Kelioniumanija.lt

Lenkijos įdomybės, kelionė į Lenkiją

Karinio miestelio griuvėsiai

Kažkada teko lankytis Vilko guoliu vadinamo Hitlerio karinio miestelio griuvėsiuose. Įspūdis toks, kad šiuo metu ten labiau rasite betono krūvas, negu karinį miestelį :) Vokiečiai atsitraukdami pasistengė viską išsprodinti. O norint surasti šitą vietą irgi nėra labai paprasta.

Šiaip ten vietoje už kelis ar kelioliką litų galima įsigyti specialiai lietuviškai išleistą knygutę apie pačią vietą, jos istoriją ir likusius objektus, nes patys griuvėsiai tai nieko nesako, ir jokių informacijų prie objektų nėra. Vis tik neapsirikome pasiėmę vietinį gidą, labai įdomiai papasakojo visą istoriją, o ir nebrangiai gavosi, tiksliai nepamenu, bet gal apie 50lt (kadangi buvom keturiese, tai visai apsimokėjo...).


Malborko pilis


Grandskas

Gdanskas nustebino labai gražiu senamiesčiu, nors ir buvo jis per karą sugriautas, tačiau puikiai viskas atstatyta ir tikrai yra į ką pažiūrėti. žinoma, pagrindinėse gatvėse ir krantinėje viskas jau pernelyg smarkiai išgražinta - pritaikyta turizmui. čia ir restoranai, kviečiantys baltom staltiesėm, ir suvenyrinių niekučių parduotuvėlės. tačiau Gdanskas yra nedidelis miestas ir pėsčiomis jį apvaikščioti, užsukant į kai kuriuos muziejus, pakanka vienos dienos. Mes buvom užsukę į Jūreivystės muziejų, kuris įsikūręs šalia labai įdomaus pastato - uosto krano, kuris kadaise buvo pagrindinis įrenginys kroviniams iškelti, o dabar tapo tarsi miesto simboliu. Jei lankysitės Gdanske, tai patarčiau užsukti į visai netoliese, už keliasdešimties kilometrų esančią didingą viduramžių pilį - Malborką. Ši raudonų plytų pilis man taip pat paliko labai gerą įspūdį.