Kelioniumanija.lt

Gegužės pabaiga, mūsų marga lietuviška-čekiška kompanija sėda į automobilį ir pajuda Moravijos link. Kelionės tikslas – Valtice ir ten vykstantis kasmetinis lietuvių susitikimas, kurio metu tikimės ne tik pasibendrauti tautiečių bendrijoje bet ir aplankyti vietos įžymybes, o gal ir pamatyti keletą netoliese esančių vietų.

Valtice

Taigi, apniukęs šestadienio rytas, žada lietaus, tačiau nuotaikos tai negadina ir mūsų automobiliukas smagiai rieda garsaus savo vyndariais Moravijos regiono link, pirma stotelė Brno, tada kelias pasuka Mikulovo link, kol galiausiai siaurais vietos keliukais atveda į Valtice.


Valtice miesto įkūrimas siekia XII a. ir šiuo metu šis miestelis pasižymi ne tik puikiomis vyndarių tradicijomis (bei vyno rūsiais) bet ir yra pagarsėjęs XVIII a. pradžioje statyta baroko stiliaus Lichtenštejnų rezidencija, kuri yra viena įspūdingiausių Centrinėje Europoje. Rūmai yra apsupti angliško stiliaus parko. Kartu su netoliese esančiais Lednice rūmais, Valtice formuoja Lednice-Valtice kultūrinio ladšafto parką ir yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sarašą.


Taigi po keletos valandų kelionės pagaliau pasiekiame savo tikslą ir sustojame priešais Valtice esančius rūmus. Lietuvių susibūrimo proga rūmai pasipuošę lietuviška trispalve, o priešais vartus jau būriuojasi pulkelis lietuvių. Išsikrovus lagaminus sutartinai traukiame link viename iš rūmų sparnų įsikūrusio viešbučio. Kuris savo vidumi kiek nuvilia - kambario kaina asmeniui nėra labai didelė, tačiau baroko stiliaus čia nerasite, greičiau paprastą provincijos viešbutuką. Tačiau viešbutis tik nakvynės vieta, prieš akis vietinių įžymybių apžiūra.


Neskubėdami pėdiname miestelio centro link, rūmų bei parko apžiūrą palikdami vėlesniam laikui. O iki centro netoli, vos keletas žingsnių ir prieš akis atsiveria nedidelė aikštė, kurią pravažiavome ieškodami kelio rūmų link. Skveras, keletas parduotuvių ir kavinių bei parapijos Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo bažnyčia.


O bažnyčia išties įspūdinga, kažkuom primena Vilniuje esančią Šv.Jonų bažnyčia, o gal ir neveltui, nes ir čia neapsieita be italų meistrų pagalbos. Kiek teko skaityti vėliau, šios bažnyčios projektą parengė įtalų architektas Giacomo Giovanni Tencalla ir statybos buvo pradėtos 1631 metais. Ši bažnyčia yra puikus ankstyvojo baroko architektūros pavyzdys, tačiau besidomintiems galima pasiūlyti pasižiūrėti ne tik į turtingą bažnyčios interjerą, bet ir pamatyti, o gal ir net išgirsti išties retus XVIII a. vidurio, baroko laikotarpio vargonus, ar pamatyti Šventą trejybę vaizduojantį paties Rubenso paveikslą.


Po trumpos bažnyčios apžvalgos, prisėdame puodeliui kavos ir pamažu gurkšnodami mėgaujamės artėjančio vakaro tyla. Aplinka nuteikia raminančiai ir traukti kažkur toliau nelabai ir norisi, taip ir galėtum pasilikti ir ilsėtis nuo didmiesčio, o ypač Prahos šurmulio, kuris su Vilniaus net nagali būti lyginamas. Tačiau kava baigiasi, ir mūsų dar laukia parko bei rūmų apžiūra.

Neskubėdami įveikiame mus ir parką skiriančius metrus ir štai dar viena ramybės ir tylos oazė. Jau vakarėja, tad lankytojų ne tiek jau ir daug, o į rūmų vidaus apžiūrą pavėlavome, tad jau ir nebepateksime. Nors kadangi nesu pernelyg didelė interjero apžiūrų megėja, perdaug nenusiviliu. Tiek to – rūmų parkas bei eksterjeras ne ką mažiau įdomūs. Tad neskubėdami apsukame ratuką, padarome keletą kadrų ir traukiame vakarieniauti, tolimesnę vietos įžymybių apžiūrą palikdami rytdienai.


Lankytinos vietos:

- Valtice rūmai;

- Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo bažnyčia;

- Miesto rotušė;

- Baroko stiliaus Gailestingųjų Brolių vienuolynas bei Šv. Augustino bažnyčia;

- Vyndarystės muziejus;

- Reistna kolonada iš kurios viršaus galima pasižvalgyti po apylinkes;

- Dianos šventykla;Keletas naudingų nuorodų informacijai:

- Pagrindinis miesto interneto puslapis - http://www.valtice.eu/

- Wikipedia (EN) (labai skurdus aprašymas, tad rekomenduočiau žiūrėti puslapį rusų kalba) - http://en.wikipedia.org/wiki/Valtice/

- Pilies rūmuose veikiantis viešbutis Hubertus - http://www.hotelhubertus.cz/about-us/

- Vietos Turizmo informacijos centro adresas - náměstí Svobody č. 4, 691 42 Valtice


Rekomenduojama: išbandyti Moraviško vyno degustaciją, Valtice rūmų vyno rūsiuose.