Kelioniumanija.lt

Sakysite, ką veikti Šveicarijoj žiemą, jei ne slidinėti? Šįkart slidinėjimo atostogas pabandėm suderinti su apsilankymu šios kalnų šalies miestuose ir miesteliuose.
Džiaugėmės įsigiję nebrangius traukinių bilietus ir patogiai įsitaisę dviaukščio traukinio antrajame aukšte per kelias dienas, stebėdami nepabostančius vaizdus pro langą, aplankėme kelis Šveicarijos miestus.

Ciurichas

Šalies finansų centras Ciurichas pasitiko išdidžia Bahnhofstrasse su tviskančiomis prabangių laikrodžių, papuošalų ir "butikų" vitrinomis. Kur kas jaukiau vaikščioti po Ciuricho senamiestį ir Limato upės pakrantėmis.

Santūrioji Ženeva

Ženeva vasarį labai niūri. Žvelgiame į ją iš St. Pierre katedros bokšto, kurį pasiekiame siaurais akmeniniais spiraliniais laiptais.

Aplink Ženevos ežerą sutūpę ir rūke paskendę neaukšti namai, į dangų šaunantis ežero fontanas (Jet d'eau), raudoni stogai - visa tai dvelkia paprastumu ir nė iš tolo neprimena tos įsivaizduotos Ženevos, kur įsikūrusi JTO būstinė ir daugybė kitų tarptautinių organizacijų...


Bernas ir meškos

Šveicarijos sostinė Bernas - nedidelis, bet jaukus miestukas. Nuo geležinkelio stoties tenka praeiti visą senamiestį, kad pamatytume žymiąsias meškas. Šios aptvare laikomos meškos - tai Berno simbolis.

Svajingoji Liucerna

Ir galiausiai gražiausias iš aplankytų miestų - ant Keturių kantonų ežero kranto įsikūrusi ir snieguotų viršūnių apsupta Liucerna. Slampinėjam kreivomis gatvelėmis, grožimės mediniu Koplyčios tiltu ir gėrimės šveicariška ramybe...