Airija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Airija

Regionas

Europa

Sostinė

Dublinas

Didžiausi miestai

Korkas, Voterfordas, Golvėjus

Šalis garsėja

Porteriu, barais

Plotas

70 280 km²

Gyventojų skaičius

4 mln.

Kalba

Anglų, airių

Pinigai

Euras

Informacija apie šalį

Airija yra įsikūrusi Airijos saloje, kurios jai priklauso apie penki šeštadaliai, o likusi dalis – Šiaurės Airija – priklauso Didžiajai Britanijai. Salos viduryje driekiasi lygumos, kurias supa pajūrio aukštumos. Airijos kranto linijos ilgis – 3172 km.

Airijos klimatas yra švelnus, bet iškrenta daug kritulių, daugiausiai lyja vakarinėje pakrantėje. Žiemą sniego paprastai būna nedaug, tik aukštesniuose kalnuose pasninga daugiau. Šilčiausia ir mažiausiai lietinga teritorija yra prie Dublino ir rytinė pakrantė. Vidutinė temperatūra sausio mėnesį +7°C, birželio mėnesį apie +19°C.

Airijos ekonomika priklauso nuo prekybos. Jos informacinių technologijų ir paslaugų sektoriai yra puikiai išvystyti. Dauguma Airijos gyventojų gyvena miestuose.

Tankiausiai apgyvendinta šalies dalis yra apie sostinę Dubliną. Nors tai nėra didelis miestas, tačiau keliautojus traukia turtingas paveldas bei gausybė barų. Dublinas yra uostas. Jis buvo įkurtas 998 m. Pirmieji miesto gyventojai buvo vikingai. Šalies sostine miestas tapo 1922 m., kai buvo paskelbta Airijos nepriklausomybė. Dublinas yra šalies kultūros, ekonomikos ir politikos centras.

Airiai pasaulyje garsėja juoduoju porteriu. Jį 1759 m. pristatė Artūras Ginesas. Šį alų airiai mėgsta gerti aludėse. Airijoje labai populiarus ir pripažįstamas gėrimas yra airiškas viskis. Jis gaminamas iš miežių salyklo, kviečių ar avižų. Jis yra brandinamas septynerius metus. Taip pat pasaulyje yra žinoma airiška kava, kuri būna pagardinta viskiu ir grietinėle.

Airijos klimatas yra švelnus, bet iškrenta daug kritulių, daugiausiai lyja vakarinėje pakrantėje. Bet žiemą sniego būna nedaug, tik aukštesniuose kalnuose pasninga daugiau. Šilčiausia ir mažiausiai lietinga teritorija yra prie Dublino ir rytinė pakrantė. Vidutinė temperatūra sausio mėnesį 7°C, birželio mėnesį apie 19°C.

Airijos ekonomika priklauso nuo prekybos. Jos informacinių technologijų ir paslaugų sektoriai yra puikiai išvystyti.

Dauguma Airijos gyventojų gyvena miestuose. Tankiausiai apgyvendinta dalis yra apie Dubliną.

Dublinas yra Airijos sostinė. Bet tai nedidelis miestas, tačiau keliautojus traukia turtingas paveldas bei gausybė barų. Dublinas yra uostas. Jis buvo įkurtas 998 m. Pirmieji miesto gyventojai buvo vikingai. Šalies sostine miestas tapo 1922 m., kai buvo paskelbta Airijos nepriklausomybė. Dublinas yra kultūros, ekonomikos ir politikos sostinė.

Airiai pasaulyje garsėja juodu porteriu. Jį 1759 m. pristatė Artūras Ginesas. Šį alų airiai mėgsta gerti aludėse. Airijoje labai populiarus ir pripažįstamas gėrimas yra airiškas viskis. Jis gaminamas iš miežių salyklo, kviečių ar avižų. Jis yra brandinamas septynerius metus. Taip pat pasaulyje yra žinoma airiška kava, kuri būna pagardinta viskiu ir grietinėle.