Kelioniumanija.lt

Norėčiau papasakoti apie kitokią kelionę, ne tik aplankant žymias vietas, miestus, paminklus… Visa tai, iš esmės tėra akmenys ir asfaltas. Man žodis „kelionė“ siejasi visų pirma su žmonėmis, širdimis, sielomis, jausmais. Žmonių. Miestų. Šalių. Tautų.
Ši kelionė prasidėjo dar 2009 metais. Negaliu pasakyti, kad ji pasibaigė. Ji tęsiasi iki šiol, vėl ir vėl stebindama ir dovanodama neįkainojamas likimo dovanas.

Viskas visada prasideda čia

Viskas visada mano gyvenime prasideda mano mielame, mylimame Vilniuje.  Sunku būtų rasti tobulesnį mano charakteriui miestą. Vilnius niekur neskuba. Jis mažai šneka, nesikiša į kitų gyvenimus. Pabuvojus kitose šalyse ir miestuose supranti, kad čia net pastatai pritaikyti žmonių dydžiui, tarsi kokie rūbai. Vilniuje lengva kvėpuoti ir lengva svajoti. Jis neprašo dėmesio, yra kuklus. Kol kitos Europos sostinės kovoja už savo titulus ant kontinento podiumo, Vilnius tiesiog neskubėdamas mėgaujasi rytine kava kažkur senamiesčio gatvelėse ir šypsosi savo gyventojams ir svečiams. Vilnius apkabina taip šiltai, kaip joks kitas miestas nemoka apkabinti.

Atsitraukus nuo mano įvadinių panegirikų kelionės pradžios taškui skubu papasakot nuo ko prasidėjo ši mano likimo kelionė po slavų šalis. O prasidėjo ji nuo paprasto rašinio apie gyvenimo svajones dar 2008 metais. Kiek pamenu, jame tiesiog nuoširdžiai pasipasakojau apie tai, kad būtinai noriu rašyti, pabuvoti Rusijoje, pamatyti Sankt-Peterburgą ir dar, kad svajoju tapti visuomenės veikėja. Rašinys buvo parašytas rusų kalba ir įvertintas mano rusų kalbos mokytojos.

Tais pačiais metais ji parengė mane valstybinei rusų kalbos olimpiadai, kurioje laimėjau bronzinį medalių ir kaip dovaną gavau kelionę į tarptautinę jaunimo stovyklą Maskvoje. Ši kelionė šiek tiek užsitęsė... Metų metams.

Kaip keista. Juk rašydama paprastą mokyklinį rašinį aš net negalėjau pagalvoti, kad jis taps mano likimo bilietu į tų pačių svajonių išsipildymą.

Bet apie viską paeiliui.