Kelioniumanija.lt

Londonas sausio mėnesį? Bet jei bilietai tekainuoja 220 Lt į abi puses dviem žmonėms, o nakvynei „priglaudžia“ šiame mieste dirbantys draugai lietuviai – kodėl gi nepasinaudojus tokia galimybe

Londonas

Skrendam iš Kauno į Lutono oro uostą. Ir jei neturite draugų Londone, kurie gali pasitikti oro uoste automobiliu, teks pakloti keliolika svarų norint nukakti iš Lutono į miestą.


Kadangi Anglijoje esame pirmą kartą, klykiam vos tik draugas išsuka į gatvę, nes instinktyviai imi ilgėtis dešiniosios pusės :) O draugui londoniečiui įvažiavus į žiedą, norisi tik užsimerkti ir nebematyti viso to... chaoso!


Na, bet sėkmingai įveikę transporto sistemos iššūkius, pasiekiame namus ir susipažįstame su imigrantų gyvenimu iš arčiau. Kelios šeimos viename būste, šaldytuvo ir virtuvės dalybos, pamaininis darbas... neatrodo viliojančiai. O ir kaimynystėje ištisas internacionalas. Bet, matyt, prie to priprantama, ir mus pasitikę lietuvių veidai švytėdami laukia lietuviškų lauktuvių.


Beje, lietuvių londoniečių nenustebinsi tradicinėmis "gėrybėmis" iš Lietuvos - lietuvišku alumi, baltu sūriu ar juoda duona. Lietuviškų parduotuvių ir barų čia gal ir mažiau nei indiškų ar kiniškų, bet yra.


Londono metro yra puikus miesto gyventojų indikatorius: iš miesto pakraščio artėjant link centro įvairiakalbiškas šurmulys tyla, kol galiausiai pačioje Londono širdyje esančioje Westminsterio stotelėje jau gali išgirsti ir tikrą britišką akcentą.


Neaprašinėsiu detaliai visų Londono įžymybių, kurias pamatėme per tris dienas, nes turbūt net ir nesilankę šiame mieste mintinai jas žino: Tower Bridge, Westminstrio abatija, London Tower, Londono akis, Madam Tiuso, o kur dar begalė muziejų...


Be abejo, mus, kaip tikrus lietuvius, džiugina tai, kad muziejai Londone yra nemokami. Tad pagal seną priežodį, kad "nemokamai ir actas saldus".... nepraleidžiam progos apžiūrėti net ir nacionalinės galerijos, nors tiesą sakant, ne visi žymūs vardai mums yra girdėti (gėda, bet taip jau yra). Vis dėlto, ši idėja iš esmės yra gera: su rūgščia šypsena prisimenam Lenkiją, kur einant į muziejų dažniausiai tenka susimokėti a) už patį muziejų b) už fotografavimą muziejuje c) už kokią nors ypatingą kolekciją ir t.t....


Pasikultūrinę ir užsidėję "pliusiukus" savo lankytinų vietų sąrašėlyje, traukiam į vietinį pub'ą. Jų čia tikrai apstu - nuo prabangių restoranų Temzės pakrantėse, kur vietas reikia užsisakyti prieš mėnesį, iki emigrantų pamėgtų kur kas pigesnių vietelių.


Ir šįkart mums pagelbsti jau beveik vietinis draugas lietuvis londonietis: vos už kelių žingsnių nuo Temzės užsukam į pub'ą ir troškulį malšiname gardžiuoju Gineso alumi vos už 2 svarus. Beveik kaip Lietuvoj :)


Ir pabaigai: Londonas tikrai geras miestas, čia labai smagu praleisti kelias dienas. Tik va, per kelias dienas imu ilgėtis savo kasrytinio "kamštuko" važiuojant iki darbo. Jei tikram londoniečiui papasakočiau savo "širdgėlą ir pyktį", kurį tenka kęsti kasryt maždaug pusvalandį važiuojant į miesto centrą, tai turbūt užjuoktų negyvai, nes Londone net ne piko valandom teko kelis kartus įkliūti į kelių valandų trukmės "kamštukus". Taigi, džiaugiuosi vėl grįžusi į mūsų mažą ir jaukų Vilnių.