Atlanto bangas pasitinkančios Mohero uolos

Autorius: Kelionių manija , 2011, Birželio 01d.

Vieta, kurioje galima stebėti nevaržomą Atlanto bangų šėlsmą, mėgautis vandenyno toliais ir uolų didybe. Vieta, kuri buvo įamžinta net ir vienoje iš filmo apie Harį Poterį dalių. Tai – vakarinėje Airijos pakrantėje esančios Mohero uolos, viena iš lankomiausių šios šalies vietų. Skaičiuojama, kad per metus čia atvyksta apie 1 milijoną turistų. Iki 214 m virš Atlanto vandenyno iškilusių uolų pakrantė driekiasi apie 8 km.

Didingai virš vandenyno stūksančiųMohero uolų pavadinimas kilo nuo viename iš iškyšulių kadaise stovėjusio Motharo forto, kuris buvo sugriautas Napoleono karų metu. Vietoj jo iškilo švyturys, kurio šiandien belikę tik griuvėsiai. Pasak legendos, Mohero uolos buvo sukurtos dievų. Viena iš uolų primena raganą, kuri, esą čia nuskendusi ir virtusi akmeniu.

 

airija-mohero-uolos.jpg

 

Ant vieno uolų kyšulio stovi apvalus O’Brien's bokštas, nuo kurio atsiveria plati panorama. XIX a. akmens bokštas buvo pastatytas specialiai turizmo reikmėms. Iš bokšto apžvalgos aikštelės matosi Galvėjaus įlanka, Arano salos ir Dvylikos kalnų grandinė, dar vadinama Dvylika smeigtukų (Twelve Pins). Uolėtoje pakrantėje įrengta per 600 m ilgio pasivaikščiojimo takai bei apžvalgos aikštelės.

Mohero uolų apačioje galima įžvelgti prieš 300 milijonų metų upės tėkmės suformuotus uolienų sluoksnius. Uolas sudaro smiltainis ir spalvoti skalūnai.

 

airija-mohero-uolos1.jpg

 

Mohero uolos – ne tik turistų lankoma vieta, bet ir vienos iš didžiausių Airijoje jūros paukščių kolonijos namai. Skaičiuojama, kad ant uolų peri apie 30 tūkstančių paukščių, iš viso per 20 rūšių.

Įėjimas kainuoja 6 EUR, vaikams iki 16 metų – nemokamai.

 

airija-mohero-uolos3.jpg

 

Daugiau informacijos

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.