Kelioniumanija.lt

Asmeninis blogas su visomis kelionių idėjomis http://www.simkunas.com

Baltarusijoje privalote aplankyti 5 pilis

Lietuvos didžioji kunigaikštyste toli gražu nebuvo vien tik didžiausia Europos valstybė XV amžiuje. LDK yra didžiausia visų laikų valstybė pagal plotą Europoje. Tad pelnytai galime sakyti, kad turime kuo didžiuotis net ir dabar. Tam, kad įsijaustume į laikus, kuriuose valstybes valdė karaliai ir kunigaikščiai mums nereikia toli keliauti. Viskas yra labai arti ir nesudėtinga, tereikia savaitgalį pašvęsti kelionei po LDK pilis. Dabartinėje Baltarusijoje yra Lydos, Naugarduko, Nesvyžiaus, Myro ir Krėvos pilys arba tai kas iš jų likę...


Pirmiausia prieš tokią kelionę privalu nuspręsti, kaip keliausite apžiūrėti šių istorinių vietų. Iš vienos pusės labai patrauklu keliauti savu automobiliu: nesi prisirišęs prie keliauninkų grupės, gali užtrukti prie objektų kiek tik nori, jei važiuoji automobiliu turinčiu bent 50 litrų talpos baką, tuomet grįžinėjant gali užsipilti kiek telpa kuro ir taip atsipirkti vieno žmogaus vizą, be to prisikrovęs pilną bagažinę saldainių tapsi geriausiu draugu visiems smaližiams...


Tačiau yra ir neigiama kelionės savu automobiliu pusė: niekada nežinai kiek laiko praleisi pasienyje, viza ir draudimu reikia pasirūpinti pačiam, kelių būklė gana gera, bet yra ir duobių, kurios nesunkiai prakirstų padangą, nakvynę turi susiorganizuoti pats.


Apsvarsčius visus pliusus ir minusus aš, kaip žmogus laisvai nekalbantis rusų kalba, rekomenduoju rinktis kelionių agentūrą. Tikriausiai galvojate, jog tai visiška nesąmonė, nes tokios savaitgalinės kelionės kainuoja daug? Tikrai ne! Grupiniuose pirkimuose kartas nuo karto yra vykdomos akcijos - savaitgalio kelionė po LDK pilis Baltarusijoje su nakvyne Minske vos už 250 lt. Manau tai tikrai nėra didelė kaina, nes į ją įeina nakvynė 2 žvaigždučių viešbutyje, viza (kuri pačiam gamintis kainuotų arti 120-130 lt ir bent kelias dienas nervų), draudimas, gido paslaugos ir kelionė autobusu. Maloni staigmena - autobusai neužtrunka ilgiau valandos pasienyje, nes juos privaloma praleisti be eilės Trumpai tariant, tai kelionė, į kurią gali traukti visai nesiruošdamas!


Kaip jau minėjau per savaitgalį Baltarusijoje privalote aplankyti 5 pilis. Pabandysiu trumpai aprašyti esminius faktus ir įdomias istorijas apie kiekvieną iš jų.


Lydos pilis

Pirmiausia kelionę rekomenduoju pradėti nuo Lydos pilies. Ji iš išvaizdos nėra įspūdinga, itin įdomių istorinių įvykių irgi nėra ten nutikę, tačiau tai Gedimino laikų pilis, kurios vidiniame kieme dabar yra daromas tikras amatininku miestelis. Šios pilies sienos aiškiai parodo skirtingus laikotarpius. Matyti, kad pilis buvo apgriauta, vėliau vėl sutvarkyta.

Nemaža dalis sienos yra išlikusi nuo XIV amžiaus. Beje Lydos pilies statybai panaudoti akmenys, kurie buvo renkami kaip rinkliava iš atvykstančių keliauninkų ir amatininkų. Tai buvo daroma Gedimino įsakymu, kuris jau buvo išbandęs šitokį būdą gauti statybines medžiagas Vilniaus gynybinės sienos statybose.


Naugarduko pilis

Antroji pilis, o tiksliau tik maža dalis išlikusių jos griuvesių yra Naugarduko miestelyje. Ant aukšto piliakalnio kadaise stovėjo akmeninė pilis, kuri vietinių vadinama Mindaugo pilimi, nes kaip manoma būtent šioje vietoje buvo karūnuotas karalius Mindaugas.

Nors naugardukas yra nedidelis miestelis, bet jis pirmą kartą minimas jau 1044 metais. Piliakalnio papėdėje yra bažnyčia, kuri pastatyta Vytauto laikais. Toje pačioje bažnyčioje Jogaila vedė Sofiją Alšėniškytę su kuria susilaukė vyriškos lyties palikuonio ir taip buvo užtikrinta Jogailaičių dinastijos tęstinumas.

Be to visai netoliese gimė garsus lietuvių rašytojas Adomas Mickevičius. A. Mickevičius rašė lenkiškai, lietuviškai išvis nemokėjo, bet savo kūryboje ne vieną kartą minėjo, jog jo tėvynė yra Lietuva. Šiam rašytojui buvo supiltas 17 metrų aukščio pilkapis panaudojant žemę iš kiekvieno krašto, kur jis gyveno. Ši vieta yra iškilusi 323 metrai virš jūros lygio ir tai yra aukščiausia gyvenama vieta Baltarusijoje.


Radvilų rūmai Nesvyžiuje

Trečioji pilis, įtraukta į UNESCO sąrašą, itin įspūdingi bajorų Radvilų rūmai Nesvyžiuje. Anot legendos Lietuvos didikai mėgdavo dabartinio Nesvyžiaus teritorijose medžioti. Kartą jie sumedžiojo milžinišką mešką ir niekaip nepajėgė jos visos parsigabenti namo, todėl dalį jos paslėpė ir išvyko. Grįžę po poros savaičių pamatė, jog mėsa pašvinkusi ir nejučiomis ištarė "nesvyžia...". Šitaip šios vietos gavo Nesvyžiaus vardą.

Pilies komplekse esančioje Kristaus kūno bažnyčioje yra net 72 radvilaičių karstai-sarkofagai. Juos galima apžiūrėti už kelių tūkstančių rublių auką bažnyčios rūsyje. Šie rūmai Radvilos Našlaitėlio įsakymu buvo perstatyti iš įprastos gynybinės pilies į baroko-renesanso rūmus.

Tiesa, sakoma, jog Našlaitėliui taip patiko Nesvyžiaus pilies architektūra, kad šis liepė architektui suprojektavusiam rūmus išdurti akis, jog jis negalėtų to pakartoti niekur kitur. Apskritai apie Radvilą Našlaitėlį sklando daug kalbų, sakoma, kad jis ne kartą buvo kvietę į dvikovas jau numirusius žmones ir panašiai.

Šiuo metu Nesvyžiaus pilyje yra 4 kambarių muziejus ir jei turite laisvą valandą rekomenduoju nusisamdyti gido paslaugas, kad jie Jums papasakotų daugiau pikantiškų istorijų.....