Kelioniumanija.lt

Tik kelios dienos, o Londonas toks didelis, tiek jame lankomų vietų. Gerai, kad dauguma jų yra 1 zonoje. Visas Londonas skirstomas į 6 zonas: 1 – centrinė miesto dalis, 2 – toliau nuo centro, periferijoje – 6 zona. Mes pirkome visai dienai bilietuką ne piko metu, tai jis kainavo apie pusšešto svaro (draugė keletą metų ten gyvenanti turėjo ilgesniam laikotarpiui įsigijusi).

Londonas

Centrinę miesto dalį apžiūrėjome važinėjantis turistiniais autobusais, Temze plaukiant garlaiviu, apsukome apžvalgos ratą. Big Benas, Nelsono skulptūra, Karalienės rūmai, Tauerio tvirtovė, Nacionalinis istorijos, Britų bei kiti muziejai, Trafalgaro aikštė visko net neišvardinsi. Nuo gausybės įspūdžių svaigo galva. Jaučiausi, kad praėjo ne trys dienos, o visa savaitė. Prabangios parduotuvės, įvairių rasių žmonės, kita aplinka, muziejai. Širdis dainas dainavo.

Kol... Oro uoste susitikau lietuvę moteriškę. Apsirengusi kaip prieš penkerius metus Gariūnuose buvo madinga, tokia suvargusi, akys liūdnos. Galvoju, va šaunuoliai vaikai, jei patys negali per darbus pas mamą atvykti, tai nors ją pasikviečia. Bet kodėl tokie nesupratingi, nepalydėjo jos iki oro uosto vartų, nes dabar moteriškė pasimetusi, angliškai nelabai ką supranta, sunku jai. Stovėdamos eilutėje išsikalbame.

Sakykime, kad moters vardas Irena. Irena prieš pora metų Lietuvoje ėmėsi visokiausių darbu, bet galo su galu niekaip nesudūrė. Šeimyninis gyvenimas nenusisekė, išsiskyrusi su vyru kito jau nebeieškojo. Tai vienur, tai kitur išgirsdavo kaip pasisekdavo žmonėms užsienyje daug dirbant prasigyventi. Tik kaip ten nuvykti, neturint pinigų, ir susikalbėti neišeitų.

Vieni pažįstami pasiūlė susisiekti su tais, kas veža į užsienį be pinigų, į skolą. Paskambinus kalbėjo daug ir gražiai, nuvešime, surasime darbą, apgyvendinsime, pinigus iš algos už nuvežimą grąžinsite. Sutarė. Tik nuvykus viskas ne taip gražiai atrodė. Pirmas dvi savaites nebuvo darbo, o už apgyvendinimą mokėti reikia, taip skolų virtinė pradėjo tęstis. Vėliau darbo tai būdavo, tai nelabai. Taip ir gyveno įtampoje, duos ryt darbo, ar ne. Irena dirbo, gerai dirbo, naujokai atvykdavo į darbą, apsitrindavo, apsiuostydavo ir supratę kad mažai moka kitur išvykdavo. O ji vis nedrįsdavo, bendraudavo tik su lietuviais. Išsimokėjo skolas, susitaupė bilietui atgal, dar kuklioms lauktuvėms.

Man taip dėl jos širdį suspaudė, žmogus jau susitaikė su tokia padėtimi ir net nesistengia kažką keisti. Grįžta Irena į namus turėdama ne daugiau, nei išvykdama turėjo. Buvo Anglijoje, bet jos taip ir nepamatė, dirbo, bet taip ir neuždirbo....