Kelioniumanija.lt

Praeitą vasarą buvau pakviesta į vestuves Ispanijoje, kuriose dalyvavo apie šimtą svečių.

Vestuvės ir Saragosa

Gal daugelis yra girdėję, kad Ispanijoje ir, atrodo, kitose Pietų šalyse po ceremonijos yra tradicija išeinantiems iš bažnyčios ar santuokos rūmų jauniesiems ant galvų pilti ryžius. Ryžių buvo pilna jaunosios šukuosena ir drabužiai. Restorane buvo siūloma labai daug patiekalų, tad noro valgyti dar ką nors nebebuvo jau nuo kokio trečio patiekalo, o ką jau kalbėti apie desertą. Vestuvėse buvo tik viena pamergė ir pabrolys, kurie net nebuvo pora – jaunosios brolis ir jaunojo sesuo, kuri šiaip buvo ištekėjusi. Žodžiu, kažkaip kitaip ten viskas yra su šita pamergių ir pabrolių tradicija. O ir pačios vestuvės truko tik vieną dieną.


Pasibaigus vestuvėms aš išvažiavau į Zaragosą, kur vyko EXPO paroda. Joje taip pat dalyvavo Lietuva su savo stendu „Lietaus namai“, kuris daugeliui lankytojų labai patiko. O ypač jis patiko vaikams, nes buvo galima sušlapti. 2010 metais pasaulinė EXPO paroda vyks Kinijos sostinėjė Šanchajuje, kuri prasidės gegužės pradžioje ir truks pusę metų. Iš patirties galiu pasakyti, kad per dieną parodos apeiti neįmanoma. Atrodo, kad įėjimas vienai dienai Ispanijoje kainavo 30 eurų, bet nesu tikra. O viduje taip pat labai brangu ką nors pirkti. Tačiau apsilankyti parodoje tikrai verta, nes čia vienoje vietoje galima pamatyti visą pasaulį ir stendus šalių, kurių galbūt niekada neaplankysite.


San Fermino (Pamplonos festivalis)

Kai mano parodoje dirbanti draugė turėjo laisvadienių, mes nusprendėme aplankyti Pamploną, kur tuo metu vyko kasmetinis „San Fermino“ festivalis su tradiciniu bulių bėgimu miesto gatvėmis. Tos dienos vakare ir naktį, kai šėlome šventės šurmulyje, aikštėjė visą naktį buvo mušami didžiuliai būgnai. Tai taip pat vienos iš festivalio dienų tradicija. Šventės metu visi vaikšto apsirengę baltais drabužiais ir dėvi raudonus diržus bei skareles. Jų galima nusipirkti čia pat gatvėje. Kad pamatytum bulių bėgimą, kuris būna kiekvienos dienos ryte (festivalis trunka savaitę), vietą prie tvoros reikia užsiimti dar paryčiais. Vietiniai gyventojai netgi išnuomoja savo namų langus atvykėliams, kurie nori stebėti bėgimą. Po visko kiekvieną rytą didelėmis šlangomis plaunamos gatvės, nes visur pilna šiukšlių ir nemalonių kvapų nuo išpilto alaus ar kitų gėrimų.

San Sebastian kurortas

Pasisvečiavusios Pamplonos festivalyje mes nusprendėmė autostopu važiuoti į San Sebastian – kurortą prie jūros. Nors ir buvo tekę girdėti apie prastą tranzą Ispanijoje, vis tiek labai norėjosi pabandyti ir galbūt tuo įsitikinti pačioms. Na ir pamatėme, kad ten iš tiesų niekas nestoja ir tenka ilgai ir nuobodžiai lūkuriuoti. Vien dėl prasto tranzo grįžtant namo mano draugė vos spėjo į darbą, nes jau temo, o mums niekas nestojo, kai kitą dieną nuo ryto ji turėjo dirbti. Išgelbėjo prie kažkokio kaimo sustoję emigrantai iš Maroko, kurie nuvežė iki miesto, iš kurio važiavo naktinis autobusas į Zaragosą.


O San Sebastian yra tikrai nepaprasto grožio vieta, kur nuostabus vaizdas į jūrą ir mieste stūksantis aukštas kalnas. Miegojome su miegmaišiais ant uolų, nuo kurių atmerkus akis atsiveria įspūdingi mėlynų vandenų toliai.


Barselona

Kadangi į Lietuvą grįžau lėktuvu iš Barselonos, pavyko aplankyti ir šį miestą. Mieste yra labai gražus didelis parkas, kur stovi stalo teniso stalai, daug vandens telkinių su daugybe paukščių. Barselona nors didelis, bet gana aiškus miestas. Į oro uostą iš miesto centro važiuoja tramvajus.