Kelioniumanija.lt

Studijų metu per 3 mėnesius ir keliavome po įmones, ir rengėme tikras ekskursijas, šventėme šventes, kūrėme video. Įspūdžiai nepakartojami, nepaisant to, kad buvo sunkoka kalbėti ispaniškai. Lankiau net dvejose papildomose mokyklose ispanų kalbos pamokas nemokamai – tad susipažinau su dar daugiau žmonių. Daug keliavau. Įsitikinau, kad ispanai su dėstytojais bendrauja, kaip lygis su lygiu, ir kreipiasi vardais, pajaučiau ką reiškia būti karštose jų diskusijose. Jie "namų darbus" atlieka klasėje, tad beveik visas laikas skirtas praktikai. Plačiau apie DECROLY institute mokymosi laikotarpį ir pirmus įspūdžius atvykus į Santanderą.

Erasmus studijos Santander mieste

2013 m. Sausio 9 d. Atsikeliu su mintimi, kad šiandieną išvykstu gyventi į svečią šalį. Netikiu tuo.:))  Tiesiog gyvenu dabar… Atsisveikinu su šeima, su mylimuoju. Nei liūdna, nei linksma. Net sunku suprasti būsenos. Nepasakyčiau kad ruošiausi šiai kelionei, bet aišku žinau, kad Ispanijoje man visuomet patiko. Vykstu jau trečią kartą į šią šalį. Tikrai žinau ko tikėtis, tad nesitikiu nieko.  Bet nekantrauju pamatyti miesto kuriame gyvensiu tris mėnesius - Santander. Girdėjau, kad čia gražu.:)

Nuvykstu, ir nežinau tiksliai, ar nepamiršo manęs pasitikti. Ooo, matau tiesiu taikymu moteris ateina link manęs  su lapeliu, ir paklausia manęs: Jūratė? Taip. Štai ir pirmieji pokalbiai su Margarita ispaniškai. Gal pirmą kartą žmogus taip stengėsi su manim kalbėti ispaniškai lėtai ir aiškiai. Buvo neįmanoma nesuprasti.:) Atvykau į gyvenamąją vietą. Hmmm.:)) Matau gatvelės gana ramios:) Susipažįstu su Eva - ispanė, šauni mergina. Su Ala - ukrainiete, ir dviem maldovais - Ana ir Slavik.:) Niekas nekalba angliškai. Tad visi šnekėsime ispaniškai. Que bien. Draugiški žmogučiai, tik žymiai vyresni už mane. Matau - užsiėmę savais darbais ir reikalais. Greitai įsikūriau ir jaučiausi kaip namuose.

O mano tikslas apkeliauti Santander, ir visą Cantabria; išmokti laisvai kalbėti ispaniškai; bei puikiai praleisti laiką vietinių kompanijoje; bei išmokti ir įgauti naudingų žinių apie turizmą. Juk atvykau studijuoti DECROLY kolegijoje.:)

Sausio 10d. Atsikeliu. Ir mane pasiima Margarita. Eisime į gimnastikos namus. Ji į gimnastikos  salę su draugėmis, aš į baseiną, saunas, pasidžiaugiu burbuline vonia. Nedrąsiai prisijungiu prie gimnastikos grupės baseine:D Šokiai pagal įvairią muziką, sportas vandenyje. Nesu bandžiusi. Visai įdomu.:)

Einu namo, ir lekiu į kolegiją. Eva palydėjo iki autobusų stotelės, moteris parodė kurioje vietoje išlipti. Ten manęs lauks Marta. Su ja visą laiką kontaktavau prieš atvažiuojant. DECROLY tikrai puiki institucija mosklui. Taip teigiu, dar nepradėjus mokytis. Tačiau pastebėjau, kad jiems svarbus kiekvienas žmogus. Dar prieš man atvažiuojant buvo paskelbta kad atvykstu. Visi laukė ir žinojo kas aš ir iš kur:)

Tik susitikus su Marta, manęs paklausė ar kalbu ispaniškai. Sakiau šiek tiek, tad manęs paklausė kaip noriu kalbėti. Sakiau ispaniškai. Kartais atrodo ignoruoju anglų:D Stengiuosi kalbėti tik šia kalba kokioje šalyje esu. Pats geriausias šansas išmokti kalbai. Marta atnešė man dovanėlių:) tai yra papkę su Cantabrijos istorija ir visokiomis įdomybėmis, knygutės apie regioną kur randuosi.:) bei Santander žemėlapį. Papasakojo ir apie pigiausias parduotuves, ir apie nemokamas diskotekas, ir kokiais autobusais kur nuvažiuoti:) ir viską ko mano manymu reikėjo.

Tuomet susitikau su dėstytoja Begona. Marta ir Begona džiugiai pranešė, kad egzaminai bus išlaikyti bet kokiu atveju, kad jei bus per daug paskaitų galėsiu susitarti jų nelankyti. Ir bet kokiu atveju visuomet stengsis man padėti mokantis. Buvau labai patenkinta šiomis žiniomis. Jos liepė man nusiraminti. Sužinojau savo tvarkaraštį.

Taip pat, pranešė, kad paskaitos man prasidės nuo pirmadienio. Dabar turėčiau pailsėti, prisitaikyti prie aplinkos. Tačiau kadangi nekantravau susitikti su kursiokais. Atsivedė mane į klasę, pristatė, daug papasakojo:) ko gero viską ką žinojo:D ir liepė su manim kalbėti lėtai:D Bet buvo labai faina.:) Ak buvo faina, kai jie mokėsi ištarti mano vardą, ir dar pavardę.:D Draugiškai atsisveikinome:)

Tuomet laukė susitikimas su direktoriumi. Ak, jis toks linksmas ir draugiškas:) Daug juokavo. Davė savė vizitinę ir sakė bet kokiu atveju galiu skambinti 24 val per parą. O jo tikslas, kad aš būčiau viskuo patenkinta, kad nieko netrūktų, kad susipažinčiau su daug žmonių, pajusčiau Ispaniją bei išmokčiau ispanų kalbą. Parodė ženkliuką ant savo švarko. “Panevėžio kolegija”, bei lagaminą iš Lietuvos. Sakė jam daug reiškia ši kolegija, todėl viską padarys dėl manęs ko tik reikės. Taip pat buvo netikėta, kai bandė lietuviškai pasakyti labas rytas. Tačiau aiškiai jam nesisekė atsiminti.:))

Atsisveikinome, parodė kaip pareiti namo. Beeinant pradėjo lyti. Susiradau parduotuvę “Dia”. Apsiprekinau ko reikėjo, kad galėčiau pavalgyti:) Pavaikščioti po Santanderą nebespėjau, tačiau žinojau, kad manęs laukia trys laisvos dienelės pamatyti miestui.:)

Sausio 14 d. pirmoji mokslo diena. Ateinu į kolegiją, ir visai neaišku, kur įeiti, įeinu pro vienas decroly duris, apžiūriu, nu ne, ne tie kabinetai. Nueinu į kitą, atrodo panašu. Įeinu į kabinetą, pravertos duris. Pasisveikinu, Žiūriu, neee, ne tie žmonės. :D Paklausiu studentų kur man eiti. Parodo, į paskutinį įėjimą. O, radau savus, jau pasikviečia mane atsisėsti šalia Ana ir Belen. :) Tuomet vardų šūsnis. Pasako kiekvieno vardus, visi klausia mano vardo vėl ir vėl. Ana, Belen, Paula, Alberto, Sidi, Veronika, Gonsanas, Guillermo, …Kas įdomiausia, kad visi bandė kalbėt su manim angliškai, o aš ne ispaniškai bandau. Dėstytoja sudrausmino gražiai, sakė, kalbėkit ispaniškai. Turizmo išteklių paskaitos metu studentai pristatė prezentacijas. Hmm. Žiūrėjom video apie tai. Tuomet jie rašė egzaminą. Mat pas juos, po kelių temų, iš karto egzaminas. Aš skaičiausi turizmo istoriją. Kas įdomiausia, kad jei paruošiami žinoti viską apie savo regioną, nuo A iki Z. Mokosi apie kiekvieną objektėlį, parką, paplūdimį ir t.t.. Pertrauka - visi į kolegijos kavinukę, pasėdėjom, pabendravom, vėl pasimokiau vardų.

Tuomet į kitą paskaitą “Turizmo kryptys”, šios dėstytojos beveik visai nesupratau ką pasakojo, po to žiūrėjom video apie tai. Buvo įdomu. Tuomet uždavė namų darbų, visi savarankiškai darėme tą užduotį visas 45min. Įdomiai ten ko gero ir namų darbus pasidarai paskaitų metu, o namų darbai - prezentacijos, ir pan. Tuomet šoviau į namus. Pailsėjau. Laukė susitikimas su vakarine grupe.

Atėjau jau į kitą pastatą, pasiklausiau kur man eiti, nes tikrai neaišku:D Tuomet dėstytoja pristatė mane vakarinės grupės studentams. Tačiau jau visi žinojo iš kur esu:) Hmm. Studentai noriai išaiškino viską, ką mokytis, kur medžiaga ir panašiai. Beje, aš taip pat gavau prisijungimą į internetinę svetainę, moodle, kur yra visa medžiaga mokymuisi. Tad, nei knygų, nei ieškotis. ir klausimai visi pateikti ten. Mokėmės viską apie oro uoste reikalaujamus dokumentus, vizas, konsulatus.

Vėliau atėjo į klasę kita dėstytoja, ratu kiekvienas prisistatė, papasakojo šiek tiek apie save. Praėjo nemažai laiko. Gal kokį 30% paskaitos buvo juokiamasi:D o kad garsiakalbiai tai 100%. Ir dar galiu pasakyti, kad tiesa, jog studentai į dėstytojus kreipiasi vardais, ir bendrauja kaip lygus su lygiu. Maždaug 30% paskaitoje vyksta diskusijos. Plius visi studentai jau daug apkeliavę vien mokydamiesi. Pvz: Planuoja patys kelionę į Barseloną. Ten ir važiuos su kolegija. Beje, per visą mokymosi (6 val 40min) laikotarpį jie teturi tik vieną pertrauką 15 min, per kurią ėjome į parduotuvę, apsipirkom kas ko norėjom. Tuomet į parką ir ten viską suvalgėme pasidalindami su kitais. Pasijuokėm, prijuokavom. Buvo linksma. Nors kartais sunku ir vargina suprasti kas kalbama per paskaitas, laikas praskrieja labai greitai. Dėstytojai visi tokie linksmi ir draugiški.

Vakarinėse paskaitose visos paskaitos vyksta toje pačioje klasėje, tik dėstytoja pasikeičia.:D Iš viso mokausi 5 dalykus(turizmo ištekliai, turizmo kryptys, turistinės informacijos paslaugos, turizmo produkto dizainas, gidų, turizmo informacijos asistentų procesai). Turiu 3 dėstytojas.:)

15 d. Šiandien turėjau paskaitas tik su vakarine grupe. Pirmoje viena valanda teorija, kita val pasiruošimas savarankiškai egzaminui, atsakinėjimas i klausimus. Visą laiką verčiausi verčiausi verčiausi medžiagą. Vėliau vėl dvi val tik praktinis darbas. Man atskirai.

16 d. Šiandien beveik visą dieną buvau kolegijoje. Tačiau teorijos buvo gal tik pusvalandis, labai džiaugiausi, kad suprantu vis daugiau. 17 d. Hmm:) Vėl teorijos per visą laiką max pusė valandos, toliau savarankiški darbai, kūrybinis, praktinis darbas:) Praeitą dieną klausė ar ragavau tradicinių Kantabrijos patiekalų, sakiau kad dar ne. Tad šiandien dėstytoja pavaišino mus visus desertu “Sobao”. Norėjo kad paragaučiau. Oho. tikrai labai skanu.

 18d. Iš 6 valandų paskaitų, teorijos buvo gal koks pusvalandis. Toliau. Vėl stebėjau studentų pristatomus darbus - lankstinukus, plakatus, žemėlapius. Jie visi dirbo grupelėmis, bei paskaitų metu. Praktiškai visi darbai atliekami paskaitų metu. Ir tiek diskusijų apie viską. Eina sau man šiandien net ausys linkt pradėjo nuo jų balso tono:DD O kai pradeda kokie 5 vienu metu kalbėt. Jie pripratę sugeba girdėt vienas kitą, aš tai nesuprantu nė vieno tuo metu.:D

 Studijų metu per 3 mėnesius ir keliavome po įmones, ir rengėme tikras ekskursijas, šventėme šventes, kūrėme video. Įspūdžiai nepakartojami, nepaisant to, kad buvo sunkoka kalbėti ispaniškai. J Lankiau net dvejose mokyklose ispanų kalbos pamokas nemokamai – tad susipažinau su dar daugiau žmonių. Apie tai, kiek daug keliavau ir pamačiau pasidalinsiu kituose kelionių įspūdžių aprašymuose.