Kelioniumanija.lt

Greitai.lt komandos narė Lena, kartu su savo šeima, keliavo prie Lugano ežero pailsėti. Ežeras yra pietinėje Šveicarijos dalyje, pasienyje su Italija. Jo pavadinimas kilo nuo šalimais esančio Lugano miesto. Lena nusprendė lėktuvu keliauti į Milaną, iš kurio su automobiliu po 2 valandų pasiekė kelionės tikslą. 

Savaitgalį nuskristi į Milaną gali būti gerokai pigiau, nei autobusu iš sostinės pasiekti Palangą. Pigūs skrydžiai į Milaną sutinkami labai dažnai. Nesunkiai galima suorganizuoti savaitgalio kelionę (išskristi penktadienį ir grįžti vėlų sekmadienio vakarą). Tai tikrai puiki patirtis. Priklausomai nuo oro uosto, į kurį atvykote, miesto centrą lengvai pasieksite autobusu arba traukiniu. Tačiau Lena nusprendė išsinuomoti automobilį ir aplankyti Šveicarijos perliukus.

Bilietai į Milaną šiai dienai kainuoja vos nuo 17 eurų (kaina užfiksuota 2019.09.04 11:18).

5F35AC70-DC24-405A-8C4E-8BD099ADEB18

Įdomu:

Lugano ežeras – septintas pagal dydį ežeras Šveicarijoje, esantis Tičino kantone, vietomis besiribojantis su Italija. Didžiausias kantono miestas – Lugano, įsikūręs kalnų papėdėje visai prie pat ežero. Pats ežeras yra 50 kvadratinių kilometrų.

IMG_3503

Klimatas:

Tai šaltesnio, tipiško Viduržemio jūros klimato variantas. Galite pasimėgauti buriavimu ar kita vandens veikla, arba tiesiog atsipūskite ir mėgaukitės vaizdu.

Lena apsistojo Morcote miestelyje, įspūdingame istoriniame ir architektūriniame pavelde. Miestelyje esantys namai yra XVII-XVIII a., o tarp jų yra nuostabi baroko laikų bažnyčia, iš kurios atsiveria panoraminiai vaizdai į Alpes ir slėnį. Yra keletas pėsčiųjų takų, skirtų žygiams, kurie lengvai pasiekiami iš miesto.IMG_3486

Transportas:

Norint pakilti į kalnus galima naudotis keltuvais arba viešuoju autobusu, kuris veža į pačią kalno viršūnę. Į kalnus kylama itin manevringais autobusais – tiek priekiniai, tiek galiniai jų ratai gali pilnai išsisukti. Tik tokiu transportu galima įveikti siaurus ir vingiuotus kalnų keliukus. Prasilenkimas su automobiliais kalno papėdėje labai sudėtingas, nėra jokių apsauginių barjerų, tad keleiviai, esantys autobuse, gali matyti kalno apačioje pastatytus namus. „Truputėlį šiurpuliukas perbėga per kūną“, – pasakoja Lena, prisiminusi savo kelionę į kalnus.

IMG_3623

Maistas:

Kavinės ir restoranai – įsikūrę ežero krantinėse. Lugano ežeras įsikūręs netoli Italijos pakraščio, tad visas maistas mieste yra itališkas. Ledai, picos, makaronai, lazanijos, viską galite rasti ten. „Kainos pakankamai aukštos. Dviems žmonėms pavalgyti pietus kainuoja apie 60-70 eurų“ – pasakoja Lena. Beje, didelį įspūdį jai paliko restoranėlis – pavadinimu „La Terarazza sul Lago“, kuriame siūlomi egzotiniai patiekalai – zebriena, strutiena, kengūriena, krokodiliena. Lena su vyru išbandė krokodilieną, tai buvo tikrai naujas ir nepakartojamas potyris.

la teraza

zebriena..

Puiki Lenos istorija verčia pagalvoti, jog verta mėgautis kiekviena suteikta gyvenimo akimirka. Greitai.lt komanda dirba kiekvieną dieną dėl Jūsų, jog rastumėte sau trokštamą kelionę už prieinamą kainą. Pigiai, patogiai ir paprastai nusipirkti lėktuvo bilietą, skristi ir mėgautis tuo, ką turime po saule, kur nori ir kada nori!