Kelioniumanija.lt

Kretos salos grožis ilgai liks atmintyje, ne vien pasakiško grožio Santorini sala, tačiau ir ne ką mažiau atsiliekančia Spinalongos sala bei Agios Nikolaos miesteliu, Preveli paplūdimiu ir Limni ežeru.

Pasakiška koralų sala Viduržemio jūroje


Spinalonga – sala kur veidrodžiams ne vieta


Antra stotelė

Į Spinalongos salą, kuri yra išsidėsčiusi ant Kretos krantų, vykome patys, nuomotu automobiliu. Kelionės kaina nedidelė. Mašinos nuoma 35 EUR, laivelis, kuris nuplukdė nuo kranto iki salos, vos per kelias minutes, kainavo 7 EUR ir įėjimas 2 EUR.

Dabar grįžusi ir prisiminusi kelionę, galvoju, kad ši sala, kurią galime neskubant apeiti vos per 30 min, yra savotiško grožio ir ne ką mažiau atsiliekanti, vadinamai vienai iš gražiausių Graikijos salų – Santorini.

Spinalonga sala, dar kitaip vadinama „ašarų sala“ kurioje stovi fantastiško grožio venecijietiško stiliaus tvirtovė sužavėjo, ne tik savo ypač mažumu, tačiau ir aplink, ją esantys įspūdingi vaizdai: Kretos jūros, Plakos miestelis. Einant siauriais keliukais, prie įėjimų, į vidų, iškabintose lentelėse aprašyta kas tuo metu vyko ir kuo susiję tam tikros erdvės. Pati Spinalongos istorija prasideda XIII – ame amžiuje. Šią salą užgrobė venecijiečiai. Norint apsiginti nuo priešų buvo statoma tvirtovė su galingomis sienomis. Pamačiusi, kad iki 1956 gyveno raupsuotieji žmonės, kelis kartus žvilgtelėjau į datą. Taip, aš neapsirikau net iki 1956 metų čia gyveno raupsuotieji žmonės. Atrodo visai nesenai. Šalia vaikščiojantis gidas, rusų kalba pasakojo, kad liūdniausi laikai čia prasidėjo, kai 1903 metais, į šią salą buvo atplukdyti raupsais sergantys visuomenės  veikėjai, kurie Kretoje nebeturėjo teisės gyventi. Ir nuo to laiko ši sala tapo paskutinė Europos  kolonija, kurioje gyveno raupsais sergantys žmonės. Jie saloje praleido net 50 metų.  Tarp spinalongos gyventojų buvo įsiplieskusios meilės, kurių vaisius būdavo – vaikai. Taip pat čia – nebuvo veidrodžių. Raupsuotieji, čia jautėsi geriau nei pačioje Kretoje, kadangi visi gyveno su ta pačia liga. Neįtikėtina, bet taip buvo. Į šią salą galėjo atplaukti tik raupsuotųjų giminaičiai, pašaliniai žmonės nebuvo įleidžiami.

Ši sala paliko –didžiulį įspūdį, todėl visiems rekomenduoju skirti pusdienį tai pamatyti ir išgirsti gido istorijas. 

Ilgas kelias laiptukais iki ramumo jausmą suteikiančio paplūdimio


Gėlo vandens ežeras vaizdingame slėnyje