Alžyras

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Alžyro Liaudies Demokratinė Respublika

Regionas

Afrika

Sostinė

Alžyras

Didžiausi miestai

Vahranas, Ksentina, Anaba, Batina, Setifas

Šalis garsėja

Sacharos dykuma

Plotas

2 381 740 km²

Gyventojų skaičius

33 mln.

Kalba

Arabų

Pinigai

Alžyro dinaras

Informacija apie šalį

Alžyras yra Šiaurės vakarų Afrikoje. Jo krantus skalauja Viduržemio jūra. Šalis ribojasi su Maroku, Vakarų Sachara, Mauritanija, Maliu, Nigeriu, Libija, Tunisu.

Šiaurinėje šalies dalyje yra Atlaso kalnai. Dalį Alžyro užima Pakrantės kalnagūbris ir Sacharos Atlaso kalnagūbris, tarp kurių yra tarpukalnių lygumos. Kitą dalį teritorijos užima Sacharos dykuma.

Klimatas Viduržemio jūros pakrantėje yra subtropinis jūrinis, o visoje likusioje šalies teritorijoje vyrauja sausas ir ypač sausas klimatas. Pakrantėje sausio mėnesio vidutinė temperatūra yra apie 10 – 12 laipsnių, rugpjūtį25 – 26 laipsnių. Atlaso kalnų aukščiausiose vietose temperatūra būna apie 0, gali nukristi iki -20 laipsnių, o liepą ji nebūna aukštesnė nei 15 laipsnių. Bet Sacharoje vasarą temperatūra gali būti 55 laipsniai. Krituliai yra labai reti didžiojoje šalies dalyje. Jų truputi daugiau iškrenta pakrantėje.

Alžyre dauguma žmonių gyvena šiaurinėje šalies dalyje, pakrantėje. Pietuose esančioje Sacharos dykumoje gyvenantys žmonės yra susitelkę oazėse. Šalyje daug yra klajokliai arba tik iš dalies sėslių gyventojų.

Moterys šalyje užima arabiškoms šalims neįprastą padėtį. Jų labai daug dirba medicinoje, teisininkėmis bei daugiau nei vyrų moterų studijuoja universitetuose.

Pagrindines pajamas Alžyras gauna iš energetikos sektoriaus. Šalyje yra labai dideli naftos rezervai ir gamtinių dujų ištekliai. Šalis yra viena stipriausių Afrikoje.

Alžyras yra unitarinė prezidentinė respublika. Prezidentas yra vyriausybės vadovas renkamas 5 metams. Vykdomoji valdžia priklauso ministrų tarybai ir Aukštojo saugumo tarybai. Ministrą pirmininką skiria prezidentas. Parlamentą sudaro dveji rūmai: žemieji rūmai (Nacionalinė Liaudies Asamblėja), kuriuos sudaro 380 nariai ir aukštieji rūmai (Tautos Taryba) iš 144 narių. Parlamentas renkamas 5 metams. Šalyje yra 40 įregistruotų partijų.

Šalies sostinė ir didžiausias miestas taip pat pavadintas Alžyro vardu. Miestas buvo įkurtas X a.

Keliaujant į šalį yra būtina viza. Ji padaroma per 5-7 darbo dienas. Reikia pateikti pasą, 3 nuotraukas, lėktuvo bilietų rezervacijos kopiją, iškvietimą iš Alžyro (turi būti taip pat nusiųstas į Alžyro ambasadą Varšuvoje), anketinius duomenis. Vizos forminimo terminas moterims gali būtų ilgesnis.

Rekomenduojame