Kelioniumanija.lt

Ar teko matyti kiek ekscentrišką, ironišką, tačiau savaip patrauklų detektyvą „In Bruges“ (į lietuvių kalbą filmo pavadinimas išverstas „Reikalai Briugėje“)? Šio filmo herojai – tai du iš pirmo žvilgsnio niekuo neypatingi vyrukai, atvykę į Briugę „prastumti“ kelių dienų, slampinėjantys po muziejus. Ir staiga paaiškėja, jog jie abu yra samdomi žudikai.

Briugė

Šį eklektišką filmą prisiminiau lankydamasi Briugėje: nė kiek nenustebau atsidūrusi tokioje pačioje apgaulingai ramioje, atpalaiduojančioje ir kiek provincija atsiduodančioje aplinkoje.


Bet viduramžiais miestas klestėjo. Turtingą Briugės praeitį liudija išlikęs gražus senamiestis ir dailūs istoriniai pastatai. Čia buvo vienas iš svarbių flamandų prekybininkų miestų, prekiauta audiniais, vynu, vilna, grūdais, prieskoniais ir t.t. Taip pat tai buvo menininkų miestas bei Hanzos lygos narys.


Iki šiol miestui prigijusi Šiaurės Venecijos pravardė – ne tik dėl daugybės čia esančių kanalų, bet turbūt ir dėl to jaukumo ir romantiško jausmo, kuris užplūsta lankantis Briugėje.


Sekdama minėto filmo siužetais, aplankiau centrinę miesto aikštę – Turgaus aikštę, kurią puošia miesto simboliu tapęs Beffroi bokštas. Beje, visi matę filmą, turbūt ne taip jau ir labai gėrėsis šiuo bokštu, nuo kurio „nukrito“ vienas iš filmo herojų. Pabaiga gal ir liūdna...


Kopiame 366 laiptelius (kažkas, matyt, netingėjo skaičiuoti) į Beffroi bokštą ir žvalgomis į raudonus miesto stogus. Ir kas sakė, kad Vilnius – bažnyčių miestas? Briugėje taip pat į dangų kyla daugybės bažnyčių varpinės ir stogai.


Taigi, Briugėje smagu ne tik prisiminti „Reikalus Briugėje“ ir paklaidžioti autentiškomis gatvelėmis ir aikštėmis ieškant man patikusio filmo scenų filmavimo vietų, bet ir:


- Paragauti belgiško alaus (mieste yra gausybė alaus restoranėlių ir daryklėlių, tad ir alaus rūšių čia galima aptikti daugybę)

- Palesinti gulbes, plaukiojančias miesto kanaluose

- Užkrimsti garsiųjų belgiškųjų vaflių

- Paplaukioti kanalais (pusvalandžio ekskursija valtimi kainuoja apie 6 EUR)

- Stebėti viduramžiškas karietas (nors panašiai kaip valtys kanaluose, jos irgi yra skirtos daugiausia turistams masinti)

- Paragauti belgiško šokolado

- Aplankyti muziejus (ypač, jei domitės flamandų menu)

- Apsilankyti Briugės kanalų festivalyje