Kelioniumanija.lt

Asmeninis blogas su visomis kelionių idėjomis http://www.simkunas.com

Coke Live Festival

Muzikos festivaliai - šventės kurias vos prisiminus imi šypsotis dėl gausybės nuotykių, šokių, dainavimų ir susitikimų su įdomiais žmonėmis. Būtų sunku surasti jauną lietuvį, kuris nė karto nėra buvęs kokiame nors festivalyje. Aš nesu išimtis ir jau spėjau aplankyti nemažai Lietuvoje organizuotų savaitgalinių muzikos ir pramogų festivalių, tačiau užsienyje vykstantys grandioziniai koncertai iki praeito savaitgalio man buvo naujiena.


Dar prieš 4 mėnesius pora draugų pasiūlė rimtai apsvarstyti galimybę keliauti į Krokuvoje vykstantį "Coke Live" muzikos festivalį, kuriame turėjo koncertuoti The Killers, Snoop Dogg, Placebo, The Roots, Crystal Fighters... Atlikėjų sąrašas atrodė taip įspūdingai, kad svarstymams buvo skirtos vos kelios minutės, o po jų jau turėjau įsigijęs bilietą. Artėjant šventei, vis labiau džiaugiausi apsisprendimu, kadangi kompanija šį kartą nusimatė viena linksmiausių, su kuria net Lietuvos kaime pliaupiant lietui būtų smagu. Bilieto dviems dienoms su kempingu kaina 225 zlotai, o tuo metu tai buvo lygu 180 lt. Turint omeny, kad "Coke Live" prilygsta mažiausiai 4 pasaulinio garso grupių koncertams, mokant pinigus reikia tik nusijuokti ir apsidžiaugti - "Kaip man pasisekė!".


Viena skaudžiausių temų yra kelionė iki Krokuvos. Lietuvoje nors ir turime ne pačius tobuliausius kelius, tačiau jais pavyksta važiuoti gana greitai, o tuo pačiu nėra keblu planuoti kelionės laiką. Tuo tarpu Lenkijoje nors ir sparčiai daugėja geros kokybės kelių, tie beveik 600 km, kuriuos reikia nuvairuoti nuo pasienio iki Krokuvos atrodo tarytum amžinybė. Dėl šios priežasties pasirinkome planą pasiimti laisvadienius penktadienį ir pirmadienį, kurie bus paskirti kelionei per Lenkiją. Įdomu tai, kad festivalis vyko šeštadienį ir sekmadienį, taigi, tie lenkai, kurie pirmadienį turėjo keliauti į darbus, tikriausiai taip pat turėjo pasiėmę arba laisvadienį arba bent laisvą pusdienį, kad spėtų atsipeikėti.


"Coke Live Festival" vyksta 7 metus, o vieta išlaikoma ta pati - aviacijos muziejus pačioje Krokuvoje. Festivaliui tai labai patogi vieta ne tik dėl plataus ir ilgo pakilimo tako, kuriuo maršrutuoja minios pramogautojų nuo scenos prie scenos, bet ir dėl to, kad didžioji dauguma dalyvių čia atvyksta visuomeniniu transportu. Jei ko nors pritrūksti, gali greitai perbėgti į kitą pusę gatvės, kurioje yra milžiniškas prekybos centras.


Pagrindinis "Coke Live Festival" minusas - draudžiamas alkoholis tiek kempinge, tiek parkinge. Tačiau, visada yra išimčių - jei nesudarai problemų, parkinge gali švęsti kiek tik nori ir pažindintis su tokiais pačiais kaip tu. Scenų teritorijoje galima nusipirkti tik alaus, o atsiskaitymas talonais arba vietine Alter Art kortele. Tiek vieną, tiek kitą gali nusipirkti čia pat. Mes pasirinkome Prepaid korteles už 50 zlotų, kadangi jomis susimokėti gali visur kur priimamos MasterCard kortelės, netgi už festivalio ar Lenkijos ribų.


Šventės formatas: scenų teritorija atidaroma 16:00, pirmos grupės koncertuoti pradeda 17:30. Jei nesi visiškai prisibaigęs ir mėgsti miegoti neilgai, privalai susigalvoti papildomų pramogų. Mūsų kompanija pasirinko dienomis propaguoti pažintines keliones. Šeštadienį nuvykome į Veličkos druskos kasyklą. Kadangi dar čia nebuvau buvęs kažko tikėtis buvo sunku, tačiau tai ką pamačiau mane pribloškė. Kasykla tiesiog įspūdinga ir protu sunkiai suvokiama! 300 km tunelių, 9 lygiai, iki 330 m po žeme. Tiesa turistams skirti tik pirmi trys lygiai ir giliausia vieta, kurioje gali pabūvoti visi - 135 metrai. Tik prasidėjus ekskursijai tenka šiek tiek palipėti siauriais mediniais laiptais žemyn. Palypėti švelniai pasakyta, nes ši laiptinė sudaryta iš 612 laiptelių. Apačioje laukia 14C-16C šiluma ir daugybė druskos. Už 3 valandų ekskursiją prašoma 73 zlotų suaugusiems, tačiau įspūdis tikrai didesnis nei noras skųstis brangiu bilietu. Galų gale užsieniečiai ir lenkai yra įleidžiami atskirai, o užsieniečių eilė yra kokius 20 kartų trumpesnė nei lenkų, todėl gali tik šypsotis, jog kai tu lauki savo ekskursijos gerdamas kavą, lenkai stovi eilėje.


Sekmadienį prieš koncertą vykome į Krokuvos senamiestį. Nors daugelis lietuvių Lenkijos senąją sostinę aplankė dar besimokydami mokykloje per atostogas organizuojamų ekskursijų metu, man tai buvo dar nepažintas miestas. Daug neplanavę nei maršruto, nei būtiniausių aplankyti objektų nuėjom į turistų info centrą ir pasiėmėme žemėlapį su lankomiausiai objektais. Pusdienio apeiti Krokuvos senamiestį tikrai užtenka. Veikiausiai įspūdingiausiai atrodo Vavelis ir šalia jo drakono skulptūra, kuris spjaudosi ugnimi.


4 dienų pramoginė - pažintinė kelionė į nerealiai gerą "Coke Live" festivalį atsieina apie 600 lt žmogui, tačiau kaip ir visada kaina gali laviruoti priklausomai nuo poreikių ir galimybių. Įdomu, o kas kitais metais koncertuos šioje muzikos ir pramogų fiestoje? Gal tai būtų proga suderinti grandiozinį šou su kelione į Zakopanę? Neišvengiamai, reikia jau dabar galvoti, kur vykti toliau, nes tokios kelionės tikras lobis, kurį privalai pasiimti! NUOTRAUKOS http://www.simkunas.com , vėliau bus daugiau