Viešasis transportas Venecijoje

Autorius: Kelionių manija , 2017, Rugsėjo 22d.

Venecija visiems puikiai žinoma kaip kanalų sostinė. Tad ne naujiena ir tai, kad didelė viešojo transporto dalis šiame mieste vyksta būtent vandeniu. Tai unikali proga pasimėgauti nebrangiomis vandens transporto paslaugomis – juk ne kasdien tenka tai patirti!

Oro uostai ir viešasis transportas Venecijoje – kaip pasiekti miesto centrą?

Keliautojus Venecijoje noriai pasitinka Marco Polo oro uostas, įsikūręs žemyninėje miesto dalyje, vadinamoje Mestre. Turistai noriai renkasi vandens transporto paslaugas, kuriomis galima pasiekti įvairias miesto vietas. Laivų uostą galima rasti išėjus iš atvykimo salės ir einant į kairę pusę. Kelionė pėsčiomis iki dokų truks maždaug 7 minutes. Vandens transportas stoja 5 stotelėse, o kelionės trukmė varijuoja – Fondamente Nova (38 minutės), Lido (58 minutės), San Marco (1 valanda 12 minučių), Rialto (57 minutės), Le Gugle (42 minutės). Kelionės bilietas kainuos 14 eurų ir bus puiki galimybė pasimėgauti nuostabiais vaizdais. Bilietus galima įsigyti tiek ir transporto kioskuose, tiek ir bilietų automatuose, dokuose esančioje kasoje bei pačiame vandens autobuse.

Norint greičiau ir pigiau pasiekti kelionės tikslą, galima rinktis kelionę autobusu. Yra du skirtingi maršrutai, vienas jų veža į žemyninę Mestre dalį, o kitas – į patį Venecijos centrą. Abu autobusai kursuoja kas 20-30 minučių, o kelionės kaina siekia 8 eurus į vieną pusę arba 15 eurų perkant bilietą į abi puses.