Kelioniumanija.lt

Kuldygos miestas įsikūręs Latvijos vakaruose abipus Ventos. Kadaise buvo kuršių kultūros ir prekybos centras. Įstabaus grožio miestas, ypač senamiestis išlaikęs senąją dvasią ir architektūrą.

Latvijos Venecija – Kuldyga

Eini senamiesčiu ir jauti lyg laikas seniai sustojo. Medinukai pastatai pastatyti palei Alekšupytės krantus taip tankiai, kad kartais vieną namą nuo kito skiria tik upeliukas, jokios sausumos. Namų pamatai aukšti žolėmis apaugę. Iš pamatų galima spręsti apie upės pakilimą.

Kas yra buvęs Venecijoje sakė, kad tik truputį panašu, o kvapas Kuldygoje daug geresnis ;). Turi tokį savotišką kvapą. Pažiūrėti gražu, o gyventi tikrai nenorėčiau, kadangi kvapas, drėgmė persismelkianti. Praėjimui yra liepteliai. Stogai čerpiniai, namai seni, labai seni iš išorės atrodo (XVIIa). Vidinę pastatų pusę šeimininkai gali įsirengti kaip nori, šiuolaikiškai, o fasado keisti neleidžiama.

Rotušės aikštėje susitinka visi turistai. Kai mes buvome mieste vyko šventė. Kas per šventė neaišku, nors miestelis pilnas žmonių, aikštė sausakimša, vos praeiti galima. Prie tiltelių eilutės susidarydavo.
Miestą jungia arkinis tiltas pastatytas iš raudonų plytų. Vienas ilgesnių tokio tipo tiltų Europoje, šio ilgis siekia 164m. Dažnai filmuojamas meniniuose filmuose, taip sakė vietiniai.

Plačiausias krioklys Europoje Ventos rumba (kiti vadina Ventos slenksčiu). Tikėjausi tikrai didžiulio krioklio. Pasirodo krioklys platus, apie 250 metrų pločio. Tik aukštis žemas, apie du metrus. Matėme kaip vienas drąsuolis nuo krioklio nušoko ir nieko, sveikas gyvas liko;)

Pats aukščiausias krioklys irgi yra Kuldygoje. Tai Alekšupytės krioklys, kurio aukštis 4,5 metro. Čia jau tikras krioklys, vandens jėga, garsas, šniokštimas.

Gaila neapsilankėme Riežupytės kvarcinio smėlio urvuose. Per vėlai apie juos sužinojome.