Kelioniumanija.lt

Egiptas mus pasitiko nuostabiausiu kada nors regėtu saulėlydžiu. Nežinau, ar mūsų pilotas buvo ypač meistriškas, ar visada Hurgadoje lėktuvai leidžiasi tokiu kampu, bet šito vaizdo niekad nepamiršiu – susimaišęs saulėlydžio dangus ir jūra, toliau – dykuma.

Hurgada

Egiptas mus pasitiko nuostabiausiu kada nors regėtu saulėlydžiu. Nežinau, ar mūsų pilotas buvo ypač meistriškas, ar visada Hurgadoje lėktuvai leidžiasi tokiu kampu, bet šito vaizdo niekad nepamiršiu – susimaišęs saulėlydžio dangus ir jūra, toliau – dykuma.

Kita staigmena nebuvo tokia maloni: išėjus iš oro uosto pritrenkė, kaip tuomet atrodė, slegianti tvankuma. Labiausiai trūko lietuviško gaivaus oro. Pajutau didėjantį galvos skausmą ir jau ėmiau manyti, kad atostogoms pasirinkau ne tą šalį. Padėtį taisė draugiškas sutikimas: prie autobusų vyko kažkoks pasirodymas, vaišino saldainiais, o viešbutyje – sultimis. Kurių aš (kokia vėpla) – neėmiau net primygtinai prašoma, nes bijojau kuo nors užsikrėsti (baisu, ko tik žmonės prisigalvoja, prisiklausę gandų). Kambarį gavom liuksą didžiulį, nes mūsų numeris buvo dar užimtas. Bet vos išėjus į terasą vėl pritrūko oro. Jau maniau, kad visas atostogas praleisiu kambaryje su įjungtu kondicionieriumi...

Taigi su tokiais sumišusiais jausmais ir praėjo pirmasis vakaras Egipte. O rytas, kaip ir visi kiti atostogų savaitės rytai, išaušo anksti ir prasidėjo nuo dieviškos saulės (nesistebiu, kad senovės egiptiečiai turėjo saulės dievą) ir labai skanių pusryčių. Per savaitę tiek pripratom prie maisto įvairovės ir kitokių, nei mums įprasta, skonių, kad vėliau sugrįžus į Lietuvą mums viskas smirdėjo ir visai nekėlė apetito. Pripratom ir prie silpno alaus bei nežinia iš kokių limonadų sumiksuotų kokteiliukų. Kad ir kaip bebūtų keista, bet oro antrąją dieną jau visiškai netrūko, o organizmas labai greitai prisitaikė prie karščio ir saulės. Praėjus pusei atostogų vakarais jau norėjosi užsimesti ką nors šiltesnio, nes šilumą pradėjome suvokti kitaip.

Jokio atostogų plano neturėjome, tąkart nusprendėm tiesiog gerai pailsėti. Tad vienintelė mūsų pramoga už viešbučio ribų buvo vaikštinėjimas po miestą. Gidė mums patarė pasižvalgyti toliau nuo pagrindinių gatvių, jei norime pajusti tikrą Egipto dvasią. Patarimas buvo vykęs ir mūsų neilgas „pasižmonėjimas“ paliko neišdildomą įspūdį, pradedant nuo važiavimo mikriuku (didelis greitis ir savotiškos kelių taisyklės mus šiurpino) iki noro sprukti ten, kur daugiau mums pažįstamos civilizacijos (per gatvę pirmą sykį perėjom tik dėka juodais drabužiai vilkinčių moterų).

Pradėjome nuo El Dahar rajono. Ten viskas taip, kaip yra, be jokių pataikavimų turistams. Ir apskritai turistų ten mažai. Todėl tiek mes vietiniams, tiek jie mums buvo tikra atrakcija. Netgi truputį išsigandom, bet daugiausia dėl to, kad viskas buvo taaaaip kitaip negu namuose. Sunku nupasakoti viską, ką matėm ir jautėm, reikia tai pajusti savo kailiu.

Pasivaikščioję vėl išlindom į didesnę gatvę ir įsėdom į taksi (susiderėti kainą reikia dar prieš pajudant iš vietos), kuris mus nuvežė iki „parodomios“ Hurgados dalies – Sakalos, pilnos savo gėrius siūlančių prekeivių, kavinių ir kitų turistų traukos objektų. Tuomet apsidžiaugėm pamatę McDonald‘s , turbūt tikrai nemažą kultūrinį šoką apturėjom. Ieškodami norimų prekių buvom priversti išmokti derėtis ir prisibendravom su įvairiais prekeiviais: piktais, linksmais, draugiškais, smalsiais, susižavėjusiais, pasipiktinusiais, apsvaigusiais nuo rūkalų, kalbančiais lietuviškai - žodžiu, kaip ir visur, įvairovė didelė ir kiekvienas žmogus savaip įdomus. Po šito žygio jautėmės visiškai išsunkti, bet pilni emocijų ir įspūdžių.

Dar vienas be galo be krašto nuostabus dalykas Egipte – Raudonoji jūra: nerealiai žydras ir šiltas vanduo, įvairiaspalvis povandeninis pasaulis, kurį gali stebėti valandų valandas. Ir tam nereikia toli keliauti. Jeigu nori, gali pamatyti pakankamai daug grožybių įsibridęs iki kelių. Na, bet čia, ko gero, dar priklauso nuo kranto konkrečioje vietoje.

Žinoma, buvo siūloma daug ekskursijų ir pramogų, bet tąkart mums užteko įspūdžių (visai kitokia kutūra, egzotika ir fantastiška gamta, o ir laikas lėkė nenumaldomai greitai. Tuomet važiavom į Egiptą praktiškai nieko nežinodami apie jo žmones ir tradicijas, nesidomėjom ir lankytinais objektais. Kiekvienas žingsnis buvo nauja patirtis. Nepaisant to, atostogomis likome 100 proc. patenkinti.

Sužinojome, kad: žmonės ten kitokie, tačiau ne blogąja prasme; maistas puikus, bet vandens iš čiaupo geriau negerti; gyvenimo būdas įdomus, tik nereikia turėti išankstinių nusistatymų; kainos žemos, bet dažnai reikia derėtis; jūra nuostabiai graži be jokių „bet“; medvilnė kokybiška, bet kaip ir visur reikia žiūrėti, ką perki. Patarimas sau ir kitiems: prieš vykstant į kitą valstybę praverstų ja giliau pasidomėti. Taip galbūt mažiau staigmenų (jeigu jas mėgstate), bet visai kitoks pažinimas ir motyvacija pamatyti, paragauti, pajausti.