Kelioniumanija.lt

Labas! Jei užsimanei aplankyti vieną labiausiai saulutės numyluotų miestų Europoje skaityk toliau, jei ne – neskaityk

Barselona

Trumpai reziumuojant Barselona yra 2009 Europos kišenvagių sostinė, architekto Gaudi miestas – šedevras, „viskas galima kol nedrumsti ramybės“ kraštas... Apie visa tai ir dar daugiau skaityk žemiau.


1. Viskas prasideda nuo idėjos. Jei sumąstėte keliauti į Barseloną eko režimu ieškokite lėktuvų bilietų keli mėnesiai prieš. Tarkim lapkričio mėnesį mes įsigijome Ryanair netiesioginius bilietus sausio 25 dienai už 35 lt pirmyn ir atgal vienam žmogui (tada dar Ryanair nesiūlė tiesioginių skrydžių, reikėjo persėsti į kitą lėktuvą Vokietijoje)


2. Kai jau bilietus turim susikraunam kuprinę ir pradedam nuo kelionės iš Vilniaus. Vienas pigiausių būdų traukinys Vilnius – Kaunas ir tada autobusas Kauno stotis – Kauno oro uostas. (~8-9 lt)


3. Lėktuvas nusileis ne Barselonos centre, o Žeronoje (en. Girona). Tai yra jaukus miestelis esantis maždaug už 100 km nuo Barselonos. Taigi vos išėję iš oro uosto sukite į dešnę ir maždaug už 30 metrų pamatysite autobusų stotį. Ten vieninteliame stoties kioske rinkitės kelionės bilietą „Barcelona return“ (21 eu). Jums duos kortelę kurią paduosite autobuso vairuotojui, jis ją atžymės ir grąžins jums. Su ta pačia kortele papildomai nemokėdami jūs galėsite grįžti iš Barselonos į Žeroną. Bilietas už 21 eurą yra skirtas pirmyn ir atgal. Jei pirksit atskirai į Barseloną ir į Žeroną mokėsite du kartus po 12 eu, o tai jau 3 eurais daugiau Geriau už juos 4 litrus sangrijos nusipirkti


4. Po 1,5 val trukmės kelionės autobusu jūs jau Barselonos autobusų stotyje! Ji yra geografiškai patogioje vietoje, nes nuo jos centras, populiariausi hosteliai, keli lankytini objektai visai arti ir lengvai pasiekiami pėsčiomis. Nenustebkite pamatę gražius mandarinus žiemos viduryje Barselonos gatvėse, tao pas juos normalu


5. Apsigyvenimui rekomenduoju „Mediterranean Youth Hostel”. Puikus hostelis Barselonos centre už puikią kainą. Žinoma ta puikioji kaina yra tada, kai miegi viename kambaryje su dar 7 žmonėmis, bet bent mums per 4 naktis nepasitaikė, kad kažkas prižadintų grįždamas ar šiaip trukdytų... Kaip tik labai smagu pabendrauti su kitataučiais, pasiklausti ką jie jau matė ir t.t. Hostelio rusyje yra virtuvė, didelis šaldytuvas, valgomasis, stalo tenisas, poilsio kambarys, 4 kompiuteriai su nemokamu internetu... Kambariuose yra rakinamos spintelės, patalinė papildomai nekainuoja. Dar nustebino tai, kad nebuvo problemų dėl dušų. Kitoje gatvelės pusėje yra parduotuvė veikianti ir sekmadieniais ir vėlai vakare, bet ji brangi. Vos už poros posūkių yra kita didesnės, modernesnė parduotuvė, kurioje maisto kainos panašios į lietuviškas, tik ji sekmadieniais nedirba, o darbo dienomis dirba iki 22:00. Kainos žiemos viduryje maždaug būna 40-50 lt naktis vienam žmogui. Administracija labai draugiška ir paslaugi. Iš jų gausit kiek tik reikės Barselonos žemėlapių. Hostelyje privalu rezervuotis vietas iš anksto internetu. Tai galite padaryti štai čia http://www.mediterraneanhostel.com/


6. Kai jau turite kur gyventi ir turite žemėlapį galite pradėti keliauti po miestą! Pirmuosiu objektus patariu pamatyti nuėjus pėsčiomis, jei tik geras oras. Mums pasisekė, nes buvo apie +15, skaisčiai švietė saulutė ir labai švelniai pūtė gaivus brizas , tad pasivaikščiojimas buvo tikras malonumas atvykus iš ten kur -20, debesuota ir vėjuota.


7. Tolimesnius objektus nesunkiai pasieksite metro pagalba. Jei atvyksite 5-6 dienom jums pilnai užteks metro bilieto 10-čiai važiavimų pirmoje zonoje (7,4 eu). Nelabai įsivaizduojam net kur baigiasi ta pirmoji zona... Joje ir yra visa Barselona su visais žemėlapyje matomais lankytinais objektais. Vienas važiavimas metro skaitomas įęjimas pro vartelius kur pasižymite bilietą ir išeinate pro tokius pačius vartelius. Jei norite nuvykti ten, kur tiesiogiai nėra jūsų metro linijos, važiuokite iki susikirtimo su kita metro linija ir ten persėskite. Toks persėdimas nesiskaito, kaip išėjimas iš metro stotelės, nes jūs neišeisite pro vartelius, todėl tai dar vis bus vienas važiavimas.


8. Gerti alkoholį gatvėse draudžia įstatymai, bet ne policija. Žinoma akiplėšiškai nepatariu gurkšnoti alų, vyną ar degtinę, bet jei nesukiali sumaišties, neramumų niekas nieko nepasakys už atkimštą vyno butelį.


9. Į klubus barseloniečiai pradeda rinktis nuo maždaug 01:00 nakties. Žiemą dar vėliau. Neapsišaukite ir per anksti nesusiruoškite šokiams. Šiaip gatvėse nemažai žmonių dalijančių nemokamus kvietimus į vakarėlius, todėl nėra būtina tuštinti piniginę norint pašokti.


10. Patariu aplankyti:

a. Picasso muziejų (sekmadieniais nuo 15 iki 20 val įėjimas nemokamas)

b. Guell parką (įėjimas nemokamas). Gaudo projektuotas parkas.

c. Montjuic kalną su pilimi viršūnėje. Užlipkite pėsčiomis, tikrai labiau savimi didžiuositės nei važiuodami funikulieriumi. Nuo viršaus matosi visa Barselona, jūra, Barselonos uostas...

d. Catalunya aikštė. Pagrindinė miesto aikštė.

e. La Rambla. Pagrindinė pėsčiųjų gatvė jungianti Catalunya aikštę su jūra. Dieną gražu. Daugybė gatvės artistų, parduotuvių... Vakare baisu. Daugybė kišenvagių, kas antras žmogus siūlo marihuaną, kas trečias pardavinėja alų (mat Barselonoje nuo 22:00 parduotuvėse jo nebepardavinėja)

f. Montserrat vienuolynas. Jis yra šiek tiek už Barselonas, bet labai nesunkiai pasiekiamas traukinuku. Jums reikia nuvykti į Espanya aikštę ir ten susirasti požeminę traukinukų stotį. R5 violetinė linija. Nusileidę nusipirkite bilietą (15 eu). Tai yra Bilietas su kuriuo pavažiuosite iki kalno papėdės ir tada persėsit į kitą traikinuką, kuris užkels jus į kalną. Na ir žinoma taip pat grįšite. Pats vienuolynas yra įspudingas, bet ka jau kalbėt apie kalnus aplink ir galimybę pasivaikščiot specialiais takeliais, o kartais ir nuklysti nuo takelių...

g. Barry Ghotic. Rajonas siaurų gatvelių, daugybės kavinukių, barų ir seniausių Barselonos pastatų.
11. Patariu pamatyti:

a. Sagrada Familia. Į vidų patariu neiti, nes kaina studentams 10 eu, o įėjus pamatysite tik krūvą pastolių ir t.t. jau ne vieneri metai garsiąją Gaudi projektuotą bažnyčią restauruoja statybininkai. Bet jei jus intriguoja Gaudi biografija, jo darbai galite užeiti ir pamatyti nedidelį jo vardo muziejų.

b. La Pedrera. Įspūdingas Gaudi projektuotas verslininko namas.

c. Magic fountains. Magiškieji arba kitaip šokantys fontanai yra visai šalia Espanya aikštės. Išlindę iš metro apsidairykit dviejų raudonų plytų bokštų ir eikite prie jų. Nuo ten puikiai matysis minėtasis objektas.12. Žinoma, yra daugybė dar kitų vertų dėmesio vietų, objektų. Šokolado muziejus, FC Barselonos rungtynės, flamenko, korida, akvariumas... Tačiau visam tam pamatyti reikia daugiau nei 5 dienų. Barselona toks miestas, kurio trumpai neaprašysi. Už kiekvieno kampo slypi vis kita, nauja staigmena, kuri gali susukti galvą. Aš tikrai dar mažiausiai vieną kartą vyksiu į Barseloną, nes ji tiesiog užburia :)


Mano kelionės nuotraukos >> http://my.opera.com/Algirdass/albums/show.dml?id=1882631

Jei jums buvo ši informacija naudinga prašau pranešti
Nežinau ar ne veltui visa tai rašau

Geros kelionės! :)--
Šaltinis http://www.simkunas.com