Kelioniumanija.lt

Jau metai laiko gyvenu Vokietijoje, Bavarijoje. Kadangi viduryje savaitės pasitaikė švenčių diena, nutariau ją išnaudoti kelionei. Iš vakaro internete pasitikrinau traukinių tvarkaraštį ir ryte, 5,10h, jau sėdėjau traukinyje. Persėdimas Augsburge ir aš jau lekiu link Lindau, link Bodeno ežero.

Bodensee

Jau pakeliui pradejau gėrėtis Alpių priekalnėmis ir nuo ežeru kylančiu rūku. Pradinis kelionės tikslas sužavėjo daugiau negu tikėjausi ... nuostabi prieplauka, senoviniai vartai į ją. Vienoje pusėje vartų Bavarijos liūtas, kitoje - švyturys, tolumoje vis dar sniegu padengtos Alpių viršukalnės, buriuotojų laukiančios jachtos.

Tarp dviejų pasirinkimų: plaukti po ežerą laivu ir pamatyti tris valstybes, ar važiuoti traukiniu toliau iki Bregenz Austrijoje, nugalėjo pastarasis. Dar apie 15 minučių traukiniu, ir aš jau vaikštinėju Bregenco krantine. Miestas kurortinis tik poilsiautojų dar mažai. Sezonas dar neprasidėjo.

Turėjau tikslą pamatyti Festspielhaus, kuriame buvo nufilmuotas epizodas iš filmo apie agentą 007. Labai sužavėjo prieplauka, kurios pastatas panašus į laivą, krantinė ir ypač dekoracijos operos apie Maratą tema , pastatytos tiesiog ant vandens.

Paskaičiavęs, kad galbūt neužteks laiko pamatyt Lichtenšteiną, grįžau atgal i Lindau ir apėjau aplink visą salą. Vakarop atgal į traukinį ir namo. Reikia pailsėti prieš darbus.

Vėliau, tik grižęs namo, apsižiūrėjau, kad Bregence yra lyno kelias, kuriuo galima pasikelti i 1068m aukštį ir pasigėrėti ežero panorama. Tačiau visada bus dėl ko grižti.


Lindau-Bregenz

Labai jaukus miestelis, įsikūręs Bodensee saloje, kurią su krantu jungia tiltas ir pylimas su geležinkelio bėgiais. Iš prieplaukos atsiveria puikus vaizdas į Alpių kalnus, Tolumoje matosi Austrija ir Šveicarija. Iš prieplaukos taip pat kursuoja keleiviniai laivai po visą ežerą.

Nukeliavus iki Lindau rekomenduoju nepagailėti dar 20 eurų ir aplankyti Bregenz miestą Austrijoje. Bregence galima pakilti keltuvu į 1064m aukštį ir pasigėrėti nuostabia ežero panorama. Keliaut rekomenduočiau balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje, pakol dar nėr labai karšta, mažiau žmonių ir nuo ežero nekyla vandens garai, užstojantys puikų vaizdą iš aukštai.