Kelioniumanija.lt

Vieną pakankamai šiltą rudeniško spalio savaitę, teko susipakuoti savo kelioninį lagaminą bei susiruošti verslo kelionei į ne taip jau ir tolimą Lenkijos miestą Poznanę.

Poznanė

Ruošdamasi kelionei, ruošiausi daugiau darbui, nes laisvo laiko miesto apžiūrai beveik neturėjau, o ir pasiskaityti iš anksto apie tai, kur vykstu negalėjau. Tačiau nepaisant to, kad iš anksto nebuvau suplanavusi nieko, tos kelios dienos, kurias praleidau Poznanėje tikrai nenuvylė. O laiko apibėgti bent jau pagrindinius miesto turistinius taškus tikrai užteko, juo labiau, kad dauguma lankytinų vietų yra išsidėsčiusios gana kompaktiškame plote.


Taigi trumpai apie viską. Kas gi ta Poznanė ir kur ji yra? Kaip skelbia visažinė Wikipedia - Poznanė (lenk. Poznań) – miestas įsikūręs vakarinėje Lenkijoje, prie Vartos upės ir yra Didžiosios Lenkijos vaivadijos sostinė. 2007 metų duomenimis šiame mieste buvo 570,4 tūkst. gyventojų.


Poznanė taip pat yra įvardinama kaip regiono komercinis, kultūrinis ir susisiekimo centras. Čia yra tarptautinis (nors tiesa ganėtinai nedidelis net ir mūsų supratimu) oro uostas. Išvystyta mašinų, maisto, gumos, parfumerijos, stiklo, lengvoji pramonė. Mieste įsikūrusi Medicinos akademija, veikia keletas teatrų (tarp jų ir operos, kuriame kažkuriuo metu dainavo ir Lietuvos bosas Liudas Mikalauskas). Be kita ko, Poznanėje yra įsikūręs ir didelis parodų centras, kuriame kasmet rengiamos įvairaus pobūdžio tarptautinės parodos (turizmo, automobilių ir t.t.).


Pasak tos pačios Wikipedijos miesto istorija bėgant amžiams buvo gana spalvinga. Poznanė – seniausias Didžiosios Lenkijos miestas. Nuo 966 m. pirmos Lenkijos katalikų vyskupystės centras, būtent čia po šalies krikšto, buvo pastatyta ir pirmoji bažnyčia Lenkijoje – Poznanės katedra. X–XI a. buvo Lenkijos kunigaikščių rezidencija. Vėliau šis miesto rezidencijos statusas atiteko Krokuvai. Miesto istorija gana paini ir permaininga, tad jos ilgai narplioti tikrai nenorėčiau, o tie, kam įdomu, gali išsamiau pasiskaityti Wikipedijoje (nuoroda pabaigoje, tiesa visa informacija anglų kalba).


Taigi, Poznanė ir vietos, kurias verta aplankyti.

Poznanė gali pasigirti nemažu skaičiumi istorinių pastatų bei lankytinų vietų, daugelis kurių yra išsidėstę Senamiestyje arba miesto centrinėje dalyje (taigi savo ruožtu, yra lengvai pasiekiami pėsčiomis). Pagrindiniai lankytini objektai, kuriuos vertėtų pamatyti yra įtraukti į Karališkąjį-Imperatoriškąjį maršrutą – kuris apima svarbiausius miesto istoriją, kultūrą bei išskirtinumą pabrėžiančius objektus. Šįmaršutą ir galimas jo variacijas, priklausomai nuo keliautojo interesų, itin aktyviai pristato Poznanės miesto savivaldybė (interneto nuorodą pateikiu pabaigoje), tačiau nemažai informacijos galima rasti ir toje pačioje Wikipedijoje.


Bet kuriuo atveju nepriklausomai nuo jūsų pomėgių, yra keletas minėto maršruto objektų, kuriuos išties verėtų pamatyti:

- Maltos ežeras;

- Šv. Jono bažnyčia;

- Vyskupo Jordano tiltas;

- Tumski sala (Katedros sala);

- Chrobry tiltas,

- Senojo turgaus aikštė;

- Teatro tiltas;

- Šv. Floriano ir Jėzaus širdies bažnyčia ir kt.Iš savo patirties galiu pasakyti, kad vieniems įdomu vieni dalykai, kitiems kiti, tačiau iš savo nedidelio pasivaikščiojimo Poznanėje rekomenduoju nepraleisti: Imperijinių rūmų; Rotušės bei senojo turgaus aikštės; Šv. Pranciškaus Serafino bažnyčios; buvusios jėzuitų kolegijos bei jos barokinės bažnyčios; Šv. Petro ir Povilo katedros.

Tikrai nesigailėsite paskrę šiam miestui bent dalelę savo kelionės laiko.


Naudingos nuorodos:

Wikipedia bendra informacija (LT) - http://lt.wikipedia.org/wiki/Poznan%C4%97/

Wikipedia bendra informacija (EN) - http://en.wikipedia.org/wiki/Pozna%C5%84/

Wikipedia miesto istorija (EN) - http://en.wikipedia.org/wiki/History-of-Pozna%C5%84/

Wikipedia Karališkas-Imperatoriškas maršrutas (EN) - http://en.wikipedia.org/wiki/The-Royal-Imperial-Route/

Bendra/turistinė informacija (EN) - http://www.poznan.pl/