Kelioniumanija.lt

Torūnė – viduramžių dvasia dvelkiantis senamiestis, jaukios gatvelės ir nepamirštamos pramogos. Visa tai, teko patirti, tegul ir trumpo, bet nepamirštamo apsilankymo metu.

Torūnė

Torūnė (lenk. Toruń) – miestas Lenkijos šiaurinėje dalyje, prie Vyslos upės. Šiuo metu tai pramoninis miestas, kur išvystyta chemijos, tekstilės, prietaisų, baldų, medienos pramonė.


Kalbant apie Torūnės senamiestį reikia pažymėti, kad jis yra vienas didžiausių Lenkijoje. Vyslos dešiniajame krante yra išsidėstęs Senamiestis ir Naujamiestis; XIII a. abu buvo apjuosti gynybine siena (su bokštais ir vartais) ir fosa, kurie yra ganėtinai gerai išsilaikę ir iki mūsų laikų.Architektūros paminklai, kuriuos tikrai vertėtų pamatyti: Senamiestyje – gotikinė rotušė (XIII-XIV a.), gotikinės bažnyčios, gotikiniai, renesansiniai, barokiniai gyvenamieji namai, puošnūs rūmai;
Naujamiestyje – gotikinė bazilikinė šv. Jokūbo bažnyčia (XIV a.).


Miestas yra vienas iš Europos plytų gotikos kelio stočių. Vyslos kairiajame krante yra vadinamos Dibovskio pilies (1425 m.) liekanos, barokinės bažnyčios, neorenesansinis vadinamas Artuso kiemas (1891 m.; dabar universitetas), XX a. gyvenamieji namai, visuomeniniai, pramoniniai pastatai.


1997m. Torūnės senamiestis buvo įtrauktas į UNESCO pasaulinio kultūros paveldo sąrašą.Torūnė garsėja:

- N. Koperniko universitetu – šis mokslininkas gimė būtent Torūnėje. Centrinėje aikštėje galima išvysti jam skirtą paminklą, o taip pat apsilankyti Kopernikui skirtame muziejuje.

- Torūnė nuo seno garsėja savo meduoliais, taigi būnant ten tikrai rekomenduočiau apsilankyti Meduolių muziejuje (kuris įsikūręs operniko namuose), kur jus supažindins su meduolių gamybos būdais, o gal ir leis pabandyti išsikepti tradicinį meduolį pačiam :)Norintiems apsilankyti Torūnėje rekomenduočiau pasiieškoti informacijos šiuose puslapiuose:


- http://www.visittorun.pl/

- http://www.it.torun.pl/kategoria-139-English/

- http://wikitravel.org/en/Torun/