ekspresas („Leonardo Express“ arba tiesiog LE) kursuoja iš oro uosto į miesto centrą kas 30 minučių. Traukiniai išvyksta iš 24 kelio, esančio dešinėje oro uosto pusėje. Bilietas į vieną pusę kainuoja 11 eurų, o jį įsigyti galima tiek kasoje, tiek ir spaudos kioske. Svarbu įlipus į traukinį pažymėti savo bilietą bei prisiminti, kad bilietas galioja 90 minučių nuo pažymėjimo momento. Tačiau kelionė nebus tokia ilga – itin modernūs LE traukiniai į Romos centrą atveža per 30 minučių bei išlaipina keliautojus centrinėje Romos Termini traukinių stotyje, nuo kurios pėsčiomis ar viešuoju transportu patogu pasiekti bet kurią reikiamą vietą.

Atvykstantieji į Čijampino oro uostą, turi du pasirinkimus – miesto centrą pasiekti traukiniu arba autobusu. Optimaliausias ir paprasčiausias būdas pasiekti miesto centrą yra pasinaudoti pervežimų autobusu kompanijų paslaugomis, o šiame oro uoste tokias paslaugas teikia „SIT Bus“ ir „Terravision“ kompanijos. Priklausomai nuo kompanijos, kelionė kainuos 4-5 eurus perkant bilietą į vieną pusę, arba 8-9 eurus perkant bilietą į abi puses. Priklausomai nuo eismo sudėtingumo, kelionė gali trukti 30-45 minutes, o keleivius autobusas paleidžia Romos Termini stotyje. Pigiau ir kiek greičiau miestą pasiekti traukiniu. Nuo oro uosto terminalo iki traukinių stotelės veža ATRAL ir COTRAL kompanijų autobusai. Kelionė su ATRAL autobusu kainuos 1,20 euro žmogui ir po 1,20 euro už kiekvieną bagažo vienetą, o bilietėlį galima įsigyti oro uosto atvykimo salėje ar tiesiai autobuse. COTRAL autobuso kelionė kainuoja 1,10 euro, o bilietą įsigyti galima spaudos ir tabako kioskuose. Kelionė iki traukinių stotelės trunka 5 minutes, o iš ten kas 8-10 minučių išvyksta traukiniai į Romos Termini centrinę stotį. Kelionė kainuoja 1,50 euro bei trunka 15 minučių.