Kelioniumanija.lt

Viena pasitinka žydinčiais sodais ir transporto spūstimis. Apsistojame kitapus Dunojaus. Metro vos kelios stotelės iki senamiesčio.

Viena

Išlipame pagrindinėje Stephansplatz aikštėje - prieš akis didingoji Stephansdom katedra - Vienos simbolis.


Be abejo, kylame į katedros bokštą ir drebančiom kojom vaikštom virš katedros stogo įrengtoje apžvalgos aikštelėje, kur dalis grindų - persišviečia kiaurai ir gerokai padidina adrenalino kiekį kraujyje :)


Vaikštome Vienos senamiesčiu, mus lydi sumišęs pavasario ir arklių mėšlo kvapas. Arkliais kinkytų karietų vadeliotojai tingiai lūkuriuoja turtingų turistų.


DK "Kelionių vadovo" žemėlapis mus veda link Hofburgo rūmų - istorinio Austrijos valdžios centro. Hofburgo rūmai - tai didžiulis kompleksas, kuriame galima rasti viską - prabangius imperatoriškuosius apartamentus, tvirtovės liekanas, menes, bažnyčią, sodus, paminklų, biblioteką ir net Žiemos jojimo mokyklą.


Be abejo, čia įrengti ir muziejai. Vienas iš įdomiausių - tai Ginklų muziejus, kuriame nustebino įspūdinga istorinių ginklų ir riterių šarvų kolekcija. Viduramžiais šarvai buvo ne tik apsauginis elementas, bet ir mados reikalas.


Senovinių muzikinių instrumentų muziejuje apžiūrėjom Šuberto, Bethovenon, Haidno fortepijonus. Net ir nesant muzikantu, įdomu susipažinti su muzikos instrumentų raida ir audiogido pagalba pasiklausyti, kaip kiekviena iš tų senienų skamba.


Netoli Hofburgo yra daugybė muziejų - įdomu tai, jog jie visi sutelkti vienoje vietoje, vadinamajame muziejų kvartale, tad nereikia lakstyti po visą miestą, viską gali rasti čia pat, tereikia pasirinkti, nes viską pamatyti turbūt prireiktų ištisos savaitės.


Kokia Viena be Vienos šnicelio? Didžiulę porciją kertame su pasigardžiavimu. O desertui, be abejo, užsisakome tradicinį austrišką štrudelį - gardumėlis!