Kelioniumanija.lt

Sykį viešėdami Frankfurte prie Maino nusprendėme nuvykti iki Baden Badeno miestelio, apie kurį teko nemažai girdėti. Nors Baden Badenas yra maždaug už 200 km nuo Frankfurto, prie pat Prancūzijos sienoje, nepagailėjome laiko ir sėdę į mašiną nukakome ten.

Baden Badenas

Vokietijos Badeno-Viurtembergo žemėje esantis miestelis iš pirmo žvilgsnio – tai jauki, rami ir gėlėse skendinti gyvenvietė. Tačiau miestelio istorija kur kas įspūdingesnė. Pasaulio turtuoliai ir žymūs žmonės čia plūsta jau nuo XIX a. vidurio. O po antrojo pasaulinio karo Baden Badenas ėmė sparčiai plėtotis kaip kurortas, buvo atidarytos naujos gydyklos, kazino, viešbučiai. Tačiau apie viską nuo pradžių.


O miestelio istorijos pradžia siekia Senovės Romos laikus, kuomet visą Europą, o gal net ir visą pasaulį užkariauti pasiryžę karingieji romėnai šiose vietose aptiko karštąsias versmes ir įvertinę jų gydomąsias galias įkūrė čia savo gyvenvietę bei termines pirtis. Ir šiandien miestelio centre galima išvysti su vokiška precizika saugomus 2000 metų senumo romėnų karių pirties griuvėsius. Sumokėję po keletą eurų įeiname į pirties griuvėsių muziejų ir tyrinėjame tai, kas liko iš vadinamosios „Legionierių pirties“.


Nors muziejus nedidelis ir jo prižiūrėtoja akylai seka kiekvieną mūsų judesį ir žingsnį, būdami tikri lietuviai paslapčia padarome keletą kadrų, nors fotografuoti draudžiama. Pasisėmę žinių apie romėnų pirčių sandarą, šildymo sistemą (kuri be abejo skiriasi nuo mūsiškos pirties) ir kitas įdomias detales, traukiame link kur kas šiuolaikiškesnio pastato – miestelio centre esančio Friedrichsbad. Nors kita vertus, tai irgi istorinis pastatas.


Friedrichsbad yra nuo XIX a pabaigos veikiantis sveikatingumo kopleksas, kuriame apsilankę išbandėme pirties procedūras – nuo pirties iki masažo ir įvyniojimo į šiltus rankšluoščius. Sakoma, jog šioje pirtyje prieš šimtmetį lankydavosi visos Vokietijos „grietinėlė“. Po visų procedūrų, trunkančių maždaug valandą, patenkama į poilsio kambarį, kur nori nenori suėmė toks miegas – matyt, organizmui to būtent ir reikėjo po vandens ir šilumos glamonių. O išėjus iš pirties pasijunti tarsi atjaunėjęs 10 metų!


Šalia šio sveikatingumo komplekso trykšta net keletas natūralių šiltųjų ir karštųjų versmių (kai kurios iki 68 laipsnių Celsijaus), kurių vanduo naudojamas procedūroms. Dar reikia paminėti, kad šio komplekso vidus nė iš tolo neprimena sovietiškos architektūros mūsiškių sveikatingumo centrų Druskininkuose ar Birštone. Friedrischbade viskas autentiška – marmurinis romėniško stiliaus baseinėlis, senoviniais kokliais papuoštos patalpos.


Beje, pats miestukas yra taip „iščiustytas“, kad rodos nė dulkelės nėra ant šaligatvių, o visi pakampiai apsodinti gėlėmis. Na, teko girdėti, kad čia itin mėgsta lankytis naujieji rusai ir kiti turtuoliai. Matyt dėl to vietiniai taip ir stengiasi :)