Viešasis transportas Stambule

Autorius: Kelionių manija , 2017, Rugsėjo 22d.

Vykstant į Stambulą ir planuojant apsistoti viešbutyje, derėtų išsiaiškinti, ar jis nesiūlo nemokamo pervežimo paslaugų. Tačiau šią paslaugą teikia tik nedidelė dalis viešbučių, kurių ir kaina įprastai būna aukštesnė. Taigi, viešasis transportas Stambule pasitiks kiekvieną atvykusį keliautoją.

Oro uostai ir viešasis transportas Stambule – kaip pasiekti miesto centrą?

Pagrindinis ir didžiausias tarptautinius skrydžius vykdantis oro uostas – Stambulo Ataturko oro uostas. Iš šio oro uosto Stambulo miesto centrą galima pasiekti keliais būdais – autobusu arba taksi. Havatas yra valstybinė oro uosto pervežimo kompanija, kurios autobusai kursuoja kasdien nuo 04:00 iki 01:00 nakties. Autobusus nesunku rasti šalia oro uosto terminalo, antroje eilėje. Kelionė trunka apie 40 minučių bei kainuoja 11 lirų (apie 2,70 eurų) į vieną pusę. Šie autobusai keleivius paleidžia Taksim stotelėje.

Taksi paslaugos yra itin populiarios šiame oro uoste. Keliaujant keturiese taksi kainuos pigiau nei autobuso bilietai 4 žmonėms. Išėjus iš oro uosto terminalo matysite išsirikiavusią oficialių oro uosto taksi eilę. Per maždaug pusę valandos (priklausomai nuo eismo) taksi jus nuveš į reikiamą vietą miesto centre už 45-55 liras (11-14 eurų). Derėtų vengti vairuotojų, įkyriai siūlančių savo paslaugas prie pat terminalo durų – jų paslaugos dažnai būna gerokai brangesnės.