Viešasis transportas Vienoje

Autorius: Kelionių manija , 2017, Rugsėjo 22d.

Nuostabioji Austrijos sostinė Viena turi išties puikiai išvystytą ir itin aiškų viešąjį transportą. Tačiau nereikėtų kelionės iš oro uosto į miesto centrą pasilikti paskutinei minutei – neplanuoti netikėtumai gali sugadinti ilgai lauktas atostogas. Juk kur kas geriau pasiruošti iš anksto, tiesa?

Oro uostai ir viešasis transportas Vienoje – kaip pasiekti miesto centrą?

Tarptautinis Vienos oro uostas nuo miesto yra nutolęs 16 kilometrų, tačiau yra lengvai pasiekiamas viešuoju transportu. Į miesto centrą galima lengvai atvykti traukiniu. Tiesa, į patį centrą kursuoja tik vadinamasis CAT traukinys („City Airport Train“). Tačiau tuo atveju, jei norima pasiekti kitą kelionės tikslą, esantį kiek toliau nuo centro, galima pasidomėti ir Railjet ar S7 traukiniu. Minėtasis CAT traukinys yra greičiausia ir patogiausia transporto priemonė Vienoje. Šis traukinys nestoja jokiose kitose stotelėse, todėl itin greitai, per 16 minučių atveža į miesto centrą – Wien Mitte. Traukiniai kursuoja kasdien nuo 6:09 iki 23:39 kas 30 minučių. Bilietas į vieną pusę kainuoja 11 eurų, o į abi puses – 19 eurų. Bilietus galima įsigyti tiek internetu, tiek ir turizmo informacijos centre, esančiame oro uoste.

Vienos centrą galima pasiekti ir autobusu. Kelionė autobusu į miesto centrą trunka 22 minutes, o autobusai kursuoja visą parą. Tiesa, naktį jie važiuoja pakankamai retai – 01:20, 02:50, 04:50, o dienos metu – kas 30 minučių. Kelionės autobusu kaina – 8 eurai, o turint Vienos lankytojo kortelę (Vienna city card), kelionė kainuos 7 eurus. Bilietą galima įsigyti ir pas vairuotoją, įlipus į autobusą.