Kelioniumanija.lt

Dublinas (Dublin) yra Airijos sostinė ir svarbus uostas. Nors tai palyginti ir nedidelis miestas, tačiau keliautojus traukia turtingas paveldas bei gausybė barų. Dublinas yra svarbus šalies kultūros, ekonomikos ir politikos centras.

Per miesto centrą teka Liffey upė, nuo kurios prasidėjo miesto gerovė. Tiltas „Pusė peso“ jungia Templer Bar rajoną su šiaurine miesto dalimi.

Reklama

Dublino istorija 

Dublinas buvo įkurtas 998 m. Vis tik, manoma, jog gyvenvietė, tiesa, kitu pavadinimu, šioje vietoje jau buvo 2 amžiuje, nes rašytiniai šaltiniai pateikia žinių apie čia buvusią Eblanos gyvenvietę.

Pirmieji Dublino gyventojai buvo vikingai, vis tik jų pėdsakų nėra išlikę daug, nebent griuvėsiai ir archeologiniai radiniai. Vikingų įkurtas miestelis, kurio pavadinimas kildinamas iš airių kalbos, Doubh-linn, reiškia „juoda kūdra“.

13 a. pradžioje normanai pastatė Dublino pilį ir įsitvirtino mieste. Dublinas sparčiai ėmė augti tik 17 amžiuje – kurį laiką tai buvo antras pagal dydį Britų imperijos miestas, ir penktas pagal dydį visoje Europoje.

Airijos sostine miestas tapo 1922 m., kai buvo paskelbta Airijos nepriklausomybė.
Svarbiausios lankytinos vietos Dubline

Dubline galite ne tik užsukti į žymiąją Šv. Patriko katedrą, kuri yra didžiausia Airijos bažnyčia, tačiau besidomintys menu bei istorija gali apsilankyti Nacionalinėje galerijoje bei Nacionaliniame muziejuje.

Netrūksta čia ir tokių pramogų, kaip ekskursija Guinness alaus darykloje ar pasivaikščiojimas žymiąja Grafton gatve, gausia stilingomis parduotuvėmis bei tradiciniais barais.

 

Klimatas Dubline

Dubline vyrauja jūrinis klimatas, kuriam būdingos gana švelnios žiemos ir palyginti vėsios vasaros. Vidutinė oro temperatūra sausio mėnesį – +8-9 laipsniai, o liepos mėnesį – apie +20 laipsnių C.

 

Atvykimo informacija

Dublino oro uostas yra maždaug už 10 km nuo miesto centro į šiaurę. Patogiausia Dublino centrą pasiekti autobusu. Šias paslaugas teikia įvairūs operatoriai.

 

Daugiau informacijos apie Dublino lankytinas vietas, jų darbo laiką ir kainas – žemiau esančiose nuorodose