Kelioniumanija.lt

Dar neteko lankytis tokiame mieste, kur kiekvienas gatvės grindinio akmenukas, kiekvienas spalvotų namų langelis, kiekvienas bažnyčių varpo dūžis, kiekviena oro dalelė yra šitaip persisunkusi vieno žmogaus aura. Mocarto dvasia.

Pasivaikščiojimai Zalcburge

Prieš pustrečio šimto metų šiame mieste gimęs genijus yra didžiausias Zalcburgo pasididžiavimas, ir, neslėpsiu, pasipelnymo iš turistų šaltinis. Ant kiekvieno kampo, kas antroj parduotuvėlėj parduodami įvairiausi su Mocartu susiję suvenyrai - raktų pakabukai, lėkštutės, puodukai, saldainiai ir t.t.


Taigi tiesiu taikymu keliaujame link namo, kuriame gimė genijus. Iš pirmo žvilgsnio šis ryškiai geltonas namas kaip ir visi kiti namai Getreidegasse gatvėje. Tik didžiulis užrašas "Mozarts Geburtshaus" kviečia turistus.


Susimokame po 7 EUR ir kylame tamsia laiptine į Mocarto tėvų šeimos būstą. Skambūs pavadinimai: "štai čia yra tas miegamasis, kuriame gimė Mocartas", "štai čia yra ta virtuvė, kurioje mažylis Mocartas žaisdavo ant grindų, kol mama ruošdavo valgyti", ir t.t.


Šiaip, nesidomintiems didžiojo muziko gyvenimu ir kūryba, šis namas gana nuobodokas. Bet "pliusiuką" užsidėjome. Tačiau nusprendžiame nebeiti į namą, kuriame gyveno Mocartas (Mozarts Wohnhaus) :)


Be galo jauki, nors ir turistų kimšte prikimšta yra Getreidegasse gatvė. Labiausiai žavi įspūdingos iškabos - o jų čia daugybė. Kiekviena parduotuvytė turi savo iškabą. Ir visos jos pagamintos viduramžių stiliumi. Net ir garsūs šiandieniniai prekiniai ženklai kaip McDonalds ar Huho Boss, čia turi pasigaminę viduramžiškas iš metalo iškaltas ir išraitytas iškabas.


Pakeliui į Hohensalzburg tvirtovę užsukame į didžiulę Zalcburgo Šv. Petro katedrą. Per antrą pasaulinį karą ši šventovė buvo beveik visai sugriauta, o vėliau atstatyta.


Užeiname į vidų, apžiūrim milžinišką kupolą. Grupelei rusų turistų gidas pasakoja, jog šios katedros vargonai - pirmoji pasaulyje "dolby surround sistema". Mat katedroje yra net 5 vargonai, ir grojant didžiasiais, šonuose išdėstyti mažieji sukuria tokį patį efektą, kaip ir moderniausia šiuolaikinė aparatūra.


Funikulieriumi užkylame į Festung Hohensalzburg tvirtovę, didingai stūksančią virš miesto ant kalvos. Ši tvirtovė stovi čia nuo XI a., įkurta arkivyskupo Gebhardo. Per visą savo egzistavimo laikotarpį šios tvirtovės niekada nebuvo užėmę priešai. Tai buvo ne tik princų, arkivyskupų rezidencija, bet ir kalėjimas, taip pat tvirtovė buvo naudota kaip kareivinės. Apžiūrime viduramžių dvasia alsuojančius didikų apartamentus, bastioną. Pasivaikščiodami leidžiamės pėsčiomis atgal į senamiestį.