Ką aplankyti Dublino apylinkėse?

Autorius: Kelionių manija , 2013, Gegužės 31d.

Norint pasigrožėti Airijos gamta ir pamatyti priešistorinius šioje saloje aptiktus radinius nebūtina toli važiuoti nuo Dublino. Vos už kelių dešimčių kilometrų nuo Airijos sostinės jus pasitiks vaizdingi kalnai ir ežerai, tūkstančių metų seno istorijas saugančios archeologinės vietovės, apsamanoję senoviniai akmeniniai kryžiai, pilys ir dailūs parkai.

 

Powerscourt House and Gardens 

Powerscourt parkas, įkurtas už 20 min. kelio nuo Dublino, laikomas vienu gražiausių Airijoje, o gal net ir Europoje. Jis dar yra vadinamas „Airijos sodu“ ir lankytojus sužavi savo simetrija, išpuoselėtais sodais bei dailiais fontanais ir tvenkiniais. Powerscourt sodai buvo įkurti 18 amžiuje – čia galima aplankyti itališką, japonišką sodus, taip pat rožyną. Sodas žavi įvairiais metų lakais – balandį žydi azalijos, magnolijos, visterijos, gegužės-birželio mėnesiais čia galima pasigrožėti rododendrų, alyvų, slyvų, obelų žiedais, liepą-rugpjūtį lankytojus džiugina žydinčios levandos bei įvairios vasarinės gėlės. Parko apsuptame 17 amžiaus name rengiamos parodos. Parko ribose, apie 5 km nuo pagrindinio namo, šniokščia aukščiausias Airijos krioklys. Jo vanduo krenta iš 121 m aukščio. 

 

powerscourt-sodai.jpg 

Viklou kalnų nacionalinis parkas

Viklou (Wicklow) kalnuose, kurie driekiasi netoli Airijos sostinės, įkurtas nacionalinis parkas, galintis pasigirti ne tik beveik kilometro aukštį siekiančiomis viršūnėmis, bet ir dailiais slėniais ir ežerais. Be to, šiame parke išsidėstę Airijos priešistorę liudijantys radiniai ir statiniai, tokie kaip 5000 metų senumo laidojimo rūsiai, piešiniai ant uolų, piramidės iš akmenų ir kt. Viklou nacionaliniame parke įrengti takai žygeiviams. Bene populiariausi maršrutai – tai apie 130 km ilgio Viklou kelias, vedantis nuo Dublino Marley parko iki Clonegal ir 30 km ilgio piligriminis Šv.Kevino kelias, nusidriekęs nuo Hollywood iki Glendalough.  

 

viklou.jpg 

Glendalocho slėnis

Glendalocho (Glendalough) slėnis, nuo Dublino nutolęs apie 50 km, garsėja 6 amžiuje įkurto vienuolyno griuvėsiais. Šv.Kevino įkurtas vienuolynas veikė iki 1398 m. Glendalocho slėnyje išlikę katedros, kunigo namelio, koplytėlės griuvėsiai bei Šv.Kevino kryžius. Glendalocho pavadinimas reiškia „dviejų ežerų slėnis“: tai išties vaizdinga vietovė, kuriai būdingi ežerai ir kalvos.

 

glendalochas1.jpg 

Bru Na Boino archeologinis parkas

Bru Na Boino archeologinis parkas įkurtas maždaug už 50 km į šiaurę nuo Dublino. Čia saugomi senoviniai laidojimo rūsiai – iš viso apie 40 neolito epochos laidojimo rūsių. Bene garsiausi iš jų yra Niugreindžo (Newgrange) koridoriniai laidojimo rūsiai, įrengti 3200 m. pr. Kr., o atrasti tik 17 amžiaus pabaigoje. Teigiama jog jie yra senesni netgi už paslaptingąjį Stonehenge ir Egipto piramides. Kasmet gruodžio 21 d. per žiemos saulėgrąžą tekanti saulė apšviečia šio rūsio angą virš įėjimo ir 19 m ilgio koridoriumi nukeliauja į centrines laidojimo nišas. Manoma, kad šio įspūdingo koridoriaus statyba vyko apie 70 metų.

 

Trimo pilis

Ties Boyne upe įsikūręs Trimo miestas garsėja anglų-normanų pilimi, iškilusia 12 amžiuje. 30 tūkst. kv.m plotą užimanti Trimo pilis laikoma didžiausia Airijoje. Ši pilis buvo statoma tris dešimtmečius, o įtvirtinimai ne sykį perstatomi vėlesniais laikais. Bene įspūdingiausias Trimo pilies akcentas – trijų aukštų kryžiaus formos bokštas. Pilyje buvo filmuotas istorinis Mel Gibsono filmas „Narsioji širdis“, pelnęs net 5 Oskarų apdovanojimus. 

 

trimo-pilis.jpg 

Nuotr. sxc.hu 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.