Kelioniumanija.lt

Šią šiltą vasarą visi tik ir ieškojo vėsesnės vietelės. Kas prie jūros, kas arčiau vėjelio, kitas rūsyje, o dauguma prie ežerų ar upių. Paskutinis mados klyksmas-vandens turizmas, baidarės, kanojos. Plaukia visi ir kas moka ir visiškai žali, žali. Sėdime vieną vakarą ir galvojame, kaip čia mes tokie nemadingi esame, reikia ir mums šią pramogą išbandyti. Ir visai nesvarbu jog net neįsivaizduojame kas per daiktas tas vandens turizmas.

Naujokai baidarėse

Žaliosios kaimas, dar visi snaudžia, o mes jau šmirinėjame. Pirmieji, valio!!!

Maršrutas: Užpaliai- Žaliosios kaimas-Mikieriai visa tai įveisime per dvi dienas. Pirmą dieną 19 kilometrų, antrąją 24. Apsipratę su valdymu mėgaujamiems neskubėdami plaukimu. Svarbiausia abiems baidarininkams į vieną pusę kartu nesilenkti, garantuotai apsiversi. Pakeliuj susitinkame senuką, praplaukdami pasikalbame. Čia jis vos ne vietinis registratorius, pasako kiek jau baidarių šiandien praplaukė ir iš kokių miestų. Dar kiek paplepėję irkluojame toliau, kažkur turėtų būti kriokliukas. Šventosios upė pilna baidarių. Sumanesni net plaustą su suoliukais ir stalu buvo pasidarę. Kažkaip ne pernelyg patikimas jis mums pasirodė...

Įdomiausias dalykas tai savadarbiai kelio ženklai, tiksliau upės ženklai. Pastatyti taip, kad matytųsi nuo upės. Tokie kaip „privati valda“ jau banalūs, įdomesni tokie „privati valda nevažinėti lauku“. Kokiu dar lauku, mes tai miškelį tik matome;) Ir nuo kada baidarės laukais važinėja??? „Privati valda piktas šuo“ Na jei tas piktas šuo ir kada buvo, tai seniai pastipo nuo bado, nes trobesys seniai nenaudojamas matosi stovi. Taigi tokie ale draudžiamieji ženklai neatbaido baidarininkų. Nors yra ir kitokių ženklų, tokių kaip „privati valda ir telefono nr.“ parašytas, ar kitos paslaugos.

Žalioje stotelėje pernakvojome. Labai patogu, čia ir automobilius palikę buvome, tai nereikėjo daiktų vežiotis. Galutinė stotelė- Mikseriai, susirinko gausybė turistų, dalį jau pažįstame per 2 dienas jau ne kartą buvome susitikę.

Kadangi mums prieš vykstant buvo gausybė klausimų iškilę norėčiau pasidalinti savo maža patirtimi. Į baidarę ( mes plaukėme Vista) tikrai telpa palapinė, miegmaišiai, asmeniniai daiktai šašlai ir alus. Turėti storesnių šiukšlių maišų, pirštines(merginoms pūslės greit atsiranda) celofaninius apsiaustus nuo lietaus. Senesnio modelio telefonai mažiau jautrūs ir mažiau gaila jei kas jiems atsitiktų. Vieni kolegos priekyje susidėjo kibirą šašlykų keturis telefonus ir du fotoaparatus. Apsivertus viskas nuplaukė. Svarbesnius daiktus dėti į galą, sėdynės juos prilaiko net ir apsivertus. Pabūsiu banalus ir paskysiu seną tiesą: ir vėsesnią dieną teptis apsauginiu kremu, kitaip vakare pajauti kad vis tik nukepei ;) Plaukti baidarėmis gali ir tie, kas nemoka plaukti, tik liemenės nenusivilkti.

 Daug nuotraukų prisifotografavome ir pusė jų dominuojantis vaizdas- irklas;)
Smagių vandens kelionių.