Kelioniumanija.lt

Jaunųjų geografų stovykla Aukštaitijos Nacionaliniame parke, prie Žeimenio ežero 2013

JGm

Normal 0 19 false false false LT X-NONE X-NONE

Jaunųjų geografų stovykla Aukštaitijos Nacionaliniame parke, prie Žeimenio ežero.  Šią vasarą nusprendžiau važiuoti į šią stovyklą. Skambėjo įdomiai, bet kartu ir bauginančiai. Juk gamtos sąlygomis, palapinėje, gyvenčiau pirmą kartą! Vis gi dėl sprendimo vykti į šią stovyklą nei kiek nesigailiu!

Birželio 25-tąją atvažiavus į stovyklavietę, įsikūrusią Aukštaitijos Nacionaliniame parke, mane pasitiko stovyklos vadovės ir jau pradedančių įsikurti stovyklautojų būrys. Stovyklautojai – I, II ir III kurso JGM studentai, stovyklos vadovai ir LEU studentai. Palapinę pasistačiau I-okams skirtoje vietoje, kuri vėliau buvo praminta Fuksų kvartalu.

Visi susipažinome, aptarėme svarbiausias stovyklos taisykles, o tada mūsų laukė pirmoji paskaita – Metereologiniai rodikliai. VU universiteto dėstytojai paskaitos metu mums pateikė daug naudingos informacijos apie įvairius metereologinius stebėjimus ir prietaisus, skirtus šiems stebėjimams atlikti. Antrokams buvo patikėta svarbi užduotis – visos stovyklos metu, kas 3h, sekti metereorologinius rodiklius. Po to šią informaciją apibendrinti.

Antrosios dienos rytą mes, pirmokai, įsikurėme pievutėje, ir su vadove Linoreta diskutavome apie įvairius geografinius skaičiavimus, matavimus, terminus. Taip pat išmokome naudotis kompasu, atlikome keletą užduočių. Antroje dienos pusėje mūsų laukė net dvi orientavimosi varžybos! Pirmosios varžybos vyko naudojantis GPS prietaisų pagalba, o antrųjų metu po mišką vaikščiojome tik su žemėlapiu rankose.

Trečiąją dieną susipažinome su turizmo technikos pagrindais. Išmokome rišti mazgus, užsidėti apraišus. Po to mokėmės įveikti įvairias kliūtis: praeiti traversu, oro tuneliu, lygiagretėmis, pakilti į kalną ir nuo jo nusileisti, nuleisti buomą ir pereiti per menamą lavos upę. Po pietų, kurie, kaip jau tapo įprasta, buvo ruošiami ant laužo, turėjome galimybę plaukti baidarėmis Žeimenio ežero pakrante. O vakare pirmokų laukė tikras išbandymas – krikštynos. Trečiakursiai mums paruošė tikrai nelengvą trasą. Tačiau ją įveikėme sėkmingai ir tapome pilnaverčiais JGM nariais.

Ketvirtoji diena buvo skirta pelkės tyrinėjimams, o vakare vyko turizmo technikos varžybos. Visi nariai buvo suskirtyti į komandas, kurios turėjo įveikti nelengvą trasą. Po varžybų laimėtojai buvo apdovanoti.

Penktosios dienos vakarą laukė naktinis žygis, kuris baigėsi paryčiais. O šeštąją dieną jau turėjome vykti į namus.

Visos dienos stovykloje prabėgo nepastebimai greitai. Išvykstant buvo liūdna palikti šią vietą ir naujus draugus, tačiau pradžiugino mintis, kad ne taip jau ilgai trukus susitiksime JGM rudens sesijoje!

Dėkoju visiems stovyklos dalyviams už nepamirštamą vasaros nuotykį!

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

Antra stotelė