555bool(false)  Mohero uolos Airijoje | Greitai.lt
Kelioniumanija.lt

Vieta, kurioje galima stebėti nevaržomą Atlanto vandenyno bangų šėlsmą, mėgautis vandenyno toliais ir uolų didybe. Vieta, kuri buvo įamžinta net ir vienoje iš filmo apie Harį Poterį dalių. Tai – vakarinėje Airijos pakrantėje esančios Mohero uolos, arba Mohero skardis (angl. Cliffs of Moher, air. Aillte an Mhothair), viena iš lankomiausių šios šalies vietų. Skaičiuojama, kad per metus čia atvyksta apie 1 milijoną turistų. Iki 214 m virš Atlanto vandenyno iškilusių uolų pakrantė driekiasi apie 8 km.

Didingai virš vandenyno iškilusio Mohero skardžio pavadinimas kilo nuo viename iš iškyšulių kadaise stovėjusio Motharo forto, kuris buvo sugriautas Napoleono karų metu. Vietoj jo iškilo švyturys, kurio šiandien belikę tik griuvėsiai. Pasak legendos, Mohero uolos buvo sukurtos dievų. Viena iš uolų primena raganą, kuri, esą čia nuskendusi ir virtusi akmeniu.

Ant vieno uolų kyšulio stovi apvalus O’Brien's bokštas, nuo kurio atsiveria plati panorama. 19 amžiuje akmens bokštas buvo pastatytas specialiai turizmo reikmėms. Iš bokšto apžvalgos aikštelės matosi Galvėjaus įlanka, Arano salos ir Dvylikos kalnų grandinė, dar vadinama Dvylika smeigtukų (Twelve Pins). Uolėtoje pakrantėje įrengta per 600 m ilgio pasivaikščiojimo takai bei apžvalgos aikštelės.

Mohero uolų apačioje galima įžvelgti prieš 300 milijonų metų upės tėkmės suformuotus uolienų sluoksnius. Uolas sudaro smiltainis ir spalvoti skalūnai.

Mohero uolos – ne tik turistų lankoma vieta, bet ir vienos iš didžiausių Airijoje jūros paukščių kolonijos namai. Skaičiuojama, kad ant uolų peri apie 30 tūkstančių paukščių, iš viso per 20 rūšių.

Įėjimas kainuoja 6 EUR, vaikams iki 16 metų – nemokamai.

Daugiau informacijosSUŽINOKITE TIKSLIAS SKRYDŽIŲ KAINAS

Pasirinkite miestą, iš kurio vykstate.
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Skrydis atgal
Suaugę 1
Vaikai (2-11 m.) 0
Kūdikiai (0-23 mėn.) 0
Jei kūdikiui kelionės metu sukanka dveji metai, prašome rezervuoti vaikišką bilietą.